Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie pędzlem o wiele lepiej maluje się akrylowymi Revellami i Model Masterami.

Aero też przechodzę na Model Mastery. Vallejo Air pomalowałem 1 model. Samo malowanie było super, ale dużo farby zlazło pod taśmą maskującą, a podmalowanie pędzlem wyglada jakby mucha nas..ła. Całkiem inny kolor.

 

A pisałeś ,że Valleyo lepsze od Pactry

Po za tym to Pactrę i Model Mastery produkuje Testors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blachach Parta są zwyczajowo.

 

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl, bo nie kumam jak z własnym tekstem na tych blaszkach?

Jeśli masz (będziesz miał) blaszkę Parta, to od razu masz napis (jak na fotce Roberta). Jeśli nie to pozostaje zakład grawerski. Swoich tekstów na blaszce Parta raczej nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokłądnie, bo bardziej potrzebuje własnej nazwy A mig-29 to był taki przykład

 

Dzięki za tą stronę, fajne oferty nawet mają.

 

Mam jeszcze pytanie..Strasznie mocno miałem porysowaną szybkę i pokryłem ją Humbrolem Clear Fix i po wyschnięciu hmm nie wiem jak to nazwać dość dziwnie to wygląda...Czy trzeba to jakoś obrobić/wyszlifować? Jeśli tak to czym najlepiej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Czym zakonserwować przetarcia zrobione ołówkiem tak żeby się nie ścierały? lakier może być?

2Zrobiłęm wash na kołach i po 24 godzinach pomalowałęm go lakierem ? Dobrze zrobiłem?

 

Panowie ratujcie rozlazła mi się lufa przy shermanie możcie mi podesłać link do metalowej. Model to http://www.mojehobby.pl/Italeri-M4aA1-Sherman-p-1-113034.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak z własnego doświadczenia - lepiej wszelkie lotki, klapy i stery przykleić przed podkładem i farbą, w połowie (po podkładzie, ale przed farbą), czy na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem potrzebuję ratunku - jak pozbyć się nalotu po kleju CA? Nie chciałbym dwóch dni roboty wyrzucić do kosza. Chodzi oczywiście o "zaparowaną" szybkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może debonder? Zmywa CA to i może zmyje nalot. Na przyszłość klej szybki clearfixem albo lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem jeszcze o zmywaczu do paznokci bezacetonowym. Ale to nie jest pewny specyfik. Musiał byś przetestować na kawałku plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kicha. Lepiej kup debonder.

 

Mam pytanie. Malując aerografem na powierzchni czasem tworzy mi się przykurz - mimo mocnego rozcieńczenia farby. Jest na to sposób? Da się taką powierzchnię jakoś wypolerować nie uszkadzając farby? Niby tego nie widać tak dobrze ale denerwuje mnie to.Chodzi o to by malowana powierzchnia był gładka i jednolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może debonder? Zmywa CA to i może zmyje nalot. Na przyszłość klej szybki clearfixem albo lakierem bezbarwnym.

 

1. Mimo wszystko ja optuję za klejem CA. Po prostu było go 5 razy za dużo, dlatego opary uszkodziły szybkę. A wytrzymałość Clearfixu czy lakieru bezbarwnego jest kilka razy mniejsza.

2. Specyfiki chemiczne raczej szybciej powiększą szkody niż wypolerują szybkę.

Jak pisał kol. Robert, papier 2000, potem pasta polerska lub pasta do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Malując aerografem na powierzchni czasem tworzy mi się przykurz - mimo mocnego rozcieńczenia farby. Jest na to sposób? Da się taką powierzchnię jakoś wypolerować nie uszkadzając farby? Niby tego nie widać tak dobrze ale denerwuje mnie to.Chodzi o to by malowana powierzchnia był gładka i jednolita.

1. Myślę, że nawet zawsze wskazane jest przpolerować, delikatnie filcem, flanelką, itp.

2. Ja stosuję sposób który kiedyś wyczytałem na forum w dziale samochodziarskim. Gdy farba zaczyna podsychać, rozpuszczalnikiem z pierwszego mycia aerografu delikatnie tryskam malowaną powierzchnię.

Rozpuszczalnik rozmywa i wyrównuje powierzchnię farby. Trzeba tylko uważać, by nie przesadzić.

PS. Rozpuszczalnik może być oczywiście czysty.

PS. 2 Stosowałem ten sposób tylko do farb olejnych. Nie wiem czy się sprawdza przy akrylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.