Jump to content
Bengal

M3A3 Bradley 1:35 Meng

Recommended Posts

Wszystko fajnie Bartek, ale w tej chwili, ten pokaleczony chlapacz, nie wygląda dobrze. Może mnie się tylko wydaje, ale przed takim uszkadzaniem, powinieneś go nieco pocienić. 

20 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Wszystko fajnie Bartek, ale w tej chwili, ten pokaleczony chlapacz, nie wygląda dobrze. Może mnie się tylko wydaje, ale przed takim uszkadzaniem, powinieneś go nieco pocienić. 

nie jest wklejony :) zawsze mogę go jeszcze usunąć a tak btw to będę robił z niego wraka na 98% :)

powinieneś go nieco pocienić. ... a jeszcze lepiej gdy kupisz grubsza folie aluminiowa , np. tacki do grilla i wtedy masz problem z glowy:mrgreen:

Jeśli masz dobre szczypce tnące, to możesz użyć mosiężnej blaszki i powycinać uszkodzenia sobie 😉 Ogółem powinieneś trochę "przytłumić" te inno-kolorowe panele w efekcie końcowym. 

Jeśli chodzi o "styranie" Bradleya, to powiem Ci, że śmiało mógłbyś nawet powycinać część burt, bo one często "obrywały" gruzem itd, a zdeformowane zdejmowano, żeby nie uszkodziły układu jezdnego. Zdarzały się urwane lampy z przodu czy z tyłu. Tylne zasobniki (te po lewej i prawej od rampy) też czasem zostawały gdzieś pod gruzem :D 
Nie jest źle, nie rób z niego wraka, masz jeszcze sporo możliwości :) 

to będę robił z niego wraka na 98% - dobrze ze prima aprilis juz byl , bo inaczej bym uwierzyl. Bengal wbij do komputera haslo -  pinterset.pl modelarstwo , nastepnie w wyszukiwarce M2A3 i masz zdjecia wielu modeli Bradleya na ktorych mozesz sie wzorowac ,  albo .... przyjda panowie mowiacy z akcentem wschodnioeuropejskim  i....:wpier:

Wygląda zacnie. Mam takie 2 w budowie aktualnie. Myślę że trochę podpatrzę :).

Widzę że nie używałeś dołączonych gąsienic ale mam pytanie czy mógłbyś sprawdzić ich jakość wykonania? Nie wiem kiedy kupowałeś ten model ale ja np. jeden kupiłem chyba w 2015 czy 16 (w końcu się doczekał :P) W nim np. wszystkie ogniwa były idealnie odlane. Cała gąsienica jest bardzo mocna i się nie rozpada. Drugi kupiłem jakieś 2 miesiące temu i tutaj sytuacja jest tragiczna... pełno nadlewek, większość ogniw w ogóle się nie trzyma ze sobą i rozpadają się przy ledwo dotknięciu. Po długich a ciężkich udało mi sie jakoś poskładać z użyciem dodatkowych ogniw ze starego modelu. Co ciekawe stare ogniwa łączyły sie bezproblemowo z każdym z nowego nieważne jak kiepskie było i trzymało stosunkowo mocno. Myślę że 1/3 ogniw nie nadawała się do niczego poza sklejeniem ich na sztywno. Szczęście że jest na prawdę dużo dodatkowych i mogłem użyć tych starych. Zastanawiam sie czy to tylko mój egzemplarz czy ten typ już tak ma 5 lat później.

Ogólnie na tym kupionym ostatnio widać zużycie form bo jest mnóstwo nadlewek po wypychaczach ale na szczęście wszystko w miejscach niewidocznych. Także poza gąsienicami składał sie równie dobrze jak ten kupiony dawno dawno temu. Troche też przyoszczędzili na instrukcji no ale mniejsza :)