Jump to content
DeX

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

Może było to już w tym temacie ale jest bardzo długi i cieżko przeczytac.

Chciałbym dowiedzieć się czegoś o suchym pędzlu ,washu i matowieniu.Sa jakiesś specjalne farby do suchego pedzla?

Zajrzyj do Tajników modelarstwa i jest tam osobny temat o washu i osobny o suchym pędzlu, nie będziesz musiał niczego szukać.

Witam zastanawiam się nad malowaniem abramsa z pustynej burzy. Myślałem nad Tamiya Deck Tan lecz nie jestem do końca przekonany co do tego koloru. W opisach pisze że te czołgi były malowane w kolorze desert tan , lecz zabardzo nie wiem jaki to ma być kolor. Interesuja mnie farby akrylowe tamiya, valleyo lub pactra.

Jak usunąć wklęsłe linie podziału aby wypełnienie nie przeszkadzało w trasowaniu nowych ? Może zakleić je plastikowymi pręcikami ?

Pamięta ktoś adres strony, która na podstawie obrazka potrafi podać nazwę koloru i FS? Nie mogę tego za chiny znaleźć. Trzeba było dodać do zakładek...

Witam!

Jaka będzie najlepsza średnica drutu do T-55 w skali 1:72 w celu zrobienia z nich poręczy na wieży ,oraz do przewodów paliwowych do zbiorników zapasowych znajdujących się na błotnikach?

Witam,

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak łatwym i tanim sposobem zrobić worki z piaskiem, zasieki oraz zapory przeciwczołgowe? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie rady.

Witam,

W niedalekiej przyszłości planuję złożyć model jakiegoś cywilnego autka Mam pytanie dotyczące :

1. Past polerskich , które bym musiał kupić, wszystkie czy 1 albo 2? http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Tamiya-Polishing-Compound-fine--p-9-290232.html

http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Tamiya-Polishing-Compound-finish--p-9-290236.html

http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Tamiya-Polishing-Compound-coarse-p-9-290240.html

2. Co jeszcze bym potrzebował oprócz podstawowych narzędzi warsztatowych? ( jakieś specjalne itemki?)

3. Jaki model auta cywilnego polecacie na pierwszy raz?

Koledzy, potrzebuję szybkiej porady. Otóż po pomalowaniu modelu bezbarwną, błyszczącą Pactrą powstały gdzieniegdzie białe plamki, które skaszaniły całą robotę. Jak się ich pozbyć? Malowałem aerografem, a farbkę rozcieńczałem oryginalnym rozcieńczalnikiem Pactry.

To ja mam dwa pytanka

-czym najwygodniej nakładać Maskol [humbrol]?

-jaka jest różnica między DS-ami Dragona a zwykłymi winylami (i co to wogóle ten DS)?

co do pactry - powinno daćsię zpolerować, jak nie to po polerce pomalować jeszcze raz, tylko farbe dobrze rozrobić i nie porobić zacieków (poprzednio albo jedno albo drugie musiało się przydarzyć), miałem kiedyś coś takiego z Vallejo - cóż, shit happens...

maskol - ja nakładam wykkałaczką, albo po małej plamce albo większą krople i drugim końcem/drugąszt. rozprowadzam dokładnie gdzie chce.

pozdr!

-jaka jest różnica między DS-ami Dragona a zwykłymi winylami (i co to wogóle ten DS)?

DS to oni chyba se tak nazwali ten materiał, te gąsienice są zrobione z takiego jakby gumowatego plastiku modelarskiego, klei się (czyli rozpuszcza się) zwykłym klejem modelarskim, i ogólnie jest miększy od winylowych (których jak pamiętam z modeli Italeri nie szło niczym kleić a były tak twarde że zrywały koła czasem).

Witam, jestem całkowitym nowicjuszem w składaniu modeli, złożyłem dopiero jeden (mustang p-51 firmy...plastyk...ale wyszedłem z założenia że od czegoś trzeba zacząć) i dorwałem model bell uh-1 huey hog w skali 1:48 firmy revell i chciałbym go złożyć idealnie gdyż jest to mój ulubiony śmigłowiec. Proszę o kilka rad jak go nie zniszczyć i skleić tak aby jak najlepiej wyglądał.

Gdzie można dostać kalki do niszczyciela klasy I z firmy PLASTYK ?

Mam takie pytanie, jakie polecacie sposoby na docięcie igieł lekarskich? Czym je przecinać?

Ja wsuwam w igłę drut i nacinam nożykiem uniwersalnym (taki z żółtą oprawką, do przycinania tapet itp.). Jak już natnę, to przełamuję. Drut w środku zabezpiecza przed zniekształceniem profilu.

Witam Serdecznie.

Mój problem jest dość nietypowy, lecz mam nadzieję, że ktoś z obecnych zajmował się już takimi rzeczami.

-Mam do przemalowania metalową karoserię modelu samochodu w 1:43. Kolor jaki potrzebowałem oferował jedynie Revell.

-Czy da się malować olejnymi revellami, po powierzchni oryginalnego lakieru, po jego zmatowieniu? Czyt też będzie to wymagało dodatkowych zabiegów?

-Dodam, że nie posiadam aerografu.

z góry dziękuję;)

Pytanie o farbki olejne: czy mogą się „zepsuc”/zestarzeć? Co prawda nie są powysychane, ale czy nie będzie się z nich wytrącał pigment podczas malowania jeśli stały kilka lat?

Może ktoś miał do czynienia z kilkuletnimi puszeczkami farby.

Mi się wydaje, że coś z nimi nie do końca jest OK (próbowałem black mat humbrola), ale nie wiem, czy to nie była wina zbyt niskiego ciśnienia w areografie (jeszcze nie mam odpowiedniego kompresora), a pędzelkiem nie próbowałem.

Siema, mam pytanie o farby w sprayu. Gdzie mogę takowe dostać (oczywiście chodzi mi o matowe, kolor).