Jump to content

Recommended Posts

Witajcie.

Od wczorajszego wieczora zmagam się z następującym problemem:  postanowiłem urozmaicić kamuflaż popularną "biedronką". Model pomalowany farbami Tamiya - XF60 oraz XF67, na to nałożony lakier błyszczący Tamiya; farby olejne to Maimeri Classico oraz Oilbrusher od Miga; rozcieńczalniki to  White Spirit od AK oraz X20. O ile na pustynnym XF60 przebarwienia wychodzą całkiem przyjemnie to na zielonym XF67 jest koszmar - jakbym olejów nie rozcierał czy tapował pojawia się biała/jasno-żółta mgiełka której za chiny nie da się pozbyć, jedynie da się ją bardziej lub mniej rozmazać. Dodam od razu, iż oleje odsączałem na kartoniku.

Próbowałem wydłużać czas między naniesieniem olejów a ich ścieraniem, kombinowałem metodą na sucho i z dodatkiem rozcieńczalnika oraz z mniejszą lub większą ilością XF20 i efekt jest identyczny w każdym przypadku. Ścierałem zarówno pędzlami jak i wacikami. Poszukałem odp na YT ale nic sensownego tam nie znalazłem. Może ktoś mi podpowie gdzie leży problem...

Ps. mam taką koncepcję: oleje to kolory buff, dust itp. generalnie kolory jasne oraz jaśniejszy odcień zieleni. Może w celu zniwelowania tej mgiełki powinienem raz jeszcze odcieniami zielonego poprawić same zielone plamy kamuflażu?

Edited by Wittman84
Link to post
Share on other sites

A jakich kolorów farb olejnych użyłeś? Może po prostu za dużo białego /żółtego, które na ciemnych kolorach potrafią bardzo zdominować efekt. Spróbuj zrobić "biedronkę" bez tych kolorów używając jasnych odcieni brązów i zieleni w ich miejsce, może to będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.