Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

1.Witam. Poszukuję specyfiku do nakładania pigmentów metodą pośrednią. Ostatnio robiąc błoto, rozcieńczyłem pigment wodą. I ku mojemu zdziwieniu wyszło mi całkiem nieźle.

jagdpanzerivblotko.jpg

Proszę nie oceniać- to tylko przykład.

Woda zdała egzamin, ale domyślam się, że używacie czegoś bardziej odpowiedniego. Czego?

 

2. Czego używać do utrwalenia pigmentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do utrwalenia pigmentu - fiksatywa dostępna w sklepach dla plastyków lub dedykowany fikser modelarski.

Ja nakładam pigmenty na element wcześniej przeciągnięty terpentyną celem uzyskania przyklejenia pigmentu.

CIMG2505.JPG

Tak to mniej więcej wygląda w finale,ale raczej musi się jeszcze wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiksatywa i pewnie fikser działają na tej samej zasadzie. Więc ich działanie powoduje "wyżarcie" części pigmetów i przez co jakby się ujednolicały oraz wzmacniały w swej strukturze. Ja nakładam fiksatywę poprzez aero po obsypaniu pigmentem i staram się to robić delikatnie by szlak nie trafił pigmentów oraz farby przy okazji. Co do specyfiku Wamodu to nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest się w stanie pomalować cały model aerografem czy powinienem również zaopatrzyć się w pędzle

Z tego co kiedyś czytałem w „AeroPlanie” p. Ziober maluje modele wyłącznie aeorografem, nawet najdrobniejsze detale.

Sądzę, że Ty będziesz drugi w Polsce, który nie używa pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Ty będziesz drugi w Polsce, który nie używa pędzla.
To chyba też zależy od modelu, ilości szczegółów, stopnia odwzorowania itp. Jeżeli ktoś np. nie robi wnętrza/kabiny i nie dba jakoś mocno o autentyczność i szczegóły różnych zakamarków, to pewnie bez problemu psiknie wszystko po wierzchu samym aero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Ty będziesz drugi w Polsce, który nie używa pędzla.
To chyba też zależy od modelu, ilości szczegółów, stopnia odwzorowania itp. Jeżeli ktoś np. nie robi wnętrza/kabiny i nie dba jakoś mocno o autentyczność i szczegóły różnych zakamarków, to pewnie bez problemu psiknie wszystko po wierzchu samym aero.

Tylko jak o nic nie dba to po co mu aerograf?

 

Więc już na poważnie. Kolego kup sobie minimum 3-4 pędzle. Jeśli chcesz kupić tanie i w miarę dobre, kup retuszerkie Italeri z trójkątną rączką (różnią się od tych z okrągła rączką). Nie będziesz rozkładał aero po to żeby pomalować końcówkę drążka sterowniczego, czy inne duperele.

Grubym pędzlem ciągnę np. cały model sidoluxem pod kalki. Mógłbym aero, ale różnicy nie ma, a pędzel myję 15 sek., a aero 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maskowania to się średnio nadaje, ale jest świetna do trasowania linii, czy nitowania.

 

Mirek do maskowania sie doskonale nadaje bo mozna ją fajnie wygiąć a do trasowania to srednio przynajmniej dla mnie sie nie sprawdziła lepsza jest Dymo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek do maskowania sie doskonale nadaje bo mozna ją fajnie wygiąć a do trasowania to srednio przynajmniej dla mnie sie nie sprawdziła lepsza jest Dymo

 

Może inaczej. Mi ona nie pasuje z 2 powodów. Po pierwsze jest nieco za sztywna i gruba przez co czasem przez to trudno ją ułożyć na nierozwijalnych powierzchniach. A po drugie ma małą szerokość. Zdecydowanie wolę tamijowską taśmę. Nie jest może tak elastyczna jak 3M, ale zawsze można ją dociąć na co pozwala jej większa szerokość.

 

A można prosić o podlinkowanie tej taśmy Dymo?

 

No właśnie. Co to za ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. Mi ona nie pasuje z 2 powodów. Po pierwsze jest nieco za sztywna i gruba przez co czasem przez to trudno ją ułożyć na nierozwijalnych powierzchniach. A po drugie ma małą szerokość. Zdecydowanie wolę tamijowską taśmę. Nie jest może tak elastyczna jak 3M, ale zawsze można ją dociąć na co pozwala jej większa szerokość.

 

 

Mirek ja nie mówie ze zastepuje tasme tamki tylko ze nadaje sie do maskowania

 

co do Dymo to taka

 

http://www.dymo.com.pl/product_picture/fit_in_300x300/f5795404e473756cfc1f5d1940016b51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czym można farbę w sprayu zmyć z modelu ?używałem jak narazie kreta i cleanlux ale niestety nic nie daje, pomalowałem kastę sprayem i na to użyłem bezbarwnego z humbrola i efekt jest taki że lakier nie może "doschnąć" cały czas jest miękki i lepi się pod palcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lakier nie do końca rozmieszałeś? Często na dnie robi się taki glut, który możesz rozmieszać jakimś czystym patyczkiem. A jak to nie pomoże, to może jakaś wada firmowa, albo reakcja chemiczna z kolorem bazowym. Nie mam pojęcia co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.