Jump to content

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

• Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Podział na "akryle" i "lakiery" jest błędny. Praktycznie wszystkie farby modelarskie to akryle (nie licząc tzw. "olejnych" czyli ftalowych). Mogą różnić się rodzajem żywicy akrylowej, rozpuszczalnika

IBG

To zdaje się stare formy od Dragona, więc powinien być OK.

Posted Images

Właśnie jestem po pierwszym starciu wamod kontra humbrolki. Farbka nie miała szans. Nałożyłem cienką warstwę na model. Farba pięknie się złuszczyła i odeszła, tak samo podkładowa. Uwaga też na szpachlówkę!!! Na tą zmywacz działa również (przynajmniej na Dissolve Putty i na Tamiya White Putty). W kilku miejscach podziałał też na CA. Odpadło kilka detali, ale za to bardzo ładnie, tak więc nie będzie problemów z ponownym wklejeniem. Generalnie specyfik wamodowski u mnie się sprawdził wyśmienicie.

A ja się spytam: Czym można zastąpić tę plastelinę tack-it (czy jakoś tam)?

Chodzi mi dosyć płynne przejście kolorów choć nie takie jak z ręki.

Pozdrawiam

Debonder / produkcji CMK albo Legato - oba czeskie, oba działają.

Ach, He177... Mój ostatni model malowany pędzlem:)

http://picasaweb.google.com/piotrreddig/Heinkel177#5050266862289333074

Kurczę, nie mogę sobie przypomnieć jakie kolorki humbrolka na niego poszły... Coś mi się kręci koło 31 i 34, ale nie chcę kłamać, nie mam już w ogóle tych farb...

Ładnie wyszedł. Kurcze a ja się męczę z takimi małymi plamkami :P

Farb użyłem takich: H91 + H34 w stosunku 4:1. Wg. instrukcji miało być mniej białego ale starałem sie uzyskać taki kolor jak na pierwszym linku a że opróżniłem połowę pojemniczka z białą farbą to dałem sobie spokój.

witam mam pytanko związane z tematem czy posiada ktoś lub ktoś wie gdzie mógł bym kupić kalkomanię do HH-3E Jolly Green Giant Sikorsky (helikopter) (za bardzo wiedziałem nie gdzie to umieścić więc napisałem tutaj)

skala modelu 1:72

pozdrawiam

Pomalowałem model farbą Gunze aluminium olejna 218.

To mój I kontakt z tymi farbami. Wszystko fajnie , nawet ekstra.

Mam jeden problem. Co dotknę model farba zostaje mi na palcach. Położyć na to lakier i będzie ok ?

Tak, po lakierze przestanie schodzić. Możesz wcześniej delikatnie przepolerować czymś miękkim (np. bawełniane płatki kosmetyczne).

Mam nadzieję, ze to odpowiednie miejsce do zadawania pytań odnośnie wyboru modelu.

Czy ktoś z Was orientuje się, czy jest jakiś model Mi-8/17, który zawiera kalkomanie z oznaczeniami Lotnictwa Wojsk Lądowych? Kilkukrotnie zdarzało mi się zauważyć w internecie zdjęcia modelu w malowaniu 37 EŚT. Z poszukiwań na allegro mam namiary na zestawy Mi-8 (Kopro 3124, Zvezda 7230) i Mi-17 (Zwezda 7233). Chciałbym wykonać model tego ostatniego z pełnymi podwieszeniami (6x UB-32, jeśli są w zestawie) w polskim malowaniu.

Ewentualnie, czy ktoś mógłby dać mi znać jakie konkretnie maszyny oraz z jakich jednostek odwzorowane są na tych kalkach:

http://www.jadarhobby.pl/intech-polskie-smiglowce-wojskowe-kalka-p-2605.html