Jump to content
Sign in to follow this  
FAHR

Polski T-55 Revell 1/72

Recommended Posts

Czołg z 32 Budziszyńskiego Pułku Zmechanizowanego im. Hansa Beimlera z Kołobrzegu. Nie ukrywam, że do budowy zainspirował mnie ruch na forum dotyczący tej konstrukcji. Dla kolegów udzielających się w tych tematach wielkie dzięki z mojej strony. 

Pierwowzór i model:

10873611_739426609486253_312509319604806771_o.jpg

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

• Like 1

Fajnie wyszedł, leży u mnie takowy w kolejce. Może ew. zwis gąsienic za kołem napinającym (górny bieg) do lekkiej korekty, ciut bardziej wypukłe w dół powinny być). I lina holownicza by się przydała. Podstawowy kolor to jaka farba? Otwarta jest kwestia gąsienic. Revell dał RMSH, znam tylko jedno polskiego zdjęcie T-55 w wersji poniżej Meridy na RMSH (z Kopalni Wujek), pozostałe mają OMSH. Tyle że koszt żywicznych OMSH jest porównywalny z ceną całego modelu...

Posted (edited)
16 godzin temu, FAHR napisał:

Pierwowzór:

10873611_739426609486253_312509319604806771_o.jpg

To miejsce teraz wygląda tak... a właściwie to 3 lata temu - teraz po prawej już jest albo zaraz będzie budowa biurowców...

Edited by persyMG

Posted (edited)
16 godzin temu, Knoper napisał:

Super tylko czemu nie dałeś tej kalki jak na zdjęciu z prawej strony?.

Możesz doprecyzować co masz na myśli? 

8 godzin temu, martinello napisał:

A gdzie śnieg ?

Jest na pierwszym zdjęciu;) A tak na serio to po prostu nie podobają mi się zaśnieżone modele a ładnie wyglądający śnieg  w tej skali leży poza moimi umiejętnościami.

2 godziny temu, Michal_G napisał:

Fajnie wyszedł, leży u mnie takowy w kolejce. Może ew. zwis gąsienic za kołem napinającym (górny bieg) do lekkiej korekty, ciut bardziej wypukłe w dół powinny być). I lina holownicza by się przydała. Podstawowy kolor to jaka farba? Otwarta jest kwestia gąsienic. Revell dał RMSH, znam tylko jedno polskiego zdjęcie T-55 w wersji poniżej Meridy na RMSH (z Kopalni Wujek), pozostałe mają OMSH. Tyle że koszt żywicznych OMSH jest porównywalny z ceną całego modelu...

Dałem RMSH wychodząc z założenia, że gąsienice jak opony, można wymienić. Kolor to po prostu zmieszana Tamiya czarna i żółta- pół na pół mniej więcej.

Dzięki za wszystkie opinie. 

Edited by FAHR

Na zdjęciu jest mniej więcej na środku wieżyczki, ty dałeś ja z przodu, ale ogólnie to podoba mi się. 

Posted (edited)
1 godzinę temu, Knoper napisał:

Na zdjęciu jest mniej więcej na środku wieżyczki, ty dałeś ja z przodu, ale ogólnie to podoba mi się. 

Czołg na zdjęciu ma lekko obróconą wieżę w prawo, tak mniej więcej na godz. 12.30 (widać to chociażby po umiejscowieniu reflektora podczerwieni i lufy). 

Edited by FAHR
  • Like 1

W dniu 21.03.2020 o 17:14, M.A.V. napisał:

podoba mi się :super:

Miło mi:)

Tymczasem na warsztacie powstaje kolega z tej samej dywizji;)

20200322_201827.jpg

BWP-1 to ACE czy SModel? Jak ACE to będzie oda do szpachli i pilnika, w przypadku SModel walka z nacinaniem grzebieni gąsienic grozi. Ech że do dzisiaj nie ma porządnego wytryskowego BWP-1...

BeWuP to Ace, ale nowsze formy także tragedii nie ma. Etap szpachlowania już za mną, teraz sama przyjemność z dodawaniem brakujących detali. S-model był nie do dostania niestety i zdecydowałem się na ACE z braku alternatywy, ale muszę przyznać, że miło się zaskoczyłem.  

Miło usłyszeć że z ACE jest lepiej, daj znać jak wyjdą gąsienice - to był w ACE makabryczny etap sklejania.

Godzinę temu, Michal_G napisał:

Miło usłyszeć że z ACE jest lepiej, daj znać jak wyjdą gąsienice - to był w ACE makabryczny etap sklejania.

Gąsienice w paskach, materiał guma/ vinyl, detal świetny. To już nie są te plastiki z odcinków i ogniwek, co kiedyś.