Skocz do zawartości

Diorama - Schwimmwagen w małej wiosce


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Relacja

 

Postanowiłem zbudować małą dioramę, gdzieś pomiędzy składaniem Walrusa a UH-1c, tak rekreacyjnie.

Na początek chciałem kupić taki o to zestaw , ale cena od 50 do 65 PLN mi się nie uśmiechnęła... Postanowiłem zaprojektować go samemu od podstaw i wykonać.

 

Na dioramie będzie stał też Schwimmwagen z ludzikami

Inbox modelu w dziale In-Boxy

 

Tak więc powstał projekt, a na nim zarys przedniej ściany budynku.

p4057508bw2.th.jpg

 

Teraz stelaż zostanie zalany gipsem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No widzę, że ambitnie podchodzisz do sprawy taki trochę "Amerykańcki" ten dom będzie ale kibicuję.

Wątpię - wpisz w Google "german house", zobaczysz, że jest to styl typowo niemiecki, taki jak ten http://www.udisco.com/hobbies/pics/635012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraź się.. ale jaki jest sens twojego tworzenia zarysu dioramy i korzystania z planów.. skoro się ich nie trzymasz? :]

poza tym.. plany to jedno, ich realizacja to drugie.. a koncepcja w trakcie budowy i tak się zmieni pewnie nie raz

pierwsze zdjęcie w wątku to kilka brakujących milimetrów długości ściany i od razu rzucający się w oczy zbyt duży rozmiar belek przez co widoczne będzie dosyć drastyczne zróżnicowanie proporcji między planem a zbudowanym obiektem..

będziesz to poprawiał czy robisz coś zupełnie innego i bez planów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraź się.. ale jaki jest sens twojego tworzenia zarysu dioramy i korzystania z planów.. skoro się ich nie trzymasz? :]

Zawsze tworzę, sobie zarys w komputerze, ułatwia mi to potem wyobrażnie o całym projekcie, zawsze przy takich pracach jest faza BETA, która ulega zmianie, a efekt końcowy odbiega od oryginału. 3D powstało już jakiś czas temu i znalazłem je i wrzuciłem na forum

 

poza tym.. plany to jedno, ich realizacja to drugie.. a koncepcja w trakcie budowy i tak się zmieni pewnie nie raz

Tak jak wspomniałem wyżej:)

 

pierwsze zdjęcie w wątku to kilka brakujących milimetrów długości ściany i od razu rzucający się w oczy zbyt duży rozmiar belek przez co widoczne będzie dosyć drastyczne zróżnicowanie proporcji między planem a zbudowanym obiektem..

będziesz to poprawiał czy robisz coś zupełnie innego i bez planów?

Belki są dobrej wielkości, są nawet mniejsze niż te w modelu domku do dioramy, wspomnianym już wcześniej, którego notabene nie chciałem kupować ze względu na cenę i małą dokładność.

Jeśli chodzi o zdjęcie, to nie uciekło, a przybyły 2 milimetry, bo mam taką piękną drukarkę, która skaluje sobie jak chce, co mnie wnerwia, bo mimo ustawienia granic druku i rysunku, to ona i tak robi sobie co chce, w przeciwieństwie do plotera, ale tam nie chce mi się wciskać kartki A4 jak mam załadowany papier A1

Belki i słupy w całym stelażu udało się zachować w proporcjach. Przyznam szczerze, że otworzyłem to zdjęcie w powiększeniu i przeraziła mnie różnica pomiędzy fotografią a rzeczywistością.

W rzeczywistości stelaż wydaj się być ok, belki i słupy są w miarę szczupłe, tynk kładki, bez porowatości.

 

Grafika 3D faktycznie odbiega już od tego co jest wykonane. Domki będą ustawione troszkę pod innym kątem, ale to mały szczegół

 

Fazzy ty mnie terroryzujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fazzy ty mnie terroryzujesz??

 

nie no, co ty? po prostu jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie w wątku to mi nic nie pasowało a jeszcze te szpilki powbijane i przytrzymujące drewienka - no nijak nie pasował mi rysunek do tego co ułożyłeś, dlatego zwróciłem uwagę :P

 

wiem, że niektórzy robią szkice sytuacyjne, plany itp. też nie bardzo wiem po co ale to może przez moją wybujałą wyobraźnię.. u mnie wszystko jest w głowie, wszystko na bieżąco przerabiam i już wyobrażam sobie jak to będzie wyglądało skończone chociaż do połowy projektu jeszcze nie dotarłem

 

koniec z terroryzmem :P rób, powiem czy mi się podoba czy nie jak skończysz powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZZY_bez_humoru żartuję, cieszy mnie fakt, że zaglądasz do mojej relacji, a terror jest raczej wskazany, bo co dwie głowy to nie jedna i zawsze podpowiedź mile widziana

