Jump to content
x_bandit

1/35 T-90MS- Army- 2016

Recommended Posts

Świetny model, gratulacje :D

Posted (edited)
W dniu 2.04.2020 o 15:50, Desaxe napisał:

Świetny model, gratulacje :D

W dniu 2.04.2020 o 15:12, Rack napisał:

Piękny debiut na forum :super:. Świetna robota. Czekam na następny, może warsztat założysz?.

Dzięki i pomyślę o tym warsztacie :) .

Edited by x_bandit

Jeszcze jedno pytanko, z czym mieszasz sodę w celu uzyskania powierzchni antypoślizgowej? 

Posted (edited)
1 godzinę temu, Deyman napisał:

Jeszcze jedno pytanko, z czym mieszasz sodę w celu uzyskania powierzchni antypoślizgowej? 

Nie mieszam sody z niczym. Tylko posypuję. Jako podkład używam i tu nie żart, lakieru bezbarwnego do paznokci, który zawinąłem mojej połówce:D jest dość gęsty całkiem dobrze się nakłada i pozostawia odpowiednio dużo czasu na posypanie sody. Oczywiście każdy może sobie coś innego wykombinować. Mój zamysł z samym posypywaniem a nie mieszaniem był taki by uzyskać bardziej wyostrzoną powierzchnię. Aha i pomimo, że uważam przy nakładaniu lakieru by nie nałożyć go tam gdzie nie potrzeba (chodzi mi tu głównie o detale typu śruby, linie podziału et.) to dodatkowo używam Maskolu. Po całym procesie dość łatwo się go usuwa.

Z powodzeniem można też jeśli ktoś ma do zrobienia bardzo regularne kształty zrobić sobie maskę z taśmy tamiyi. Testowałem, jest ok.

Natomiast sama soda to już w do decyzji jakiej grubości ma być kryształ, ja u siebie ją jeszcze rozdrabniałem. Do nakładania używam starej buteleczki z kroplomierzem po farbce. Lekko dociskam powierzchnię po nałożeniu i strzepuję nadmiar (nie żałuję sody bo nie chcę by gdzieś zabrakło). nie sprawdzałem ale wydaje mi się, że powierzchnia taka jest dość łatwa do usunięcia w razie czego bo lakier nie rozpuszcza polistyrenu- przynajmniej ten mój.

I to chyba wszystko.

Edited by x_bandit