Jump to content

15cm s.IG.33(Sf) auf Pz.Kpfw.I Ausf.B

Recommended Posts

No Panie - progres znakomity. Podoba mi się to dziwadło w Twoim wykonaniu. Nie to żeby z zewnątrz coś nie tak, ale na półce to postaw go tyłem bo środek jest fantastycznie wykonany i dodatkowo pokazuje jak dziwaczna jest to konstrukcja ?

• Thanks 1
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kusicie diabły z tą diorama kusicie... Wy będziecie się tłumaczyć pz1c czemu w pudle posiedzi kolejne kilka miechów ? Pytanie do znawców materii, tacy oto załogańci będą ok dla kampanii francuski

witojcie! co by nie było temat żyje i trochę postępów przybyło przy pracy nad Edytką (o co już raz zebrałem od zony opr. telefoniczny na pytanie 'co robisz?' 'a grzebie przy Edytce' ? ): 1) dosta

Edytka w siatce Linka od relingów która mam jest za cienka (0.2mm) więc dokupię grubszą i zrobię mocowanie siatki, w ilanach jeszcze brudzeniem lekkie pigmentami i lina z tyłu i to chyba wsio...

Posted Images

• Super Moderator

Drut masz powleczony bezbarwny lakierem, opal go zapalniczka i wyszlifuj papierem ściernym, powinno pomóc.

Posted (edited)
2 godziny temu, zipster napisał:

....trochę postępów przybyło przy pracy nad Edytką (o co już raz zebrałem od zony opr. telefoniczny na pytanie 'co robisz?' 'a grzebie przy Edytce' ?

:haha:        o rocznik '40 nie powinna być zazdrosna   :haha:

2 godziny temu, zipster napisał:

tylko tu napotykam problem, jak juz wyprofilowałem obie ten stelaż i proboje przykleic tą siatke to nic nie chce złapać jej+drucik do kupy... ani ca ani zwykly klejacz wamodowski .... any idea czym jeszcze przezroczystym mozna sprobowac co by nie napaskudzic zbytnio? ? 

Sam nigdy nie robiłem takiej siatki ale szwagier robił kiedyś siatkę "gotowca" (firmy AK-Interactive) na czołgu i NIC NIE KLEIŁ. Siatkę przez oka dowiązywał do elementów za pomocą nitek z których robi się okrętowe olinowanie (0.03mm). Trochę trzeba się natrudzić pęsetami ale efekt jest całkiem niezły, szczególnie gdy siatka jest dość sztywna a ponieważ to metoda "czysta" nic się nie uświni żadnym klajstrem  :mrgreen:   

Edited by M.A.V.

@TAW - dupą do gości jak przyjdą? nie wypada :P.... ale pomyśle pomyśle :)

@Greif - o, nie wiedziałem - spróbuje :) 

@Szydercza Gała - jak nie poskutkuje sposób kolegi powyżej spróbuje, CA mam a PVA musiałbym kupować. 

@M.A.V. - na fotce referencyjnej w tym topicu widac wlasnie ten drucik / cien drucika, a łapać za oczka to nie byłoby prostej lini tylko takie ... hmm .. szlaczek jak przy serwetkach babcinych pod filizanke :)  ale zamierzalem walsnie takim olinowaniem to polapac, osiwieje pewnie przy takim zabiegu na takiej skali ale coz :)

@Adamo722 - mam i żel i zwykla, zadna nie lapala, sproboje dzis sposob kolegi powyzej :)

11 godzin temu, zipster napisał:

dupą do gości jak przyjdą? nie wypada :P.... ale pomyśle pomyśle

A lufę gościom wystawiać wypada? ? To chociaż jakieś lusterko z łazienki musisz zakosić bo szkoda takiego widoku.

• Haha 2
W dniu 6.07.2020 o 23:00, Greif napisał:

Drut masz powleczony bezbarwny lakierem, opal go zapalniczka i wyszlifuj papierem ściernym, powinno pomóc.

Można też i debonderem na waciku, czy patyczku higienicznym i lakier bardzo ładnie schodzi...i nie trzeba szlifować.

• 2 weeks later...
Posted (edited)

maly update bez foć :)

grzanie druta - nie pomoglo, ta siatka sama ze swoja jak probowale nie laczy sie za pomoca CA. 

złapał to ten bialy (bezbarwny po wyschnieciu) zwykły uniwersalny wamod :) 

siatki pomalowane i teraz czekaja na montaz :) jak sie przestane opindalac to dzisiaj zamontuje i dorobie linki. 

