Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Bierz Nikona,wystarczy na lata.Jeszcze wnukom bedziesz foty robil.

Nie jestem szpecem ale powinno zwracac sie uwage na solidnosc firmy.Zestaw zapodany powyzej ma super szklo,jak Ci bedzie malo dokupisz staly obiektyw a body bedziesz dalej super.Nie kupuj kompaktu,lustro jest lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym kompresorze: http://skleptechniczny.pl/wydajny-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-as-186-p3891.html ? Znajdzie się coś tańszego, co jest warte uwagi?

Będzie jakiś problem żeby dobrać do tego kompresora aerograf pseudo-Iwata, czy wszystko powinno ładnie pasować?

Wygląda nieźle. Taniej nic raczej nie znajdziesz. Do aero bedzie pasował, gwint 1/8 cala jest typowy. Jeśli kupisz pochwal sie potem, czy jesteś zadowolony, bo na jesieni też chcę coś kupić.

Upewnij się tylko jak jest z częściami zamiennymi. Ja w tej chwili mam kompresor MAR 3000 który przepracował nie więcej jak 30-40 godz. Padł wyłącznik ciśnieniowy (taki sam zresztą jak w tym co chcesz kupić) i firma MAR nie sprzedaje wyłączników. Po paru ostrych majlach obiecali załatwić, ale zobaczymy.

Dlatego niech Ci dadzą na pismie, że zapewniają części zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zalewanie postami tego tematu. Nie mam pojęcia o aero. :( Znalazłem takie sztuki:

http://www.mar.sklep.pl/aerografy-i-akcesoria/aerografy-dwufunkcyjne/0251.02-aerograf-ad-7704-0.2-/-0.3mm-adler.html

http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-Proffesional-z-dysza-0.3.html

Bez odkręcanego zbiorniczka, dysze 0.3, 0.2, proste i tanie. Byłyby dobre, czy raczej coś innego wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zalewanie postami tego tematu. Nie mam pojęcia o aero. :( Znalazłem takie sztuki:

http://www.mar.sklep.pl/aerografy-i-akcesoria/aerografy-dwufunkcyjne/0251.02-aerograf-ad-7704-0.2-/-0.3mm-adler.html

http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-Proffesional-z-dysza-0.3.html

Bez odkręcanego zbiorniczka, dysze 0.3, 0.2, proste i tanie. Byłyby dobre, czy raczej coś innego wybrać?

Za cenę ok. 100 zł polecam tego:

http://skleptechniczny.pl/aerograf-z-profesjonalna-dysza-03mm-p3877.html

Ma dyszę bez mikrogwintu, prosta konstrukcja do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jestem nowym modelarzem i niestety nie znalazłem jasnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Mianowicie jestem przed etapem malowania kadłuba samolotu pędzlem i mam kilka pytań farby których używam to Humbrole olejne

1. Czy kadłub po odtłuszczeniu powierzchni należy przed malowaniem pokryć surfacerem ( np. ze sprey-u o gradacji np 1000 lub 1200)? (nie mam możliwości zastosowania aerografu więc mówimy tu o preparacie w sprayu). Czy jest to konieczne w przypadku malowania pędzlem czy też w przypadku pędzla pomijamy etap pokrywania powierzchni surfacerem i malujemy pędzlem na odtłuszczonym plastiku?

2. Po pokryciu modelu kolorem bazowym narysować sobie twardym ołówkiem zarys plam? Czy wyciąć z taśmy maskującej wzory i nakleić ?Jak najlepiej wykonać łagodne przejścia barw pomiędzy kamuflażem? .

3. Czy po pokryciu modelu sidoluxem (z pędzla) i naniesieniu kalek mogę pokryć bryłę samolotu lakierem matowym w sprayu firmy Tamiya. (Chodzi mi o uzyskanie powierzchni matowej)

z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak malujesz olejnymi i pędzlem to chyba nie trzeba. Poza tym spreje nie są za proste w użyciu.

2. Łagodne przejścia aerografem, a jeśli go nie masz to będzie ciężko. Możesz próbować coś z filtrami, ale wątpię że wyjdzie z tego coś ładnego. Plamy proponuję podglądać ze zdjęć i malować na spontana.

3. Jak mówiłem sprej to trudny sprzęt (i drogi). Możesz przecież lakier matowy Humrola nałożyć pędzlem. Po co kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dokonałem wyboru i zdecydowanie wybiore aparat który mi polecił Robert Ostrowski

...

