Skocz do zawartości

Próbki moich farb - spostrzeżenia


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie skończyłem robić próbki wszystkich moich farb. Przydadzą się w przyszłości do dobierania farb w różnych modelach. Myślę że warto robić takie próbki wszystkich farb które się kupuje. Oto jakie farby mam i moje spostrzeżenia:

Tamiya XF - farby bardzo fajne, nie sprawiają problemów z malowaniem, nie zatykają aerografu, bardzo matowe (flat), mają zapach alkoholu ale nie są uciążliwe, rozcieńczałem dedykowanym rozcieńczalnikiem X-20A

Tamiya X - farby bardzo fajne, też nie sprawiają problemów z malowaniem, nie zatykają aerografu, farby błyszczące (gloss), na bazie alkoholu ale nie uciążliwe, też rozcieńczane dedykowanym X-20A, aby uzyskać połysk trzeba nakładać mokrą warstwę

Tamiya Lacquer LP - bardzo dobre farby nie sprawiające problemów z malowaniem, nie zatykają aerografu, farby super błyszczące (lustro), mają uciążliwy zapach nitro (potrzebna maska i komora), rozcieńczałem Lacquer Thinnerem, nalaży nakładać mokrą warstwę aby uzyskać gloss

Vallejo Model Air - według mnie bardzo przyjemne farby, oddają satynowy lekki połysk, po dodatkowym rozcieńczeniu i dodaniu kilku kropel Flow Improvera nie zatykają aerografu, nie mają w ogóle przykrego zapachu (akrylowe na bazie wody), chyba je polubiłem

Hataka Red Line - farby specyficzne, mają dosyć specyficzny woskowy połysk (np. można byłoby nimi pomalować błyszczącą skórę w fotelach samochodów), po dodaniu improvera nie zatykają aerografu ale trzeba się nauczyć nimi malować, nie mają przykrego zapach, nie wiem czy je polubiłem ale do pewnych zastosowań nadają się (woskowy połysk)

To tyle spostrzeżeń: jeszcze dodam że ciekawa jest farba Hataka A003 Silver (Met), niby srebrny metalik ale efekt jest taki że to czyste aluminium, polecam. Mam nadzieję że ten post komuś się przyda w czasie malowania modeli. Pozdrawiam.

Próbki - 1 - Małe.JPG

Próbki - 2 - Małe.JPG

Edytowane przez Stalooki
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.