Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Pytanko dot. współczesnej pancerki. Na jarzmie Challengera czy też Abrams jest zamontowane coś w rodzaju lasera, natomiast na końcu lufy jest umieszczony przyrząd który wygląda jakby łapał wiązkę. Do czego to służy ?

http://data3.primeportal.net/tanks/scott_dimmick/challenger_1/images/challenger_1_09_of_22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieję, że to dobre miejsce na tego typu pytania.

Wygrzebałem ostatnio HE 177 A-5 & Fritz X. W modelu brakuje części. Bez niektórych się obejdę, jednak brakuje komory bombowej i drzwi od niej. Ciężko to będzie odtworzyć.

Czytałem o możliwość napisania do Revella z prośbą o przysłanie części jednak nie miałem z tym styczności nigdy wcześniej. Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby mi dość dokładnie opisać jak wygląda taka procedura czy może wybrać inną opcję odpuszczenia bądź sprawienia sobie kompletnego zestawu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znać nr zestawu i części, a następnie skontaktować się z dystrybutorem danej firmy.

Zamówiłem tak ramkę do TAMIYA oraz Eduarda. Z tym, że w przypadku tej drugiej firmy głównie dzięki uprzejmości i dobrej woli Eduard Polska (za co przy okazji serdecznie dziękuję). Jeśli chodzi o TAMIYA jest to procedura standardowa - po prostu zamówiłem, poczekałem aż przypłynie z Japonii i zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie kolory są używane przez amerykańskie lotnictwo (tak mniej więcej od czasu operacji Desert Storm) w malowaniu pustynnym?

Chodzi o coś takiego mniej więcej:

 

A-7_02.jpg

 

Zdaje się, że te kolory to woody brown oraz tan, ale nie jestem na 100% pewien.

 

Jeśli ktoś wie, to wdzięczny będę za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z grillem do ciężarówki, gdy malowałem lampy wyciekło mi trochę farby na grill.Rozmazało się i brzydko to wygląda.Jest jakiś sposób aby rozpuścić tą farbe albo coś?

Pomóżcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z jedną farbą - humbrol 162 - czy ktoś wie jaki to kolor i jaki można użyć zamiennik dla tej farby? Ogólnie chodzi o kolor który pasuje do okrętu Wicher z początku lat trzydziestych.

Na okretach się nie znam.

Humbrol 162 nie jest już produkowany, więc posiadane przeze mnie tabele nie podają zamienników. Odpowiada FS36559.

Jest to jasnoszary z domieszką oliwki

Jeśli masz przyzwoity monitor to mniej więcej możesz zobaczyć jak wygląda w dowolnym programie graficznym wpisując parametry koloru w RGB: Red=201, Green=196, Blue=179 (szesnastkowo C9C4B3).

Mniej więcej* taki:

Humbrol162_zps34c6fcb5.jpg

* Jak mawiał mój profesor "mniej więcej" to skrót od "mniej tak, więcej nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej skali i w jakiej jednostce bo np. 1 Dywizja Pancerna czy 1 Dywizja Piechoty używały M2A2 ale np. 24 Dywizja Piechoty M2A1.Zdecydowanie polecam zestaw Tamiya No 152 przedstawia on M2A2 który można wykonać w malowaniu z 1 lub 3 Dywizji Piechoty z okresu przed wojną w Zatoce, jeżeli chcesz wykonać pojazd z samej wojny musisz pamiętać o znakach szybkiej identyfikacji (szewronach^)na bokach oraz lotniczej płachcie identyfikacyjnej na górze pojazdu,myślę że udało mi się odpowiedzieć na twoje pytanie jeżeli masz jeszcze jakieś niejasności w temacie ODS to pisz do mnie śmiało. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja linki anten w samolotach robię z nitek nylonowych. Nad średnicą nigdy się nie zastanawiałem, zawsze robię na oko, najważniejsze żeby była jak najcieńsza.

___________________________________________________________________________

Na warsztacie:

PZL P.24 - Azur 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić samemu weź czarny,metalowy(metalic) rdzawy (najlepiej nie akrylowe) wymieszaj ze sobą na jakiejś palecie tak by uzyskać lekko metaliczno- rdzawy i maluj, musisz wyczuć kolor obejrzyj najlepiej zdjęcia.Pozdrawiam i miłego malowania.M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.