Jump to content

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

Mam w domu pastę polerską do plastiku (polerowałam sobie lampy w aucie) i myślałam, żeby też tym spróbować?? Ale zrobię jak mówisz i dam znać jak poszło Dziękuję za rade Najwyżej Nissan będzie w taniej wersji kabrio bez szyb

Możesz zacząć od tej pasty na próbę, ale zazwyczaj wżery są głębsze.

• Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Podział na "akryle" i "lakiery" jest błędny. Praktycznie wszystkie farby modelarskie to akryle (nie licząc tzw. "olejnych" czyli ftalowych). Mogą różnić się rodzajem żywicy akrylowej, rozpuszczalnika

IBG

https://exito.sklep.pl/pl/p/MENG-MODEL-MTS003-Zestaw-narzedzi-modelarskich/36565

Posted Images

a skoro jesteśmy przy statka i okrętach to gdzie można kupic lub jak wykonać samemu ładna podstawke pod model 1/350 ? bo oryginalna z plastiku to taka sobie jest. Chodzi mi o podstawke do USS Momsen.

• Super Moderator

z cienkopisami czasem jest cienko, gdzieś było nie pamiętam ale robił się jakiś syf, tzn po pomalowaniu wchodziło w reakcję z farbą i robiły sie wzdłuż lini jakieś wykwity z koloru i nie można było tego opanować, co do Molotova jak najbardziej na tak ale do małych dupereli np. lusterka, ramki ,listwy... robiłem próbę z zabezpieczeniem powierzchni od Alclada bezbarwny jest ok nie wchodzi w reakcję ani nic się nie dzieje...

No więc wypolerowałam tą szybę tak jak Marak mi poradził, z góry Ci dziękuję I powiem tak: gdybym miała te wżery na mniejszej powierzchni wyszłoby idealnie ale, że zmatowienie było dosyć rozległe niestety jeszcze trochę to widać. Mam zamiar nie wklejać tej szyby, ale jak to mój chłopak mówi "wklej i patrz na niego codziennie a będziesz pamiętać, aby nie używać takich specyfików" Tak czy inaczej dzięki za pomoc i rady

• 4 weeks later...

Jakim kolorem mógłbym rozjaśnić Tamiya XF-9 Hull Red? Biały chyba nie zda rezultatu. Lepszy będzie szary? Beżowy? Maluję część denną ORP Podhalanin.

Jak się zachowuje Blu-tack po akrylach? Wystarczy 'zmielić' i nie ma problemów z dalszym używaniem?

Jakim kolorem mógłbym rozjaśnić Tamiya XF-9 Hull Red? Biały chyba nie zda rezultatu. Lepszy będzie szary? Beżowy? Maluję część denną ORP Podhalanin.

Gdzieś widziałem tutoriala jak rozjaśniane było właśnie nie białym tylko albo czymś w rodzaju XF-14 albo czymś lekko 'kremowym' jak np. Vallejo 70.820

Pojawił się problem przy zmywaniu farby kretem :/ , zawsze udawało mi się zmyć farby humbrol i revell po 10min w gorącej wodzie sama odchodziła , mam model pomalowany tamiya olejną na to bezbarwny również tamiya olejny , model wypolerowany sciagnięta pierwsza warstwa wacikiem z rozpuszczalnikiem włożone do gorącej wody z kretem i nic ... nawet kawałeczek farby nie odszedł próbowałem później płynem hamulcowym i też bardzo ciężko, następna kąpiel w krecie i znowu nic ,ma ktoś jakiś pomysł ? pienił się jak zawsze i zeżarł chrom z wyprasek a modelu nie ruszył , to samo płynem do udrażniania rur z lidla. Czym zmyć tą farbę ??

Witam.

Po namowie przez bardziej doświadczonego kolegę chce przejść z pędzla na aero. Trochę o tym czytałem jednakże mam mieszane uczucia co do wyboru kompresora. Ostatnio trafiła mi się opcja odkupienia tego oto sprzętu. I teraz pytanie do Was. Czy warto inwestować w ten sprzęt:

http://pl.tinypic.com/r/34qvi9c/9

Szukałem jakiś informacji na temat tego modelu. Dystrybutor Magma polska. Nigdzie jednak nie doszukałem informacji co to za model a tym bardziej nie znalazłem żadnych opinii. Co sądzicie koledzy i koleżanki o tym urządzeniu.

• Super Moderator

Klasyczny chińczyk, jak malujesz mało w zupełności wystarczy, jeśli planujesz "orać" aero po kilka godzin pewnie nie da rady ;)

Sam używam, mało maluję (co prawda modele w 1/35) dla świętego spokoju dodałem chłodzenie głowicy (2 wentylatory z kompa) używam kila lat.

Witam.

Po namowie przez bardziej doświadczonego kolegę chce przejść z pędzla na aero. Trochę o tym czytałem jednakże mam mieszane uczucia co do wyboru kompresora. Ostatnio trafiła mi się opcja odkupienia tego oto sprzętu. I teraz pytanie do Was. Czy warto inwestować w ten sprzęt:

Szukałem jakiś informacji na temat tego modelu. Dystrybutor Magma polska. Nigdzie jednak nie doszukałem informacji co to za model a tym bardziej nie znalazłem żadnych opinii. Co sądzicie koledzy i koleżanki o tym urządzeniu.

mam taki jest ok do krótkich prac bo się nagrzewa i zdecydowanie głośniej zaczyna pracować, ja stawiam obok niego wentylator przez co pozwala na dłuższą pracę

Witam.

mam taki jest ok do krótkich prac bo się nagrzewa i zdecydowanie głośniej zaczyna pracować, ja stawiam obok niego wentylator przez co pozwala na dłuższą pracę

Jak mam rozumieć "do krótkich prac"? Do maks godzinnego malowania się nada?

Klasyczny chińczyk, jak malujesz mało w zupełności wystarczy, jeśli planujesz "orać" aero po kilka godzin pewnie nie da rady ;)

Sam używam, mało maluję (co prawda modele w 1/35) dla świętego spokoju dodałem chłodzenie głowicy (2 wentylatory z kompa) używam kila lat.

Maluje nie dużo, w sumie dopiero się w to wkręcam. Maks myślę, że godzina dziennie a w tygodniu nie dłużej niż 3-4 w sumie. Z powodu braku wystarczającej ilości czasu niestety. Mam go do kupienia wraz z "chińskim" aero za lekko ponad 200 zł. Myślę, że to chyba uczciwa opcja?

EDIT: W jaki sposób zasilasz dodatkowe wentylatory ?

• Super Moderator

to na początek jak znalazł, ad wentylatorów 2 małe na 5V najprościej jak można z starej ładowarki do telefonu + sterowanie z pilota ;) (taki pstryczek elektryczek do kontaktu pod to wpięta ładowarka)

Witam.

Jak mam rozumieć "do krótkich prac"? Do maks godzinnego malowania się nada?

Maluje nie dużo, w sumie dopiero się w to wkręcam. Maks myślę, że godzina dziennie a w tygodniu nie dłużej niż 3-4 w sumie. Z powodu braku wystarczającej ilości czasu niestety. Mam go do kupienia wraz z "chińskim" aero za lekko ponad 200 zł. Myślę, że to chyba uczciwa opcja?

EDIT: W jaki sposób zasilasz dodatkowe wentylatory ?

wg mnie ciągłe malowanie nim godzinę bez dodatkowych wentylatorów oznaczało by zatarcie/uszkodzenie

• 2 weeks later...