Jak bog da to ten etap + brudzenie i jakies galazki moze po raz pierwszy zrobie iiii .... kolejny panzer 1 czeka :D 

Edited by zipster
Posted (edited)

Edytka w siatce :)

Linka od relingów która mam jest za cienka (0.2mm) więc dokupię grubszą i zrobię mocowanie siatki, w ilanach jeszcze brudzeniem lekkie pigmentami i lina z tyłu i to chyba wsio...

IMG_20200716_211133.thumb.jpg.ef7e73ef6097b3e062d5c7fe1f2e8f47.jpgIMG_20200716_211052.thumb.jpg.2c29469f1b144da883f41f2cc3cea269.jpgIMG_20200716_211150.thumb.jpg.d121e26911abd919f0c306fcd20b5025.jpg

Edited by zipster
  • Like 3
16 godzin temu, zipster napisał:

... i to chyba wsio...

No, a upamiętnienie jednego z załogantów - który zginął 24.5.40 roku. Na czołowej osłonie tuż pod lufą jest widoczne.2066791002_No.E-Edith-(mot.S)703.Francja1940.jpg.da22afef1ae853d03a8b5ffab1cba903.jpg

W modelu powinien być ten detal - kalkomania No.1

Koniecznie zrób mocowania tej siatki. 

Pozdrawiam

Krzysztof

• Like 1

No Meser to osobna klasa :) fakt przeoczyłem to - uzupełnię - swoją drogą ciekawe jak zginoł? załogańci spg wydawali mi się jedna z lepszych fuch na froncie, w większości wypadków nie byli na 1 linii (wiem wiem, były wyjątki jak ten filmik gdzie walą w kamienice :p) 

Tak samo jak pokrywę działa, jeszcze to mnie czeka. 

W dniu 17.07.2020 o 14:08, M.A.V. napisał:

... czy jest w ogóle coś czego nie wiesz

Dużo, dużo więcej jest tego czego nie wiem - niestety. Jednym się pocieszam że cały czas się uczę i poznaje nowe informacje.  M.A.V. i zipster dziękuję za miłe słowa. :oops:  i :piwo:

Pozdrawiam

Krzysztof

• Like 2

Dla mnie cała zabawa z siatką ma sens gdy dodasz jeszcze jakieś krzaki lub gałęzie dla kamuflażu.

• Like 1

Pomysł z siatką super, wykonanie też :super:. A gałązki obowiązkowe ?.

P.S. Krzysztof "meser262" naszym dobrem forumowym ( wiedza plus chęć pomagania ) jest i basta :piwo: :super:.

• Like 1
Posted (edited)

Dziękuję za miłe słowa :)

Edytka w krzaczorach :) nawet mi się podoba i chyba tyle tych krzaczkow wystarczy co by zbytnio nie zasłaniać bryły. Co myślicie?

IMG_20200728_191602.thumb.jpg.8db6d695fcff8d042dd75f33824c11d9.jpgIMG_20200728_191544.thumb.jpg.b24c28374c8d00f13dbbe7a85aaa8b3f.jpgIMG_20200728_191623.thumb.jpg.d01a000a32dea14382c3f25687cb0c12.jpgIMG_20200728_191526.thumb.jpg.d66a55e18752901af38e8e4ac3728518.jpg

Referencyjne :D

632829140_48091208901_004d8c4b5a_c(1).jpg.ca702e22e85ec2a6d3999d232c0c7810.jpg

Edited by zipster
  • Like 2
Posted (edited)
26 minut temu, Spotter napisał:

Te krzaczki mi nie pasują. Za żywe ich kolory, za dobrze wyglądają. 

pojazd z okolo 24.05.1940, powiedzmy poczatek czerwca z racji, ze ten emblen z ubitym 24.05 wojakiem juz jest na dziale, wiec wszedzie zielono jezcze :)  ale moze jako lekko przykuze... 

13 minut temu, enten napisał:

Jak dla mnie luksusowo. Wyglądają na wczoraj zrywane. Dasz przepis jak co i z czego? :)

ze sklepu ? 

https://agtom.eu/drzewa-i-krzewy/351723-bsm-dzikie-krzewy-wild-bushes-10szt.html

Edited by zipster
  • Like 2