 

Dzisiaj przeszlifuję tynk, kupie troszkę bejcy (za jasne to drewno wyszło) i zabieram się za resztę budynku

 

Co do pierwszego zdjęcia to fakt: KICH MAXYMALNA, ale tak jak już wspomniałem, najpierw przeliczyłem skalę na kartce, potem zrobiłem projekt w CAD, a na koniec wydruk, no i drukareczka zaszalała i przeskalowała rysuneczek, a potem listewki musiałem ciąć od linijki. Układałem to na tej nieszczęsnej kartce, żeby choć minimalnie zachować kąty proste:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. nie wiem czy bejca to dobry pomysł.. ja bym jednak zostawił surowe drewno i później je pomalował, postarzał itp.. jak zabejcujesz to raczej ciężko będzie

bejca ma raczej "świeże i żywe" kolory, a ty powinieneś raczej uzyskać efekt starego drewna

 

Ja myślałem, żeby je troszkę ściemnić i ciut zaimpregnować, a potem postarzać, przybrudzić itd.

 

To zdjęcie mniej więcej miało tak wyglądać, nie chce mi się już tekstur kłaść dalej, a do tego jeszcze mi opcja nakładania faktur się spierniczyła :(

beztytuuhg9.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, będzie ciekawie .

A tak z ciekawości: w jakim programie 3D modelujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

Wczoraj oszlifowałem obydwie ściany licowe, dorobiłem strop nad parterem, dokleiłem trawę na podstawie.

 

Dziś kupuję bejcę i zaimpregnuję stelaż, wysypię ścieżkę i zabieram się za ściany boczne domu.

 

Zdjęcia oczywiście, jak zwykle - potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy domek, trochę o pruską architekturę zahacza.

 

A z czego są ściany budynku??

 

Interesujący pomysł z tą dioramką!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy domek, trochę o pruską architekturę zahacza.

 

A z czego są ściany budynku??

 

Interesujący pomysł z tą dioramką!!

 

Konstrukcja prosta jak działanie cepa - stelaż wykonany z listewek 5mm x 5mm (mi to według suwmiarki wygląda na 5mm x 4,5 mm), lekko impregnowałem lakierem matowym (bardzo ważne!), położyłem na folii ALU Jana Zbędnego, zalałem rzadkim gipsem, prawie że płynnym, , odczekałem troszkę, aż odparuje gips, a potem przycisnąłem to ciężkimi gratami, żeby się nie wypaczyło, oszlifowałem nadmiar gipsu i jest

 

Teraz jeszcze czeka mnie malowanie bejcą lub jakimiś pastelami, żeby ściemnić to drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

 

Zdjęcia tego co mi się udało do tej pory zmalować

 

p4107526rc9.th.jpgp4107525jz8.th.jpgp4107524cl6.th.jpgp4107522tg3.th.jpgp4107520gg0.th.jpg

 

Teraz czeka, mnie szlifowanie i szykowanie do wykonania dachu, jeszcze dręczy mnie przyciemnianie tego drewnianego stelaża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że diorama robi furorę Ludzie walą drzwiami i oknami

 

Pojawił się pewien problem, z wykonaniem balustrady na balkonie, ma ktoś pomysł co do materiału? Myślałem o wygiętym drucie, ale niestety ten trza by by było lutować, a nie będzie to za ładnie chyba wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie masz wrażenia ze Twój budynek będzie zbyt duży jak na dioramę o tak małej powierzchni? Zdominuje ją całkowicie.

Ja balustradę balkonu wykonałem kiedyś z kawałka plastikowej siateczki służącej jako podkład pod styropian do ociepleń - ma równe kwadratowe oczka.

Dziś pokusiłbym się o wygięcie bardziej ozdobnego wzoru, choćby z cynowego drutu, klejąc CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia fachowca(jestem architektem :-))

1, Twój budynek jest ładny.

2.Barierka może być drewniana

3. Nie projektuj, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy na dany temat. Mniej naiwnie, jest odtworzyć jakiś istniejący budynek.

UWAGI

nie ma podmurówki, podwalina leży bezpośrednio na ziemi.

musisz sobie zdawać sprawę, że wysokość kondygnacji to +\_3m i to przeliczyć. to jakieś 17 cm bez dachu w 35.

W parterze konstrukcja nie jest usztywniona zastrzałem.

Generalnie wygląda fajnie

kompozycja tez jest OK.

Ps. Po co Ci projekt, jak sie go w ogóle nie trzymasz???.Może i dobrze :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i za wielki ale i tak ładnie się juz prezentuje, fakt faktem że podstawka ciut mała jest. A może by ją nieco zwiększyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.