Jump to content

Jak 1b / Arma Hobby / 1:72


astarott
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Poniżej mój Jak 1b od Army. Co prawda ten okres historii nie jest moim ulubionym w modelarstwie, ale piękne wykonanie tego modelu przez Marcina Ciepierskiego skusiło mnie do zakupu zestawu i sprawdzenia tej nowej jakości Army. Model jest świetnie zdetelowany (choć @panDespota pokazał że z blaszkami Edka wygląda jeszcze lepiej), wszystko ładnie pasuje, budowa przebiegała sprawnie i bez niespodzianek (choć jak zwykle udało mi się zgubić kilka części w nieodgadnionych czeluściach dywanu, ale bez zbędnego tłumaczenia dostałem je od producenta w gratisie za co z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi ARMA HOBBY).

bftTH0H.jpg

Ag6qamo.jpg

nQxP0Pc.jpg

aNTR8Rg.jpg

78U5ePl.jpg

AYBjQWX.jpg

PAL0Xny.jpg

vjPuiut.jpg

1B5riN2.jpg

jPQHZ4K.jpg

XPFPi7N.jpg

fyHeGgN.jpg

tKRISTd.jpg

ocuJBXD.jpg

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

OK fajny, ale trochę pomarudzę, wydaje się że pilot musiał być wiecznie przeziębiony bo mu strasznie w tej kabinie wiało, takie szpary były. Trochę słabo spasowany wiatrochron.

I jakoś to główne podwozie wydaje się strasznie ciężkie=toporne, chyba że to wina zdjęć.

Ale spoko generalnie ?

 

Link to comment
Share on other sites

Wiatrochron tłoczyłem i faktycznie odstaje, trochę jescze muszę popracować nad wycinaniem tych elementów (nie lubię tego) Ciężkie podwozie? Hmmm trochę te osłony faktycznie grube ale mają nity po obu stronach więc nie piłowałem, Edek daje blaszki na to i faktycznie u @panDespota fajniej to wygląda. 

Link to comment
Share on other sites

Fajny Jaczek.

Podoba mi się jak podkreśliłeś ugięcia płótna w okolicy numeru bocznego choć samo sfatygowanie 13 już trochę mniej. Rzeczywiście oszklenie trochę kłuje po oczach. Nie myślałeś może żeby rozciąć oryginalne szkło i przykleić przednią i tylną część a wytłoczyć tylko tą środkową, było by pewnie łatwiej. 

Model jest fajnie pomalowany i pobrudzony choć podwozie wygląda trochę tak jakby Jaczek brodził po kolana w błocie. Będąc przy podwoziu to zwrócę uwagę, że osłony przykleiłeś trochę nierówno. Obie osłony powinny się zgrywać, tzn. ich tylne krawędzie powinny tworzyć linię prostą. U Ciebie dolna osłona jest nieco przekrzywiona i wygląda to tak jakby podwozie uciekało za bardzo do przodu. Plus za przewody hamulcowe.

Link to comment
Share on other sites

Całe oszklenie jest dość grube, dlatego zdecydowałem się na monolit. Z podwoziem to dziwna sprawa w tym dolnym elemencie są takie ustalające wypustki, byłem pewny że dobrze je ustawiłem ale górny element nie schodził mi się z otworem w płacie jak były na prosto, dlatego zdecydowałem się je wychylić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.