Jump to content

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

Mam pytanie czy aparatem Samsung NX1000 z obiektywem Samsung NX 20-50 mm f/3.5-5.6 ED da rade zrobić dobre zdjęcia modeli ? Mam w planach zakupić go a na forach fotograficznych rozwodzą sie że do zdjęć makro trzeba inny obiektyw mieć . Może ktoś się orientuje

• Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Podział na "akryle" i "lakiery" jest błędny. Praktycznie wszystkie farby modelarskie to akryle (nie licząc tzw. "olejnych" czyli ftalowych). Mogą różnić się rodzajem żywicy akrylowej, rozpuszczalnika

IBG

To zdaje się stare formy od Dragona, więc powinien być OK.

Posted Images

O które dziury ci chodzi konkretnie.

Jeżeli masz na myśli 3 otwory pionowo rozmieszczone na osłonie jarzma to są to śruby mocujące osłonę.

Natomiast te dwie ciemne plamy na osłonie bocznej jarzma to są trafienia pocisków.

To jest fotka tego samego egzemplarza tyle że w wersji letniej.

kv-2_124.jpg

Cześć! Chciałbym sobie kupić miniszlifierkę. Wypatrzyłem dwie:

1. http://allegro.pl/miniszlifierka-walizka-walek-akcesoria-79314-lund-i3400118491.html LUND

2. http://allegro.pl/szlifierka-miniszlifierka-multiszlifierka-217-el-i3395811893.html BASS POLSKA

Nie wiem którą wybrać, zależy mi żeby się fajnie na niej pracowało itp no i żeby się zaraz nie rozsypała. Bardziej podoba mi się BASS. Ktoś używał wyżej wymienionych? A może polecacie coś innego do max 100 zł?(budżet nie wysoki :/, więc dremela nie będzie )

Pozdrawiam

Do 100zł, to chyba ciężko polecić coś z czystym sumieniem. Moim zdaniem to troszkę loteria i kwestia szczęścia. Możesz trafić na dobry sprzęt, a możesz na bubel i to w tym samym modelu na tej samej półce sklepowej.

Cześć! Chciałbym sobie kupić miniszlifierkę. Wypatrzyłem dwie:

1. http://allegro.pl/miniszlifierka-walizka-walek-akcesoria-79314-lund-i3400118491.html LUND

2. http://allegro.pl/szlifierka-miniszlifierka-multiszlifierka-217-el-i3395811893.html BASS POLSKA

Nie wiem którą wybrać, zależy mi żeby się fajnie na niej pracowało itp no i żeby się zaraz nie rozsypała. Bardziej podoba mi się BASS. Ktoś używał wyżej wymienionych? A może polecacie coś innego do max 100 zł?(budżet nie wysoki :/, więc dremela nie będzie )

Pozdrawiam

Moja szlifierka za 62 zł wygląda całkowicie identycznie jak BASS. Już po paru użyciach zrobiły się spore boczne luzy (ok. 0,5 mm) na uchwycie przewodu elastycznego. Kupiłem ją jakieś 3-4 lata temu. Czy z perspektywy czasu kupiłbym droższego dremela? Nie. Przydatność szlifierki przy modelach plastikowych, jak dla mnie, jest na tyle nieduża, że przy ograniczonym budżecie wolę kupić kilka pilników CMK na papier ścierny.

Witam mam do was pytanie co do podkładu przewiduje 2 opcje do wyboru albo spray mr surfacer 1000 / 1200 albo jakiś do aero z tamiya co poradzicie ? (dopiero co przesiadłem się na akryle tamiya i mam już rozcieńczalnik dlatego wolał bym nie kupować kolejnego z gunze tylko do podkładu)

Zainwestuj w słoiczek Surfa i dedykowany Levelling thinner - naprawdę warto No a poza tym, ten rozcieńczalnik o wiele lepiej współpracuje z akrylami Tamiya od ich dedykowanego, polepszając ich właściwości...

Kamil

Czy ktoś mógłby podsunąć pomysł jak wykonać podsufitkę do Chinooka Italeri 72?

W wersji producenta wnętrze kiepsko wygląda.

• 2 weeks later...

Witam. Muszę skleić blaszki. Do błotnika trzeba dokleić listwę o małej szerokości i dużej długości. Niestety klej Pattex (cyjanoakrylany) bardzo słabo trzyma. Czy to dlatego że powinien być cyjanoakrylowy, czy po prostu nie mam co liczyć na lepsze efekty klejem?

Witam,

czy podkłady Surfacer'a są warte swojej ceny? Za 40ml słoiczek liczą sobie ponad 20zł..

Zdecydowanie, oczywiście w połączeniu z dedykowanym Levelling thinnerem...

Witam. Muszę skleić blaszki. Do błotnika trzeba dokleić listwę o małej szerokości i dużej długości. Niestety klej Pattex (cyjanoakrylany) bardzo słabo trzyma. Czy to dlatego że powinien być cyjanoakrylowy, czy po prostu nie mam co liczyć na lepsze efekty klejem?

Po pierwsze przeszlifuj miejsca klejenia drobnym papierem ściernym (800-1200) i dopiero wtedy bierz się za klejenie. Pattexem nie kleiłem, ale najlepiej zaopatrz się w normalny CA, może być firmy Bond, a najlepsze są kleje Loctite

Kamil

Mógłbyś w skrócie wyjaśnić dlaczego lepiej wybrać Surfacer'a niż np. podkład samochodowy w spray'u?

1. Podkłady samochodowe dedykowane są do metalu, a nie do plastiku. Malując np. plastikowe zderzaki należy najpierw dać specjalny lakier.

2. Najważniejsze: Podkłady samochodowe walą dużym ciśnieniem. Zanim pokryjesz całą powierzchnię, jest szansa, że pozalewasz szczegóły, które powinny być widoczne.

3. Surfacer ma określoną gradację, spray - jak sie trafi.

Więc tam gdzie mi zależy, maluję surfacerem. Ponieważ jednak jestem leniwy i często nie chce mi się rozkładać aero, mniej odpowiedzialne elementy np. wnętrza aut, podwozia lecę ze spray-a. Parę razy naciąłem się jednak na ich jakość i teraz już tylko używam z firmy "CAR-Rep". Sprzedawca twierdzi, że jest lepszy od Motipa - tego nie sprawdzałem, ale jest naprawdę dobry.

3. Surfacer ma określoną gradację, spray - jak sie trafi.

Im większą gradację ma podkład, tym cieńsze tworzy warstwy?

Analogicznie jak papier ścierny.