 

nie do końca

 

polecam ten zestaw ,uniwersalny ,szkło bardzo dobre

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/2231447?gclid=CJqG4vaTrbcCFQm33godxyEAkQ

Ale pierwsze zdjęcia z warsztatu nowym aparatem zaprezentuje dopiero po powrocie ze Szkocji we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dokonałem wyboru i zdecydowanie wybiore aparat który mi polecił Robert Ostrowski
...

 

nie do końca

 

polecam ten zestaw ,uniwersalny ,szkło bardzo dobre

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/2231447?gclid=CJqG4vaTrbcCFQm33godxyEAkQ

Ale pierwsze zdjęcia z warsztatu nowym aparatem zaprezentuje dopiero po powrocie ze Szkocji we wrześniu

 

 

Ja jednak nie polecam tego aparatu. Za 2000 lepiej brać kompakt, siłą lustrzanek są jedynie mocniejsze szkła, za tę cenę zapewniam Cię że na pewno znajdziesz coś lepszego w kompaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie polecam tego aparatu. Za 2000 lepiej brać kompakt, siłą lustrzanek są jedynie mocniejsze szkła

To chyba jakiś żart!

Na pewno zaletą lustrzanek nie są tylko "mocniejsze szkła". Można poczytać kilka artykułów, np. tu:

http://www.cyfrowe.pl/artykuly/aparaty/kompakt-czy-lustrzanka.html

http://www.fotoporadnik.pl/lustrzanka-kompakt-porownanie.html

 

W niektórych przypadkach trudno powiedzieć czy coś jest wadą czy zaletą. Konkretnie chodzi mi o wymiary. Kompakty nawet niezłej klasy są tak małe, że mieszczą się w kieszeni - co może być zaletą. Jeśli jednak pojedziesz np. na jakiś air show (Radom, Berlin, etc.) , to do lustrzanki dokręcasz foto-obiektyw (np. z wypożyczalni - są takie) i trzymając pewnym uchwytem aparat, poprzez wizjer zrobisz fajne zdjęcie. Kompaktem, jeszcze bez normalnego wizjera, możesz wtedy fotografować chmurki albo trawę.

 

Z kolei kontrola i panowanie nad głębią ostrości, to rzecz bardzo przydatna przy robieniu fotek modeli.

 

Używałem kiedyś porządnego kompaktu Canon PowerShot S50 (ładnych kilka lat temu był to niezły sprzęt). Po zakupie najtańszej lustrzanki - Canona 1000D miałem wrażenie jakbym się przesiadł z malucha do mercedesa.

 

Oczywiście - jeśli ktoś zna jedno ustawienia aparatu, tzn. pełna automatyka "zielony program", to powinien kupić kompakt. Jeśli chce mieć większe możliwości robienia zdjęć - szczególnie w niestandardowych warunkach (kiepskie oświetlenie, zdjęcia w ruchu itd.) powinien kupić lustrzankę.

 

W każdym wypadku wywalenie 2 koła na kompakt uważam za nieporozumienie, w momencie kiedy np. Canona 11000D można kupić za ok. 1300 zł.

Jeśli się ktoś nie może zdecydować, to za 2k PLN lepiej kupić lustrzankę i kompakt (za 400-600 zł). Żona / dziewczyna schowa do torebki i nie będzie marudzenia, że duży niewygodny i nie da się robić zdjęć

 

Zresztą wystarczy popatrzeć jakimi aparatami robią zdjęcia profesjonaliści (fotograficy, fotoreporterzy, dziennikarze itd.). Wiem wiem - to sprzęt często za 20-50 tys. zł. Tak - ale nigdy nie kompakt.

 

I na wszelki wypadek: przedstawiłem swoje zdanie, poparte własnym doświadczeniem i nie zamierzam polemizować na forum na ten temat.

 

Życzę rozważnych i udanych zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci dzieci, dzieci...

 

Nie mylcie kompaktów kieszonkowych (BEZUŻYTECZNE) z aparatami ze stałym obiektywem (np. LUMIX DMC FZ50) które się potocznie (błędnie) także nazywa kompaktami - są one dużo większe, mają obiektywy jak lustrzanki a różnicą jest tylko brak "lustra" - obraz jest przenoszony na LCD czy wizjer w inny sposób co przy nowoczesnej technice nie ma już takiego znaczenia, nie ma zniekształceń jak 20 lat temu. Lustro (stąd nazwa lustrzanka) jest po to abyś widział w wizjerze dokładnie ten sam obraz który jest w obiektywie. Nie polepsza ono jakości - za to odpowiada obiektyw. Nowoczesne aparaty nawet bez lustra dobrze przenoszą obraz, widzisz na LCD dokładnie to co będzie na zdjęciu.

