Jump to content
knoor

T-34/76 nowa Zvezda

Recommended Posts

Mój pierwszy w życiu czołg - w zasadzie to próby ratowania go po sklejeniu syna i właśnie próby umorusania go w śniegu i błocie wyszły nie najciekawiej 😉 Te dwa zdjęcia z prac "w trakcie" prób ratowania. Nie wiem czy nie stanie na zmyciu wszystkiego i malowaniu od nowa. Zresztą podobnie w kolejce czeka KV-I i Pantera 😉 Wszystko poprzyklejane "na amen" wiec malowanie wszystkiego na pancerzu to mordęga. Dlatego myślę o zrobieniu tego T-34 który jeszcze leży spokojnie w pudełku 😉

b.thumb.jpg.7abe004a1ea3407c006cc171660b0b85.jpg

IMG_20191217_165220.thumb.jpg.79cd1effd16af4d78d72b49c25ed4286.jpg

No i git, tak trzeba żyć;) Jak skończony, to na regał, wyciągnąć wnioski i brać się za nowy, życie jest za krótkie na przemalowywanie tych samych modeli;)

No dobra, wziąłem się za błoto. Ma go być dużo, ma być mokre i gęste. Do tej pory nie robiłem za bardzo "błotnych" czołgów, więc nie do końca jest pewny efektu, ale potraktuję to jako poligon doświadczalny. Zaplanowałem kilka warstw:

Pierwsza warstwa: ziemia, wikol, farba akrylowa, drobinki trawy elektrostatycznej. Ma dać teksturę i zgrubny kolor

Warstwa druga: heavy mud od miga - ma złagodzić teksturę i przyciemnić kolory

Warstwa trzecia: oleje AK Interactive, dark mud i fresh mud, akurat u mnie leżą to sobie użyję

Warstwa czwarta: woda. Albo akryle albo wet effect, jeszcze nie wiem.

Na początek będę robił zawieszenie i koła, bo nawet jak tam spapram, da się to jakoś zategować. Kadłub i powierzchnie po których chodziła załoga zrobię jako etap drugi.

Na razie położyłem pierwszą warstwę. Z obserwacji: ziemia, której użyłem jest zbyt ziarnista. Mam nadzieję złagodzić to warstwą drugą. Do obecnego koloru nie ma się co przywiązywać, przypuszczam, że po dwóch kolejnych warstwach ulegnie jeszcze mocnej zmianie. Chyba czas tez złożyć gąsienice i koła w całość do wspólnego brudzenia.

tm.jpg

Wg mnie ziarnistoć jest ok. Ja przykładowo, nie lubię modeli zalanych "papką".

Tylko troszkę brakuje mi rozjaśnień błotka, szczególnie na bokach wanny.

Położyłem wczoraj drugą warstwę - heavy mud Miga - a dziś warstwę trzecią, olejne washe dark mud i fresh mud. Na zdjęciu są jeszcze mokre, ale jak wyschnie przejrzę to raz jeszcze i najwyżej skoryguje. Na razie wychodzi fajnie, więc chyba posłużę się są samą metodą przy robieniu kół z gąsienicami. Zastanawia mnie tylko góra wanny kadłuba - chcę tam również dość mocno ubłocić śladami załogi, ale jeszcze nie jestem do końca pewny, jakiej metody użyć.

b1.jpg

b2.jpg

O panie tera to jakby z bagna go wyciagneli

Błagam, zmień tło zdjęć na jednolite, najlepiej białe. 

24 minuty temu, kzugaj napisał:

O panie tera to jakby z bagna go wyciagneli

Bo tak wygląda. Trochę przesadziłeś z tą ilością. No chyba, że jak wyschnie będzie troszkę lepiej, ale wygląda jakby się przeprawiał przez bagna. Jeżeli chcesz tak zostawić, to pamiętaj aby odpowiednio ubrudzić górę, żeby to ze sobą współgrało. 

Bo ma to być czołg rasputicowy, bagienny - na fotkach tak to właśnie wygląda:) Na razie brudzę dół wanny, bo nie mam doświadczenia z błotem a tam będzie ostatecznie najmniej widać. W drugiej kolejności idą koła+gąsienice a na sam koniec góra kadłuba - najbardziej widoczna

13761907413_9feab3c3fc.jpg

Ok, jeżeli chcesz tak utytłanego w błocie, to luzik. Ale i tak musisz to kolorystycznie urozmaicić. Dodać ze dwa inne odcienie, aby to miało jakiś wyraz. 

Twoj przypomina mi troche tego ale ten to z dna rzeki wyciagniety

image.thumb.png.2d519b927a221b7d07726ad7a1daa78b.png

Zrobiłem wszystkie etapy ubłacania które sobie zaplanowałem na jednej z gąsienic, jednak nie jestem zadowolony z efektu - czegoś mi brakuje i nie wiem czego. Druga z gąsienic na razie czeka na inspirację, ewentualnie jakieś nowe pomysły do brudzenia.

t1 — kopia.jpg

t2 — kopia.jpg

t3 — kopia.jpg

Może inny kolor pigmentu dla urozmaicenia?