Jump to content

Recommended Posts

Witam chciałbym sie spytac czy istnieje taka strona co podaje np 50% szary i 50% biały jaki daje kolor farby. Bo chce kupic farby do hortena go 229 revella i nvm jaki kolor bedzie .

Instrukcja podaje grau,matt 57 (50%)+ weiB,matt 5 (50%)

Aplikacja na komórkę Hobby Color Converter, ale pokazuje tylko zamienniki farb, a nie proporcje ich mieszania. Takie coś to chyba tylko w profesjonalnych mieszalniach farb.

20 godzin temu, DamianosPL napisał:

Witam chciałbym sie spytac czy istnieje taka strona co podaje np 50% szary i 50% biały jaki daje kolor farby. Bo chce kupic farby do hortena go 229 revella i nvm jaki kolor bedzie .

Instrukcja podaje grau,matt 57 (50%)+ weiB,matt 5 (50%)

Nie ma takiego czegoś, jeśli  chcesz szukać jaki kolor FS użyć przy danym malowaniu możesz szukać we frazach pytajac o konkretny schemat malowania w google, albo instrukcjach innych firm. A mówiąc o tym konkretnie samolocie to jeśli nie chcesz budować jedynego egzemplarza który latał to mozesz pomalowac jak chcesz używając schematow malowań dla samolotów rzeszy pod koniec wojny, myślę ze łatwo znajdziesz konkretne numery farb dla lotnictwa dziennego nocnego i "wogole"

Edited by Bobek

Generalnie autorowi wątku chyba chodzi o to, jak zmieszać wybrany kolor, powiedzmy jakiś FS, z kolorów podstawowych. Chyba, bo napisał to tak że trudno zrozumieć.
Z całą pewnością istnieje taka wiedza, w końcu jakoś producenci farb te kolory mieszają, a nie sądzę żeby taki FS36375 istniał samodzielnie w przyrodzie. :)

Ooo widzę że odrobi a śmiechu nie jest miłe widziana, ale zadawanie głupkowatych pytań jest ok? Dobrze. 

Zrobiłem eksperyment i z pewnością wszyscy będą zaskoczeni! Damianos, wyszedł szary! 100% powagi. Damianos, chcesz mieszać kolory, to kup i mieszaj, jak zrobisz tak jak jest w instrukcji, to będziesz miał co ma być. Jak nie chcesz mieszać, to się wysil i poszukaj dokumentacji. Na tej podstawie dobierzesz kolory,

Tak solo, istnieje taka  tajemna wiedza 

e6c54d7bd8b1cf3f071f3901583638ae.jpg.6b5fc7ab2fd2a2a35fe6f354d27e2da2.jpg

• Like 1
14 minut temu, chudyhunter napisał:

wyszedł szary! 100% powagi.

:mrgreen:

Edited by abtb
8 minut temu, chudyhunter napisał:

To pokaż jak z szarego, białego i błękitnego zrobić np. FS36375, chętnie się douczę.

• Like 1
11 minut temu, chudyhunter napisał:

Ooo widzę że odrobi a śmiechu nie jest miłe widziana

Tak jeszcze na marginesie: odrobina śmiechu to jednak co innego niż szydzenie z kogoś, kto może i zadał nieudolnie pytanie o coś oczywistego, ale jako że zadał to na forum było nie było specjalistycznym, to warto mu albo odpowiedzieć, albo zignorować jeśli ktoś uważa pytanie za niemądre. Szydera jest zawsze czymś bardzo niskim i podłym, jeśli tego nie widzisz i nie rozumiesz, to mi jest naprawdę przykro. Dobra robota administracji że szybko zareagowali.

• Like 1

No i gdzie tam jest instrukcja jak zrobić dokładny kolor FS?
To że z barw podstawowych można uzyskać dowolny kolor to już uczą chyba w przedszkolu, natomiast nie wydaje mi się żeby gdzieś uczyli (choć może i uczą, w sumie to nie wiem) jak uzyskać precyzyjny odcień katalogowy wybranego koloru. jeśli ktoś ma tę wiedzę niech się podzieli.

