Skocz do zawartości

Malowanie gąsienic w modelach broni pancernej.


fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że ciekawym artykułem dla modelarzy, którzy rozpoczynają budowę modeli plastikowych, a także dla tych którzy mają większe doświadczenie może być artykuł o malowaniu gąsienic bo okazuje się, że nie jest to do końca takie oczywiste, a więc zapraszam do czytania i oglądania.

 

Sposób w jaki ja maluję gąsienice jest stosunkowo prosty i dość powszechny w technice modelarskiej myślę więc, że nie będzie problemu z załapaniem o co chodzi Na początek unieruchamiamy elementy. Mocujemy gąski jeśli są z pojedynczych części za pomocą taśmy klejącej dwustronnej do kawałka tekturki i tryskamy, w tym przypadku podkładem jest kolor H 85 satin black.

 

54.jpg

 

Następnie ... Na fotce pierwszej materiały jakich użyłem:

1. metalizery firmy Gunze-Sangyo są najlepsze ale trudno je kupić w Polsce, możemy więc zastosować metalizery Testorsa, lub zrobić mieszankę H 11 z farbą olejną Raw Umber 9proporcje należy dobrać doświadczalnie) to kolory Dark Iron i Sthel.

2. Pędzel płaski nr 7 firmy Kozlowsky, (Italeri też są dobre).

3. Ręcznik papierowy.

Technika suchego pędzla jest dość znana i popularna ale jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę je zadawać

I teraz tak przecierałem ogniwka najpierw kolorem Dark Iron jak widać na fotce nr 2 a gdy to wyschnie poprawię jeszcze delikatnie kolorem Sthel.

 

55.jpg

 

56.jpg

 

 

Oczywiście to jest najprostsza metoda, która nie zawiera opisu wykonania zabrudzeń itd, jeśli będzie taka potrzeba to postaram się rozbudować artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ten link i nie tylko "wisi" juz dawno w wątku "Spis treści i przydatne linki".

Tytuł linku "Jak zbudować model?"

Wiem o tym, wrzuciłem tu link z wątkiem o malowaniu gąsienic. Niestety strona otwiera się w innym miejscu Umieściłem go dlatego aby daleko nie szukać skoro powstał taki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.