Jump to content

Porsche lakierowane i polerowane w jeden dzień ;)

Recommended Posts

• Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzień dobry, w jednym z wątków rozpoczęła się "debata", czego to nie trzeba zrobić, żeby polakierować prawidłowo model samochodu.  Poniżej skrócona instrukcja malowania prosta jak konstrukcja cep

I jeszcze coś na koniec... Samochód pomalowany trzema różnymi bezbarwnymi. Konia z rzędem temu, kto rozpozna, co było, czym psikane. Na tak małym obiekcie, jak samochód w skali 1/24 są to różnice nied

Napisałem to wszystko po to, żeby przekonać innych, że lakierowanie karoserii i jej polerowanie wcale nie jest trudne. Jak większość modelarskich czynności wymaga nieco wprawy i to wszystko - naprawdę

Posted Images

Posted (edited)
56 minut temu, GTiStyle napisał:

Cześć,

Śrubki i wentyle jak powstały?

Top Studio

56 minut temu, toled napisał:

Chciałem pokazać jak wygląda GX 100 z polerką po 48h...ale kurde nie wiem czy to polerować w ogóle:D

Się okaże za jakieś 2 tygodnie :)

Żeby nie było, że zaciski to jakieś "Nołnejmy" .... 😉

MMyVQPh.jpg

Edited by Dorotka
21 godzin temu, toled napisał:

Chciałem pokazać jak wygląda GX 100 z polerką po 48h...ale kurde nie wiem czy to polerować w ogóle:D

Co jest pod tym lakierem bezbarwnym ?

1 godzinę temu, Dorotka napisał:

Mniej więcej gotowe 😉

Trochę mi nie pasują zarysowania na tarczach, powinny być po okręgu. Chociaż na żywo i tak pewnie nie widać, tylko lampa przy fotografowaniu ten szczegół wyolbrzymia.

• Like 1
53 minuty temu, nn31 napisał:

Trochę mi nie pasują zarysowania na tarczach, powinny być po okręgu. Chociaż na żywo i tak pewnie nie widać, tylko lampa przy fotografowaniu ten szczegół wyolbrzymia.

Hm... Faktycznie jakoś lampa wybiła te poprzeczne... Mówi się trudno 😉 

Hej Dorotka,  mam pytanie - jak przygotowałeś aerograf i jak czyścisz go po malowaniu lakierem (np. Dwuskładnikowym )?

Kiedyś (kilka lat temu) słyszałem o nitro,  ale on momentalnie zjada oring gumowy.  Potem słyszałem o jakimś oringu ceramicznym, ale to nie bylo za bardzo nigdzie w necie dostępne (nie mówiąc Już o stacjonarnych sklepach modelarskich).

13 minut temu, Rabbit666 napisał:

....

Praktycznie maluje jedynie aerografami H&S, a one mają teflonowe uszczelki. Do czyszczenia używam albo dedykowanych rozpuszczalników poszczególnych producentów, albo polskiego rozpuszczalnika Dragona, takiego dostępnego w większości drogerii.  Do bezbarwnego mam jeden dedykowany aero i nim zwyczajnie koloru nie maluje (H&S Infinity).  Dwa pozostałe używam osobno do kolorów jasnych i ciemnych (H&S Evolution).

Jak je przygotowuje? Nie wiem dokładnie o co pytasz, ale zwyczajnie o nie dbam, co sprowadza się do przepłukania po każdym malowaniu i zalaniu rozpuszczalnikiem, jeżeli jest kilka dni malowania. Jeżeli nie to czyszczę i wędrują do pudełka. Najważniejsze, żeby nic nie zaschło i to chyba tyle....

15 minut temu, Rabbit666 napisał:

Dzięki  :) Z tym przygotowaniem chodziło mi o oring.  Ja używam jakiejś piwaty,  tam niestety jest oring gumowy. Poszukam w necie zamienników 

Na to nawet nie zwracam uwagi :)

Ten znaczek - po prostu wow :o Lusterka też świetnie wyglądają - masz jakiś link gdzie nabyłeś tą folię? Czym i jak idealnie docinasz ją do danego kształtu?

Posted (edited)
1 godzinę temu, Adamerio napisał:

Ten znaczek - po prostu wow :o Lusterka też świetnie wyglądają - masz jakiś link gdzie nabyłeś tą folię? Czym i jak idealnie docinasz ją do danego kształtu?

Dzięki!

Folia jest z firmy T2M. Kupiłem jakiś czas temu kilka arkuszy na hobbyeasy. Tnie się to nożyczkami (tylko dobrymi) i skalpelem. Wycinam kształtkę z taśmy Tamki, przyklejam ją do folii i tnę... Z reguły, za jakimś dziesiątym razem, pasuje 😂

Dopasowywanie szkiełek na zegary... 2.2 mm okazały się jak widać za małe, trzeba robić 2,4... 😉

QUXzvWX.jpg

Edited by Dorotka
  • Like 1