Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm na alcladach się nie znam ale inne - gunze, humbrol jasne kolory nie kryją na raz - zrób próbkę, ale na primerze szarym efekt murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić model Dragon Pz IV F1 1:72 (nr 7321). Chcę go wykonać w wersji pojazdu zdobycznego czerwonej armii. Znalazłem takie zdjęcie:

l3qj.jpg -Volkhov Front 6 lipca 1942, 107th

Czy czołg ze zdjęcia (Pz IV jest z lewej) można WIERNIE odwzorować tym modelem Dragona? Chodzi mi tu o szczegóły (oczywiste jest że to jest wersja F1). I jeszcze jedno: to rozjaśnienie wokół KM-u, to odpryśnięta farba? Nie wiem czy dobrze widzę.

I ten sam czołg, a właściwie schemat jego malowania:

4f1x.jpg

Ma inny numer boczny, ale ze strony z której go posiadam napisano, że to błąd. Miał być tu numer 08, czyli Pezeta ze zdjęcia wyżej. Takie malowanie jest zgodne historycznie? Na moje oko tak, ale wolę się upewnić.

Przepraszam że pytam drugi raz, ale może ktoś w tym temacie mi odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej stercie plików nie mogę znaleźć tego, czego szukam i na dodatek opłaty za pobieranie (nie wszystko mogę wyświetlić "online"). Jeszcze odnośnie samej Pz IV- niestety nie znalazłem informacji z jakiej jednostki niemieckiej pochodziła, ale jeszcze u nich jaki mogła mieć kamuflaż? Biorąc pod uwagę teren działań oraz czas może Panzergrau?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do modelu tygrysa initial w malowaniu zimowym ta załoga http://www.exito.sklep.pl/pl/p/MINIART-35021-135-German-Tank-Crew.-Winter-1943-45/1182 będzie odpowiednia ? jeśli nie to prosze o pomoc w doborze odpowiedniej załogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Przepraszam za ten spam, ale szukam modelu, a większość jest niedostępna. Szukam Pz IV Dragona- wszystko super, ale wersji F potrzebnej mi (chciałem się w pełni opierać na zdjęciach) NIE MA DOSTĘPNEJ! Więc po prostu z niej zrezygnowałem. Teraz szukam Panthery w wersji A, bo są jej zdjęcia (konkretnego egzemplarza) z każdej strony. Oczywiście chciałem Dragona, ale co? NIEDOSTĘPNY! Może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę kupić ten model od Smoka nr 6358 lub najlepiej 6160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Porzuciłem wcześniejsze plany budowy czołgu. Teraz kupuję KW-2 Hobby Bossa (na szczęście jest dostępny na Moje Hobby, w modelarskim też pewnie będzie). Już znalazłem zdjęcia "dwójki", które tym razem być może pomożecie mi przeanalizować. Mam po prostu pewne wątpliwości.

bzz4.jpg

rjbu.jpg

Po 1. malowanie: Wydaje mi się że standardowo pomalowano go na Russian Green i na to dano białą farbę. Zimą szwaby przechwyciły, zdarły fragmenty farby z oznaczeniami radzieckimi i dały swoje oznaczenia. Aha, biała farba (mocno zdarta) jest na całej wieży i na kadłubie (czy wannie- jak kto woli) poza bokami, które pozostały zielone. Zgadzałoby się?

Po 2. Widzę że błotniki i ta belka z tyłu trochę się powyginała. Ponadto brakuje kawałka błotnika. Jeśli chciałbym zrobić takie wygięcia, to musiałbym mieć blaszki, czy da się coś takiego zrobić na plastiku (domowymi metodami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się zapytać czy taki kompresor nadaje się do aerografu?

http://allegro.pl/stanley-kompresor-sprezarka-5l-8bar-wyciszony-i3332039497.html

 

Na kilometr od Stanleya. Są bardzo głośne i zwariujesz od tego ;-)

 

Dzięki za odpowiedź, no to sobie go odpuszczę nie chcę być głuchy :P

A co byś powiedział o takim kompresorze?

http://allegro.pl/zestaw-do-malowania-kompresor-aerograf-tg130-60k-i3281409353.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu nie ma żadnej belki tylko osłona wylotu powietrza i tak gięła się ona na potęgę. Plastyku nie pogniesz z dobrym efektem do tego elementy typu błotniki są za grube polecam waloryzację Abera. Hobby Boss jest tani blaszki za 30-50 PLN dorzucisz i jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam go na biurku - bardzo przyjemny, wcześniej miałem taki z wielką butlą - stawiany na ziemi i wolę to bo mniejsze i cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu nie ma żadnej belki tylko osłona wylotu powietrza i tak gięła się ona na potęgę. Plastyku nie pogniesz z dobrym efektem do tego elementy typu błotniki są za grube polecam waloryzację Abera. Hobby Boss jest tani blaszki za 30-50 PLN dorzucisz i jedziesz.

No właśnie nie mogę znaleźć odpowiednich blaszek do tego KW. Jak coś to dam jeszcze pełną nazwę może coś znacie: KW-2 Hobby Boss 1:48 nr 84816.

EDIT: Właściwie jest coś takiego: http://www.jadarhobby.pl/aber-48028-kw1-lub-kw2-wczesny-szerokimi-blotnikami-148-p-13758.html Szkoda tylko że do Tamiya. Dlaczego jest to "z szerokimi błotnikami"? KW ze zdjęć jest z 40, czyli chyba wczesny, ale sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli kupiłbym tego HB, to czy pasowałyby do niego te blaszki (a szczególnie błotniki) z linku. Tu daję jeszcze raz: http://www.jadarhobby.pl/aber-48028-kw1-lub-kw2-wczesny-szerokimi-blotnikami-148-p-13758.html

Bok wanny:

y3z.jpg

(zdjęcie z wątku warsztatowego użytkownika Konrad C "Ciężki czołg przełemania lini frontu Kliment Woroszyłow - 2")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya czy HB mała różnica - modele są w tej samej skali - mogą być odchylenia ale nie na tyle aby Ci popsuć szyki, przeanalizuj dok pdf pod kątem sposobu mocowania - myślę, że powinno być OK.

 

http://www.aber.net.pl/upload/pdf/816bcc04ec591adbfca6ac0cd40b15d7.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tę instrukcję, jednak bardzo dziękuję za link do niej i pomoc. BARDZO! Z tego co widzę to po prostu się to przykleja. Musiałbym tylko zaszpachlować otwory wykonane przez HB. Teraz tylko kupić model, blaszki, aero i jedziemy. Oby się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.