W jakiejś Castoramie czy Leroy Merlin to biorą z katalogu odpowiedni pigment i wlewają do białej farby, potem mieszają. Ale chyba nie o taką odpowiedź Ci chodziło, co? :) 

Solo, weź Ty się za robotę, a nie mieszasz powietrze na forum i wstawiasz post za postem. Bardzo, ale to bardzo mnie dziwi l, że na to akurat nie znasz odpowiedzi. Wszystko wiesz, o wszystkim piszesz, wszędzie bylesz, wszystko widziałeś, dziwne. Przestań się bawić w szeryfa i bo nie do Ciebie była skierowana moja wypowiedź. Odpal sobie obrady Sejmu i zgłaszaj do marszałka wypowiedź które Ci się nie podobają (na pilocie 1+głośność) 

• Confused 1
14 minut temu, chudyhunter napisał:

Przestań się bawić w szeryfa i bo nie do Ciebie była skierowana moja wypowiedź.

55 minut temu, chudyhunter napisał:

e6c54d7bd8b1cf3f071f3901583638ae.jpg.6b5fc7ab2fd2a2a35fe6f354d27e2da2.jpg

Dobrze, że kolega wezwał administrację jak to ma w zwyczaju. To plac zabaw więc będę śmiertelnie poważny.

Damianos, wymieszaj te farby jak każe instrukcja. Wyjdzie szary. Nie czekaj na wyniki z Massachusetts Institute of Technology. To też był żart. Jakże miło, że Solo czuwa ale zdaje się nie widzi moich postów bo mnie dawno temu zablokował i tego akurat nie zgłosił.

Zrobiło się poważnie i merytorycznie. Dowidzielismy się jak się miesza farby w Castoramie...

Tu jest ogólnie dostępna tajmna wiedzą. Legendarny FS 36375 rozłożony na kolory wg HEX. Kto na oko nie umie lub nie chce to sobie wg tego wymiesza. 

https://www.colorhexa.com/9598a1

Czuwaj! 

48 minut temu, Solo napisał:

W jakiejś Castoramie czy Leroy Merlin to biorą z katalogu odpowiedni pigment i wlewają do białej farby, potem mieszają. Ale chyba nie o taką odpowiedź Ci chodziło, co? :) 

No nie odpowiedni pigment tylko kilka/kilkanaście w odpowiednich proporcjach. 

36 minut temu, Smokepsv napisał:

No nie odpowiedni pigment tylko kilka/kilkanaście w odpowiednich proporcjach. 

W rzeczy samej.

6 minut temu, Solo napisał:

W rzeczy samej.

Tak, w rzeczy samej, tak zgadzam się.

A jeszcze raz tak, w rzeczy samej.

Napisze jeszcze raz w rzeczy samej, bo mam nadzieje że to coś to wniesie do wątku.

Tak

• Like 3
1 godzinę temu, Solo napisał:

Tak jeszcze na marginesie: odrobina śmiechu to jednak co innego niż szydzenie z kogoś, kto może i zadał nieudolnie pytanie o coś oczywistego

No właśnie, zadał pytanie tak, że...

2 godziny temu, Solo napisał:

autorowi wątku chyba chodzi o to

...sam nie wiesz o co mu chodzi.

Ja bym wolał żeby to takiemu użytkownikowi, który pisze bełkot niezrozumiały dla innych zwracać uwagę, a nie pozostałej społeczności forum.

• Like 1
  • Confused 1
6 minut temu, Grzes napisał:

Ja bym wolał (…)

A ja wolałem co innego, dlatego napisałem co napisałem. Rzekłbym że to nie twoja sprawa, choć naturalnie wypowiadać się możesz, od tego jest to forum.

Ale mi powiedziałeś.
Normalnie klasa sama w sobie. Dla mnie nieosiągalna...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.