Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz kompleksy z wybujałym ego, czasem lubię wrzucić sobie mocne słowo, bo mogę i lubię, jak każdy normalny facet. Co nas nie zabije to nas wzmocni dziękuję za polemikę i pozdrawiam.

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wtrącać, ale już nie mogę z ciekawości. Nie szkoda wam takiej kasy na aparat, który ma służyć tylko do robienia zdjęć na forum? Tyle co tu potrzeba można uchwycić i aparatem w telefonie (tym bardziej że są smartfony z dość dobrymi aparatami). Jak nie jesteście profesjonalnymi fotografami to i tak nie oczekujcie cudownych zdjęć. Chyba że ten aparat to na zdjęcia na konkursy (chociaż i tak bym nie szalał z taką kwotą na aparat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc w rozszyfrowaniu z jakiego zestawu pochodzą te elementy żywiczne : osie pasują rozstawem do opla blitza i wały napędowe też img2671y.jpg

img2672lp.jpg czy to jakiś klon czy oryginalny np przedni napęd plus modelu i dlaczego przedni most ma 3 uchwyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady w sprawie wyboru aparatu, ale już zdecydowałem się na aparat polecony przez Roberta Ostrowskiego. A do aparatu nie zamierzam dokupywać nic poza statywem i namiotem bezcieniowym, aparat nie będzie służyć tylko do zdjęć modeli.A w sprawie pomocy co do robienia zdjęć napewno się odezwę do Roberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie skierowane do posiadaczy kompresora "lodówkowca" jakich wielkości jest agregat z lodówki ? głównie wysokość mnie interesuje ? domyślam się że są różne rodzaje jeśli ktoś ma takowy prosił bym o umieszczenie informacji bądź też jeśli ktoś posiada taką wiedzę to jakie uchodzą z najniższe , planuje projekt takowego ale pasowało by mi żeby miał max do 14cm jest szansa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do lagga 3 a konkretnie malowania.

Buduję właśnie model tego samolotu:

g11423_1008850.jpg

 

A malowanie jest podobno takie:

g11423_7706767.jpg

 

Moje pytanie brzmi czy na zdjęciu czarno-białym, kolor biały by się tak błyszczał? Czy może w rzeczywistości ten lagg był srebrny, metaliczny?

Chciałbym też wiedzieć co jest na pisane na drugim zdjęciu? Rosyjskie nie znam a do translatora nie przepisze.

link do zdjęcia by łatwiej było przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wtrącać, ale już nie mogę z ciekawości. Nie szkoda wam takiej kasy na aparat, który ma służyć tylko do robienia zdjęć na forum? Tyle co tu potrzeba można uchwycić i aparatem w telefonie (tym bardziej że są smartfony z dość dobrymi aparatami). Jak nie jesteście profesjonalnymi fotografami to i tak nie oczekujcie cudownych zdjęć. Chyba że ten aparat to na zdjęcia na konkursy (chociaż i tak bym nie szalał z taką kwotą na aparat).

A jakiej kasy?600 jura za aparat z dwoma szklami, podczas gdy porzadny smatass kosztuje polowe tego i za 2 lata sie goni.Panowie Kamill1990 dokonal wlasciwego wyboru.I nie porownujmy zdjec z lustra i calej tej reszty.

Btw. Porzadny aparat niepracuje w trybie auto...Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...

Chciałbym też wiedzieć co jest na pisane na drugim zdjęciu? Rosyjskie nie znam a do translatora nie przepisze.

link do zdjęcia by łatwiej było przeczytać.

Moja znajomość rosyjskiego jest mniej niż średnia, ale co wiem to piszę:

Łagg 3 wyprodukowany z numerem 31 w maju 1941 r.

Tak wyglądał samolot do swojego pierwszego lotu.

Maszyna niepomalowana tylko zagruntowana, ale już ma naniesione gwiazdy

"Kapot" (nie wiem co to jest, chyba kadłub, choć kadłub to "korpus") pokryty gruntem 138A

.......(nie wiem) czerwono-brązowa barwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to już mi sporo mówi, dziękuje Marak .

Teraz wiem że to nie jest czerwony, pytanie jeszcze jakiego koloru był ten grunt? Czy ktoś się w tym może orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kapot"-okapotowanie silnika.

Resztę możesz pomalować na srebrno, tylko nie jakimś super metalikiem. Tak malowano samoloty próbne. Srebrzanką były też gruntowane wnętrza. Są fotki na których widać wnętrze kabiny tak pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do robienia dioramy dobierz co najmniej 3 kolory - ciemny, średni i jasny piaskowy sugeruj się zdjęciami pustyni z internetu. Kładziesz kolor pośredni i potem cieniujesz jasnym i ciemniejszym - nie można tylko 1 koloru użyć. Polecam nakładać aerografem nakładasz poszczególne kolory aż uzyskasz fajny realistyczny i trójwymiarowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem pół modelu farbą ale nie podoba mi się, pytanie czym to zmyć i czy trzeba zmywać czy można połóżyć po prostu na to podkład i pomalować jeszcze raz? W przypadku tego modelu nie zależy mi specjalnie na jakości więc wybiorę najprostsze rozwiązanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z okrągłą końcówką, K320 - pozostałe trudno doczyścić bo nie jest łatwo przytakać końcówkę palcem przy czyszczeniu. Dysze one używają te same 0,2 lub 0,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni radzę żadnego z nich sam ostatnio to przerabiałem kupiłem chińczyka i są to zmarnowane pieniądze a też mnie przestrzegali żeby nie brać , polecam za to jakiegoś H&S malowanie i czyszczenie to sama przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.