Jump to content

P.11a 1/72 IBG Models

Recommended Posts

PZL P.11a, 111 Eskadra Myśliwska, Zielonka koło Warszawy, wrzesień 1939 r.

A to moja galeria P11'stki. Tak widziałbym ten samolot w pierwszych dniach walki, lekko ubrudzony, zakurzony ale w ogólne dobrym stanie, za długo nie powalczył...

Jeśli chodzi o sam model to kupiłem bo m.in. był chwalony, jako dobry dla początkujących. Moim zdaniem (czyli początkującego) nie jest. Jest mały, delikatny, podatny na uszkodzenia przypadkowe, ma wiele małych, delikatnych blaszek i plastikowych elementów. Składa się go, mimo relatywnie niewielu elementów, trudno. 

Sam model jest wykonany na bardzo wysokim poziomie, odwzorowanie detali wydaje mi się bardzo dobre, a faktura skrzydeł to coś pięknego. Przy modelu właściwie nie używa się szpachli, a jeśli już to minimalne ilości. Kalkomanie są bardzo ładne, dobrze się nakładają i nie rwą się od byle dotknięcia. Model polecam, ale dla modelarzy mających już doświadczenie, oraz nie bojących się małych, drobnych części.

1.jpg

2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg11.jpg

12.jpg

• Like 5

Całkiem fajnie wygląda. Można jeszcze delikatnie wyprostować linki przy podwoziu np. wykałaczką i dokleić rurkę pitota. Szybki trochę mało przeźroczyste; może małym pędzelkiem polakieruj je rozcieńczonym lakierem błyszczącym, ewentualnie Humbrol clear cote albo nawet sido.

• Like 1

Nie podzielam Twojej opinii, że model jest "lekko ubrudzony". Dla mnie wygląda jak wyciągnięty z ziemii po 60 latach. No, ale mówi się, że każdy klei we własnym stylu...

• Like 1

Całkiem nieźle wyszedł. Te naciągi tylko mało naciągnięte.Tą blendą możesz następnym razem przysłonić źródło światła, a model ustawić na białym brystolu który się tak nie marszczy jak prześcieradło ?.

Edited by astarott
  • Like 2