 

Mit lustrzanki krąży wśród amatorów - myślą, że po jej zakupie znacznie wzrosną im umiejętności, aparat bez tradycyjnego lustra ze stałym obiektywem (takiej klasy jak w lustrzance) za 2000 PLN da doskonałą jakość w fotografii modelarskiej i klasycznej. W fotografii liczy się głównie optyka, dokręć do lustrzanki słaby obiektyw i klęknie ona jak każdy inny aparat lustro w obudowie nic nie zmieni. Liczy się zamontowany obiektyw.

 

Aparat do zdjęć modeli ma mieć dobre MAKRO czyli możliwość fotografowania z jak najmniejszej odległości - sprawdź to w specyfikacji urządzenia i recenzjach.

 

Zawsze patrz na obiektyw - jeśli za 2000 możesz dostać aparat ze stałym obiektywem lepszym niż startowy w lustrzance w tej samej cenie to bierz to co ma lepszą optykę. Jeśli masz więcej kasy to możesz wziąć lustrzankę i dokupić dedykowany obiektyw do makro. Startowe obiektywy w lustrzankach są słabe - producent zakłada, że znasz się na fotografii i sam dokupisz sobie lepsze dedykowane obiektywy, tele, makro, portret itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aparat do zdjęć modeli ma mieć dobre MAKRO czyli możliwość fotografowania z jak najmniejszej odległości - sprawdź to w specyfikacji urządzenia i recenzjach.

 

.

bzdura ,nigdy nie korzystałem z tej funkcji ,do zdjec makro niezbedny jest OBIEKTYW macro a nie funkcja w aparacie

 

Startowe obiektywy w lustrzankach są słabe - producent zakłada, że znasz się na fotografii i sam dokupisz sobie lepsze dedykowane obiektywy, tele, makro, portret itd.

Akurat ten który zaproponowałem jest bardzo dobry ,poczytaj jego recenzje.tak samo jak i puszka .

Kamil bardzo dobry wybór ,jak bedziesz miał jakies problemy z foceniem wal na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aparat do zdjęć modeli ma mieć dobre MAKRO czyli możliwość fotografowania z jak najmniejszej odległości - sprawdź to w specyfikacji urządzenia i recenzjach.

 

.

bzdura ,nigdy nie korzystałem z tej funkcji ,do zdjec makro niezbedny jest OBIEKTYW macro a nie funkcja w aparacie

 

Startowe obiektywy w lustrzankach są słabe - producent zakłada, że znasz się na fotografii i sam dokupisz sobie lepsze dedykowane obiektywy, tele, makro, portret itd.

Akurat ten który zaproponowałem jest bardzo dobry ,poczytaj jego recenzje.tak samo jak i puszka .

Kamil bardzo dobry wybór ,jak bedziesz miał jakies problemy z foceniem wal na PW

 

Tja, gdzie ty widzisz słowo "funkcja"? Pisząc dobre makro mam na myśli całość, aparat który nadaje się do robienia makro ogólnie (chodzi m. in. o obiektyw i elektronikę) czyli wybieramy aparat który w recenzjach w kategorii makro ma dobre wyniki = ma dobre makro. Proszę czytać uważnie.

 

Żaden startowy obiektyw nie jest w żadnym stopniu tak dobry jak obiektyw dedykowany... Żaden producent nie wpierdoli Ci jako startowego obiektywu w wysokich parametrach... Od tego są dedykowane po kilka kafli, kosztem przewyższają tę Twoją "puszkę" razem ze startowym o wiele razy. Piszesz "bardzo dobry" niby do czego? Do zdjęć tele, do zdjęc w ruchu, do zdjęć makro? Zobacz ile kosztuje i co potrafi porządny obiektyw dedykowany... A potem pisz, że twój boxowy jest zajebisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

brawo za dobre rady ,niech kamil kupi puszke za 10k plus szkło za 20k i bedzie robił super zdjecia bo tym moim zestawem mozna co najwyzej imieniny u cioci pstrykac i to tylko na zewnatrz przy dobrym świetle.

Masz takie pojecie o fotografii jak świnia o kosmosie .

 

 

edit

 

masz Tu sesję robioną tym własnie zetsawem który poleciłem Danielowi tak co bym po próżnicy nie gadał i sam go zapytaj

 

http://..com/forum/viewtopic.php?f=78&t=784

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

brawo za dobre rady ,niech kamil kupi puszke za 10k plus szkło za 20k i bedzie robił super zdjecia bo tym moim zestawem mozna co najwyzej imieniny u cioci pstrykac i to tylko na zewnatrz przy dobrym świetle.

