Jump to content
Sign in to follow this  
Helmut

Dzień dobry Państwu!

Recommended Posts

Po pobieżnym przejrzeniu niniejszego działu widzę, że jestem w typowej grupie użytkowników: starszy (40+) pan, który po dłuuuugich latach przerwy wraca do hobby z młodości. Różnice zasadniczo są dwie, ale za to kluczowe: nieporównanie większy wybór modeli, akcesoriów, etc. i nieporównanie inne (no, bez przesady...) możliwości finansowe. No nie, przepraszam, jest jeszcze trzecia różnica: technologie. Zanim w ogóle zacząłem się ponownie w modelarstwo bawić, długo obwąchiwałem wszystkie techniki brudzingów, żywic, fototrawień, metalizerów... Apetyczne to bardzo, ale i lekka obawa jest, bo i oczy już nie te i łapki nie tak pewne ;). Ale, jak to mówił jeden mój klient, domagając się na następny tydzień gotowej kampanii reklamowej: Stary, to jest k***a CZELENDŻ!

I tego się będę trzymał :)

Kiedy jeszcze po ziemi biegały dinozaury, kleiłem, co oczywiste, wszystko co było, czyli jaki, czaple, szturmowiki i łosie, malując tym, co było, czyli wilbrą i Reno. Jak dinozaury wyzdychały i zaczęły biegać mamuty, pojawiły się straszliwe polonijne modele spitfire'ów i Hurricane'ów (te ostatnie o kadłubie tak wąskim, że w realu nie zmieściłby się w ich kabinie nawet charcik włoski), potem straszliwe inaczej wakuformy. To była epoka klejenia wszystkiego, co popadnie. Specjalizacja nadeszła z modelami Novo, kupowanymi na ś.p. giełdzie w warszawskim Muzeum techniki (polskie maszyny na zachodzie), a potem, samobójczo dla portfela, przeniosła się (taż specjalizacja) na Daleki Wschód, do Japonii. W ramach oszczędności zacząłem kanibalizować wcześniejsze modele, np. P-40B na P-36, (przy pomocy paru kilo szpachlówki); niedokończonym szczytowym osiągnięciem była przeróbka P-47D na N1K1-J... Wszystko już było gotowe, ale poprzychodziły różne tam matury i takie tam płcie przeciwne, więc zabrakło i motywacji, a i finanse przeszły na inne cele...

Z dawnej epoki zachowały się tylko B5N2 i Ki-47...

No i na starość uznałem, że czemu, do cholery, nie przeprosić się z tym wszystkim...? Zaczęło się od modelu "Kubusia" 1:35, który dostał syn i którego, ku rozpaczy tatusia, jakoś nie miał melodii robić. A teraz na warsztacie jest Defiant Mk. I Airfixa 1:48. Ale to wątek już na Warsztat...

• Like 2

8 godzin temu, Helmut napisał:

jestem w typowej grupie użytkowników: starszy (40+) pan, który po dłuuuugich latach przerwy wraca do hobby z młodości.

Witaj w Klubie :lol: !

Kiedy jeszcze po ziemi biegały dinozaury, kleiłem, co oczywiste, wszystko co było, czyli jaki, czaple, szturmowiki i łosie, malując tym, co było, czyli wilbrą i Reno. Jak dinozaury wyzdychały i zaczęły biegać mamuty, pojawiły się straszliwe polonijne modele spitfire'ów i Hurricane'ów (te ostatnie o kadłubie tak wąskim, że w realu nie zmieściłby się w ich kabinie nawet charcik włoski), potem straszliwe inaczej wakuformy.

Zajrzyj tutaj:

Odżyją wspomnienia...

A teraz na warsztacie jest Defiant Mk. I Airfixa 1:48. Ale to wątek już na Warsztat...

Czekamy, czekamy.

Posted (edited)
1 godzinę temu, Baas ArK napisał:

Witaj w Klubie :lol: !

Zajrzyj tutaj:

Odżyją wspomnienia...

Ło rrrany!!! No jakbym sam pisał! Spitfire Ucziebno-Trienirownyj Istriebitiel! Ten Hurricane, o którym wspominałem, też tu jest... No i kolekcja Mikro 1:144, w której był Łoś o okrągłym przekroju kadłuba... Dzięki, Baas!

Edited by Helmut

W dniu 22.03.2020 o 22:53, Baas ArK napisał:

Czekamy, czekamy.

Bardzo proszę: część pierwsza, z konieczności okraszona licznymi zastrzeżeniami i usprawiedliwieniami :)