Jump to content

Leopard 2A5 Border Model 1:35

Recommended Posts

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mimo tego co dzieje się na świecie to w domu dużo nie siedzę. Roboty od groma a pociecha do przedszkola nie chodzi i trzeba realizować materiał z alfabetu po nadgodzinach, lecz staram się też jakoś ro

TAW -  czy nasze Leopardy wożą ze sobą te rurki.. to jest wycior do armaty 120 mm Bobek - rob bez - na szybko znalazlem zdjecie z poligonu Leoparda 2A5 a 11 Lubuskiej dywizji Pancernej o num

Leon złożony do końca i gotowy na podkład. Z oczywistych względów pewne elementy mogą być w tym momencie krzywo. Z rzeczy których nie ma na zdjeciach to zostały liny holownicze i ich zaczepy, tylne la

Posted Images

Jak narazie będzie na tyle brudzenia. Właściwie bryła czołgu jest zakończona i zostało pomalować i ubrudzić koła i gąsienice, domalować i założyć pozostały osprzęt. Na koniec jeszcze parę aluminiowych wytarć.

j.jpg.57e3a70d6aaa6acf86081af3e1682b71.jpg

k.jpg.e92e5810bc1de3c77f2a0d0c050059e8.jpg

l.jpg.ce76b15fb9f4c9c8f4cde0d3842e2931.jpg

m.jpg.7a6b4e9ef11421a74d3b4a0e83d0dcbb.jpg

n.jpg.89f240d280a78a85f1da6f121d14307e.jpg

• Like 1
Godzinę temu, Maverick33 napisał:

Szkoda brudzić taki model

28 minut temu, M.A.V. napisał:

MI się bardzo podoba 

Dzięki panowie :piwo:

52 minuty temu, Maverick33 napisał:

troszke za brudny

Są maszyny, które podobają mi się czyste i są takie, które wg mnie wyglądu nabierają, kiedy się ubrudzą. Leopard należy do tej drugiej grupy i podobają mi się kiedy już przejechał trochę poligonu, dlatego tak a nie inaczej wygląda ten model. Zastanawiałem się jeszcze nad dodaniem mokrych akcentów i pewnie by tak było jeśli miałby proste fartuchy. Ale na kształcie tych co są w tym egzemplarzu pewnie zginąłbym jak ciotka w Czechach więc sobie daruję i zostanie w stanie zaschniętym.

42 minuty temu, M.A.V. napisał:

Na tym modelu widać jaka ta wieża wielka

No właśnie jak projektowali ten czołg to niezbyt wymyślili z tą wieżą - pół modelu mi zasłania :glupek: Ale w Merkavie IV jest chyba jeszcze większa.

TAW- Są maszyny, które podobają mi się czyste i są takie, które wg mnie wyglądu nabierają, kiedy się ubrudzą. Leopard należy do tej drugiej grupy i podobają mi się kiedy już przejechał trochę poligonu, dlatego tak a nie inaczej wygląda ten model. Zastanawiałem się jeszcze nad dodaniem mokrych akcentów ...

323584135_Polska.Leopard2A5.(4).thumb.jpg.b6aa65e24d46b4807dddc5372cde9df3.jpg

Jaka jest funkcja tych wywieszonych szmat na przedniej płycie?

sadze iz w ten sposob ukrywa sie moim zdaniem najslabszy punkt w pancerzu czolowym Leoparda ,przednia plyte podwozia

aj tam to zwykle Schürzen - nie wiem co ty masz na mysli to piszac , wrzuc slowo Schürzen do tlumaczenia i wyskoczy ci ,,fartuchy,, to o co pytal Dudzio jest z przodu pojazdu a schurzen sa dwa i wisza z boku Leosia .:benc:

18 godzin temu, bulik58 napisał:

sadze iz w ten sposob ukrywa sie moim zdaniem najslabszy punkt w pancerzu czolowym Leoparda ,przednia plyte podwozia

Za duzo world of tanks 🤣Schurzen toto tez nie jest, bo nie spowoduje detonacji pocisku kumulacyjnego ze wzgledu na znikomy opor.

18 godzin temu, bulik58 napisał:

ew. takie cosik

719979338_Polska.Leopard2A5.(5).thumb.jpg.aa2957cb0b9bdd1c3ce7516c0773e78b.jpg

Piękne zdjęcie. Tym sposobem namówiłeś mnie na zrobienie Leosia.

Odnosnie brudzenia  twojego pojazdu to jest :super:.

Bzdura -

,, Za duzo world of tanks 🤣Schurzen toto tez nie jest, bo nie spowoduje detonacji pocisku kumulacyjnego ze wzgledu na znikomy opor.,,

mozesz mi wyjasnic do kogo sie zwrociles z tym odkryciem? Bo jesli do mnie to poczytaj moja odpowiedz ktora napisalem do Snakepliskena

schurzen w Leo 2 nie moga spowodowac detonacji pocisku  gdyz nie zawieraja materialu wybuchowego.

To co zacytowalem, z Twojej wypowiedzi to do Ciebie, ale widze ze to bez sensu, bo nie odrozniasz shurzen (czyli pancerza "przestrzennego" ang. spaced armour) od ERA. Inna sprawa jest to, ze Twoje wypiwiedzi sa tak chaotyczne, ze ciezko sie odniesc do jednej.

Edited by Bzdura

A tak serio - to jaką funkcję (oprócz ewidentnie estetycznej :) ) mają te "ścierki" ?

A może dodatkowe"rozmycie"sylwetki??

jedni wieszaja szmaty 

1076000213_Niemcy.Leopard2A4.(11).thumb.jpg.3540aa47988123bf45048e6562dc8be8.jpg

a inni wieszaja choinki , a cel maja wspolny , rozmazac,ukryc sylwetke czolgu.

2088181963_Niemcy.Leopard2A5.(1).thumb.jpg.d3d796199877bce7eeb1f9fb5d4d6f8c.jpg

Bzdura - tu ludzie rozmawiaja na temat powieszonych szmat na przednim pancerzu a ty wyskakujesz z tematem ,,  shurzen (czyli pancerza "przestrzennego" ang. spaced armour) ,, itp :hmmm:

Skoro nie rozumiesz o czym sam dyskutowales dzien temu to ja Cie nie bede uswiadamial bo szkoda czasu.

Leopardy nie zaleznie od wersji czy - A4

181651137_Niemcy.Leopard2A4.(33).thumb.jpg.8ca1debf60508be588f9760acd8241fb.jpg

czy A6

20170509_Tank_Challenge_DEU.jpg.3d030b4ec8a2047ee8ff2bfa9d5dfa05.jpg

czy tez A7

1153780785_Leopard2a7.thumb.jpg.d5cd131ff16a7c2c86af61d0cb17f6bb.jpg

nosza czesto takie gumowo szmaciane ubranko, ktore nie sluzy jako dodatkowy pancerz, ( obojetnie jak go niektorzy nazywaja) lecz prawdopodobnie ma na celu utrudnienie zadania celowniczemu obcego czolgu