Masz takie pojecie o fotografii jak świnia o kosmosie .

 

 

edit

 

masz Tu sesję robioną tym własnie zetsawem który poleciłem Danielowi tak co bym po próżnicy nie gadał i sam go zapytaj

 

http://..com/forum/viewtopic.php?f=78&t=784

 

Ja nie neguję broń boże żadnego zestawu ani nie polecam żadnego. Nie traktuj moich wypowiedzi jako ataku, nigdzie nie napisałem, że jakiś konkretny zestaw jest "be". Po prostu miałem w rękach trochę aparatów od analoga do cyfry przez te 25 lat i udzielam informacji na temat fotografii, są to informacje rzetelne pomagające ogarnąć się w temacie. Chciałem zwrócić uwagę na różnice między lustrzanką a aparatem z obiektywem stałym i to zrobiłem, wnioski sobie ludzie wyciągną sami. Moje wypowiedzi mają charakter informacyjny i są zgodne z prawdą, posiedzisz trochę w fotografii, podłapiesz slangu branżowego, to będziesz nadążał za podobnymi tekstami.

 

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu miałem w rękach trochę aparatów od analoga do cyfry przez te 25 lat i udzielam informacji na temat fotografii, są to informacje rzetelne pomagające ogarnąć się w temacie.

 

 

co widać po Twoich zdjęciach na forum...

 

 

posiedzisz trochę w fotografii, podłapiesz slangu branżowego, to będziesz nadążał za podobnymi tekstami.

 

Pozdrawiam

K

 

dawno sie tak nie usmiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram Krisownię. Ten zestaw nikona jest w porządku ale w tej cenie lepiej poszukać coś wśród popularnych kompaktów (bez wnikania w detale w sklepach nazywają je kompaktami). Sam zaczynałem od d7000, teraz jadę na d800. Nie ma tutaj sensu mówić o innym trybie niż auto z którego zapewne osoba która pyta się jaki aparat kupić będzie korzystała w 100% wypadków. Najlepiej przejść się do fotojokera czy gdzieś i popstrykać fotki. Lustrzanka+kitowy obiektyw ma wiele wad. Za chwilę kupisz inny obiektyw, dołożysz lampę i wyjdzie 5 tys a nie 2:) Lepiej brać kompakta za 1k a nawet tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tutaj sensu mówić o innym trybie niż auto z którego zapewne osoba która pyta się jaki aparat kupić będzie korzystała w 100% wypadków.

 

jaka masz pewność że w przypadku Kamila tak własnie bedzie ,sam jak wiele lat temu kupowałem swoje pierwsze lustro pytałem na forach jaki aparat kupic i ani jednego zdjecia nie zrobiłem trybie ,auto.

w przypadku zakupu 5100 ma mozliowsc rozbudowy szklarni jesli mu fotografowanie podejdzie a jak nie to ma uniwersalny zestaw na wiele lat amatorskiego użytkowania ,oczywiscie ze te szkło to nie jest ideał to jest budżetowe uniwersalne szkło które naprawde dobrze rysuje ,sam takiego uzywam plus stałke 35 1.8G i 70-300 IF-ED VR z puszka D90

 

 

Fotki do galerii i warsztatu robie Alfa 700 plus kitowy /ten badziewny plastik/ DT18-75 ,to na dowód tego ze do fotografowania modeli wcale nie trzeba szkła makro ani innego super hiper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu miałem w rękach trochę aparatów od analoga do cyfry przez te 25 lat i udzielam informacji na temat fotografii, są to informacje rzetelne pomagające ogarnąć się w temacie.

 

 

co widać po Twoich zdjęciach na forum...

 

 

posiedzisz trochę w fotografii, podłapiesz slangu branżowego, to będziesz nadążał za podobnymi tekstami.

 

Pozdrawiam

K

 

dawno sie tak nie usmiałem

 

Zdjęcia na forum robione aparatem komórkowym na szybko jak zresztą tam jest napisane. W przeszłości dużo robiłem zdjęć Zenitem TTL z pierścieniami Pentacon do makro, z mieszkiem w atelier i w plenerze, o pracy ciemni nie wspomnę. 1-ą cyfrówkę miałem już w latach 90 podpięta do PC z P100 kiedy inni jechali na 486... Nie wiem skąd u Ciebie tyle złości i agresji... Mógłbym też tak się zachowywać ale mam dobry humor i brak kompleksów. Miłego dnia życzę... Tu polecam coś na uspokojenie. http://www.youtube.com/watch?v=7_SqcBpytw8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.