Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam,

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak łatwym i tanim sposobem zrobić worki z piaskiem, zasieki oraz zapory przeciwczołgowe? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W niedalekiej przyszłości planuję złożyć model jakiegoś cywilnego autka Mam pytanie dotyczące :

1. Past polerskich , które bym musiał kupić, wszystkie czy 1 albo 2? http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Tamiya-Polishing-Compound-fine--p-9-290232.html

http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Tamiya-Polishing-Compound-finish--p-9-290236.html

http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Tamiya-Polishing-Compound-coarse-p-9-290240.html

2. Co jeszcze bym potrzebował oprócz podstawowych narzędzi warsztatowych? ( jakieś specjalne itemki?)

3. Jaki model auta cywilnego polecacie na pierwszy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy, potrzebuję szybkiej porady. Otóż po pomalowaniu modelu bezbarwną, błyszczącą Pactrą powstały gdzieniegdzie białe plamki, które skaszaniły całą robotę. Jak się ich pozbyć? Malowałem aerografem, a farbkę rozcieńczałem oryginalnym rozcieńczalnikiem Pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pactry - powinno daćsię zpolerować, jak nie to po polerce pomalować jeszcze raz, tylko farbe dobrze rozrobić i nie porobić zacieków (poprzednio albo jedno albo drugie musiało się przydarzyć), miałem kiedyś coś takiego z Vallejo - cóż, shit happens...

 

maskol - ja nakładam wykkałaczką, albo po małej plamce albo większą krople i drugim końcem/drugąszt. rozprowadzam dokładnie gdzie chce.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jaka jest różnica między DS-ami Dragona a zwykłymi winylami (i co to wogóle ten DS)?

DS to oni chyba se tak nazwali ten materiał, te gąsienice są zrobione z takiego jakby gumowatego plastiku modelarskiego, klei się (czyli rozpuszcza się) zwykłym klejem modelarskim, i ogólnie jest miększy od winylowych (których jak pamiętam z modeli Italeri nie szło niczym kleić a były tak twarde że zrywały koła czasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem całkowitym nowicjuszem w składaniu modeli, złożyłem dopiero jeden (mustang p-51 firmy...plastyk...ale wyszedłem z założenia że od czegoś trzeba zacząć) i dorwałem model bell uh-1 huey hog w skali 1:48 firmy revell i chciałbym go złożyć idealnie gdyż jest to mój ulubiony śmigłowiec. Proszę o kilka rad jak go nie zniszczyć i skleić tak aby jak najlepiej wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Serdecznie.

 

Mój problem jest dość nietypowy, lecz mam nadzieję, że ktoś z obecnych zajmował się już takimi rzeczami.

-Mam do przemalowania metalową karoserię modelu samochodu w 1:43. Kolor jaki potrzebowałem oferował jedynie Revell.

 

-Czy da się malować olejnymi revellami, po powierzchni oryginalnego lakieru, po jego zmatowieniu? Czyt też będzie to wymagało dodatkowych zabiegów?

-Dodam, że nie posiadam aerografu.

 

z góry dziękuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o farbki olejne: czy mogą się „zepsuc”/zestarzeć? Co prawda nie są powysychane, ale czy nie będzie się z nich wytrącał pigment podczas malowania jeśli stały kilka lat?

Może ktoś miał do czynienia z kilkuletnimi puszeczkami farby.

Mi się wydaje, że coś z nimi nie do końca jest OK (próbowałem black mat humbrola), ale nie wiem, czy to nie była wina zbyt niskiego ciśnienia w areografie (jeszcze nie mam odpowiedniego kompresora), a pędzelkiem nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombee

Może ktoś miał do czynienia z kilkuletnimi puszeczkami farby.

Mi się wydaje, że coś z nimi nie do końca jest OK (próbowałem black mat humbrola)

Jeszcze niedawno malowałem humbrolami, które kupiłem w 1976 r i były dobre, ale te sprzed kilku lat są o wiele gorsze. Jeszcze dopóki nie są otwarte to da się je rozmieszać, ale ostatnio biała farba miesiąc po otwarciu była do wyrzucenia. Aero ciągle się zapychał. A z lakierami przeźroczystymi humbrola to loteria. wyschną albo przez miesiąc się będą kleić. wydaje mi się, że lepsze są te w większych słoiczkach, a nie w puszkach, ale może to po prostu ja miałem takie szczęście.

Trzeba jednak pamiętać, że zjawisko zbrylania się pigmentu po kilku latach jest naturalne i dlatego lakiery (generalnie) mają podane datę produkcji i okres przydatności. Szkoda, że producenci lakierów modelarskich rzadko to stosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was koledzy pytanie , ponieważ chcę wykonać dioramę w klimatach Vietnamu i chcę tam zrobić rzekę czy specyfik firmy POLAK dokładnie AQUACRYL ( http://www.jadarhobby.pl/polak-5527-aqu ... 26789.html ) się do tego nada czy lepiej kupić żywice przeźroczystą czy jakąś inną , proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie, z czego zrobię jak najbardziej realistycznie wyglądający nasyp kolejowy ? chodzi mi tu raczej o to co znajdę na podwórku, jakieś kamienie porozbijane ? sęk w tym że nie chcę tego malować tylko sprawdzić co najlepiej zastąpi posypki itp... czekam na wasze pomysły

pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, kleję właśnie model T-62 1/35 Trumpetera i na koła od czołgu należy nałożyć coś w rodzaju opon.

Z czego te elementy są wykonane w oryginale? Bo jeśli z metalu, czy czegoś w tym rodzaju, można byłoby wykonać zdarcia na wystających fragmentach(wyglądających poniekąd jak bieżnik)

https://picasaweb.google.com/111690910065071770001/T62?authkey=Gv1sRgCL6fyen-sd6M_gE#5689012722093553010

 

Po drugie, jak wykonywać oznaki zużycia na elemencie prezentowanym na fotografii 2.?

https://picasaweb.google.com/111690910065071770001/T62?authkey=Gv1sRgCL6fyen-sd6M_gE#5689012760903851298

 

Po trzecie, jak wykonywać oznaki używania na gąsienicach? Szukałem na forum i nie znalazłem.

 

Jakie materiały potrzebne będą do wykonania efektu rdzy(np. ściekającej z nakrętek)?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandaże są w oryginale z gumy i można na nich zrobić różnego rodzaju uszkodzenia.

Gąsienice ja maluje czarnym podkładem pozniej robie z różnych kolorów farb dla plastyków płukanki /brązy/ i nakoniec przetarcia metalizerami w stosownych miejscach i ewentualne pigmenty

 

Do efektów ściekajacej rdzy nadaja się doskonale farby olejne dla plastyków

 

poszukaj na forum /warsztaty/ jest na prawde tego sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.