Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde... że też na to nie wpadłem! Dzięki chłopaki. Dziś właśnie sobie taki kleik zakupiłem, ale wcześniej używałem takiego kleju z igłą ale z Wamodu. jest duża róznica w tych klejach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolosalna.. Uważam że ten Revell jest bardzo dobry ale jeszcze lepszy jest klej Tamiyi, ten z zieloną nakrętka

 

 

A ten z pomarańczową nakrętką? Widziałem taki w księgarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz zielony..nie będziesz żałował..to chyba najlepszy klej modelarski..

Pod warunkiem, że części modelu są dobrze do siebie dopasowane...

Klej jest rzadki, więc muszą raczej być dopasowane, choć z drugiej strony ten klej prawie nie pozostawia śladów (glutów itp.)..więc nawet jak się coś rozleje,pobrudzi to tragedii nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papierek ścierny drobniutki wszystko załatwił..

No pewnie + do tego "zaklęcia tybetańskie" mruczane pod nosem...

Wspominam o tym, bo to było jedno z moich pierwszych doświadczeń (fakt, wieki temu... ) z "cienkim" klejem Tamiyi

Ale skoro młody kolega (czy to wiekiem, czy też doświadczeniem) pyta, niech wie od razu na co dodatkowo zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki..

Do klejonego właśnie niszczyciela Yukikaze kupiłem zestaw blach LionRoara..min. jest tam blacha z całym tylnym pokładem. Muszę więc oryginalny, plastikowy pokład cały usunąć (zeszlifować). Pytanie brzmi: czym to zrobić..dłutem, skalpelem, a może jakaś inna metoda żeby to wyszło równo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam wszystkich użytkowników tego forum. Po wielu (około 25) latach chcę wrócić do modelarstwa. To mój pierwszy post mam nadzieję że nie ostatni... zbieram sobie na razie narzędzia, chemię, kończę "lodówkowca", etc. chcę zakupić między innymi blachę mosiężną i tu mam pytanie... do samodzielnego wykonywania elementów z blaszki lepsza jest 0,1 czy 0,2 mm, która w warunkach domowych się lepiej formuje tnie, fakturuje...... serdecznie dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidolux to nie lakier tylko specyfik do konserwacji podłóg. Pod kalki jak i na gotowy model możesz spokojnie użyć błyszczącego bezbarwnego.

Można.

Można też Sidoluxu, bo ten "specyfik" jest lakierem akrylowym błyszczącym, bezbarwnym, a poza tym tanim i prostym w użyciu. Nadaje się do pędzla i do aero.

Wybierz taki do konserwacji drewna lub ewentualnie gumolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy. Odebrałem właśnie blachę z poczty.....w ramach sprawdzenia jak się tego używa walnąłem małą impresję na temat "osłona wizjera". blacha 0,1mm wycinana nożyczkami linie nacięte igłą dla ułatwienia gięcia i lutowana ..... pierwsze moje "dzieło" z blaszki ... obleci ?

20140224_160949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem założę temat z warsztatem dla pierwszego w życiu modelu i będzie to to:

1635_rd.jpg

przeglądałem dziś instrukcje , części i posiłkowałem się pracą z tego linku

http://planetarmor.com/forums/showthread.php?t=7861

mam pytanie czy błąd jest w instrukcji modelu który mam, czy błąd popełnił kolega sklejający model z linku... chodzi mi o zębatkę widoczną na jego zdjęciu która wklejona jest w skrzynię, a na obrazku z instrukcji jest wkleić w silnik.... jak powinno być... nie znalazłem zdjęcia od strony podwozia....w sieci

ZDJĘCIE PRACY

01.jpg

INSTRUKCJA ZVEZDA'y

http://www.mojehobby.pl/products/German-half-truck-Maultier-4-5t-Truck.html

krok 1 część c67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Sprzatając strych odnalazłem model który napocząłem lata temu. Wydaje się kompletny, sklejone jest podwozie, niestety nie mogę go dokończyć z powodu braku instrukcji.

Model to Leopard 1A2 skala 1:35 Italieri no 374

121593-10244.jpg?nr=374&company=italeri&name=leopard%201a2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Sprzatając strych odnalazłem model który napocząłem lata temu. Wydaje się kompletny, sklejone jest podwozie, niestety nie mogę go dokończyć z powodu braku instrukcji.

Model to Leopard 1A2 skala 1:35 Italieri no 374

http://galaxykits.com/instructions/?instruction/12/leopard_1_a2_medium_battle_tank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.