Jump to content
Sign in to follow this  
laskonogi

fushimi 1941 NIKO MODEL 1/350

Recommended Posts

Jako ze już jakiś czas nie pokazywałem co psuje, Zara czeka na blachy,  to dla dodania animuszu nowy projekcik powstaje - w założeniu szybki ...hehehe 

Na tapecie temat nietypowy bo rzeczna barka bojowa Japończyków działająca na Jangcy

Model to wypust NikoModel 

IMG_20200323_183056_1.jpg

nie miałem jak dotąd przyjemności nic ichniejszego kleić, a i z żywicą sie jakoś mega nie lubimy, to jednak po tych ostatnich 2 tyg muszę powiedzieć że jest to bardzo przyjemy wypust, a ta ilość mikro części fajnie buduje trójwymiar bryły - choć te mega  maluszki wymagają mega uwagi, mi sie np udało wystrzelić jeden z wywietrzników ... no ale to już inny temat i wszystkim od 700 nie będę tu truł farmazonów :)

IMG_20200313_184748_5.jpg

Jeśli chodzi o poszukiwania materiału źródłowego to jest on ... ubogi :glupek:udało mi sie znalezc de facto tylko 

taki plan 

Fushimi.jpg2.jpg

i foty szt 4 :) ale rarytas, zbliżenie na dziób 

Bez+nazwy.jpg

Fushimi+%25281%2529.jpg

Sumida+1940.jpg

QtbAdtt.png

jest jeszcze książka Ospray, ale ona o rzeczonej jednostce mówi słownie 2 zdania wiec do tematu mało wnosi 

image+%25284%2529.jpg

jako ze model jest do linii wodnej to oczywiście musi stanąć na jakiejś winietce - co mnie raduje bo będę mógł popsuć kolejną wodę :)

Marzy mi się by pływał po takich rejonach 

img_941_d20140625115737.jpg

istockphoto-520135205-1024x1024.jpg

kontrolował / był w towarzystwie czegoś takowego 

Yangtze-River-768x510.jpg

a jak wyjdzie to sie jak zwykle okaże 😂

na teraz mam taki stan rzeczy 

IMG_20200322_000927_9.jpg

ponieważ aby mury mogły piąć się do góry muszę zamknąć mostek, poszedł wiec na pierwszy ogień - dużo to tam nie będzie widać ale jednak fakt że dali szpargały zobowiązuje

Miałem mega problem z odtworzeniem kolorystyki i wyglądu ale ostatecznie padło na połączenie mosiądzu i biało szarych powierzchni, kompas i lornetki dostały po szkiełkach z cleara ale nie wiem czy to widać będzie :)) Stanie tam jeszcze kapitan w czarnym uniformie i jakichś 2 delikwentów na biało :)

IMG_20200323_153818_0.jpg

IMG_20200323_153830_6.jpg

zaczęła się także tworzyć winietka, z kory i gipsu ulepiłem takowe coś i po pryśnięciu podkładem daje nadzieje :)

IMG_20200315_000636_9.jpgIMG_20200315_021101_9.jpg

IMG_20200315_033219_1.jpg

• Like 1

Bajerancki pokrak - zasiadam oglądać  :super:

podziwiam wszystkich co dłubią w żywicy :piwo:

Posted (edited)
5 godzin temu, chudyhunter napisał:

Zasiadam i patrzę, co Ty tutaj znowu wymodzisz :D

jak zwykle coś spartolę ale będę miał fun a i wy mam nadzieje trochę używania :glupek::haha:bo jak wiadomo najważniejsza w życiu jest zabawa 

4 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

fail.gif

oj tak od razu radykalnie :)

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

Bajerancki pokrak

brzydal pierwsza klasa :)

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

podziwiam wszystkich co dłubią w żywicy

ja też :haha:a teraz jeszcze bardziej 

na razie abstra:bip:ąc iż NIko powinien dostać nobla za pakowanie (ileś części połamanych etc) to osobiście połamałem gwizdki do kominów - i musiałem dorabiać, oraz zgubiłem jeden z kominów wentylacyjnych ... a to dopiero początek :szok:

no ale do rzeczy 

zamykam mostek - a to oznacza starcie z figurkami 

wygrzebałem 2 paczki z north star Krigsmarine i Russian sailor i się okazało (nie mogło inaczej:)) że Rosjanie to prawie jak japońcy a w tej skali to i tak pod lupą trzeba by dokładnie oglądać 

Ponieważ nie trafiłem na mundury dla jednostek rzecznych japońskiej marynarki założyłem iż będą tacy sami jak ci z wersji pełnomorskiej 

znalazłem takowe cos jako wzornik i postanowiłem ze będą w białych bo to jednak lato ma być :)

81KgzGzVtxL._AC_SL1500_.jpg

na mostek poszedł sternik i dwóch oficerów 

IMG_20200324_001646_3.jpg

dałem im jakies washe i w tej skali zdję widać niestety zważony time liner z benzyną lakową

IMG_20200324_005138_6.jpg

kompletnie sie tym nie przejmuje bo i tak będzie widac o tyle o ile czyli nic :)

przymierzyłem sie także do tej radosnej blaszki "ramy okienne" i po pewnych problemach pociąłem ją na części i o dziwo udało sei to jakoś wpasować 

IMG_20200324_005220_9.jpg

IMG_20200324_005119_9.jpg

teraz tylko załoganty zajęli pozycje bojowe no i można zamykać a tym samym wracam do dalszego dziubdziania wywietrzników i innych pierdół 

IMG_20200324_005527_5.jpg

IMG_20200324_005626_6.jpg

IMG_20200324_010350_0.jpg

i na koniec pytanie czy ktoś wie do czego służyły te żerdzie ? do trałów przeciwminowych / czy odpychania sie od brzegu :)) na rufie są identyczne ? 

1270366922_image(6).jpg.360b5842c176bc8644aef91ed06ecc17.jpg

Edited by laskonogi

jak na moje standardy idę jak burza 

dziś złożyłem de facto do końca nadbudówkę dziobową (oczywiście nie sklejone 

IMG_20200326_003915_5.jpg

IMG_20200326_003906_0.jpg

takie mam ogólne spostrzeżenie iż blaszki niko są bardzo fajne - choć wielkiego doświadczenia to nie mam. Porównując do aber/ eduarda które są jak dla mnie dość twarde twardy, a flyhawk który jest miękki (choć może też dlatego ze dotykałem go w 700) to ten nikomodelowy wytwór metalowy jest w sam raz trzyma sztywność ale za razem da się fajnie obrabiać. 

Ponieważ całość była malowana w jednej jasno szarej tonacji to nie boje sie o pokłady które zakładam będę trochę aero trochę pędzlem i innymi metodami cieniował  

no to tyle