Jump to content
Mario

MiG-29 UB, Eduard, 1:48

Recommended Posts

Posted (edited)

MiG-29 GWH skończony w 99% została kosmetyka, byl to mój udany powrót do modelarstwa. Zatem biorę się za kolejnego, tym razem dwumiejscowy. Trudno było, ale jeszcze udało się kupić ten rarytas Edurda w skali 1:48. Zestaw zawiera sporo dodatków żywicznych i fototrawionych oraz światła, anteny itp.

IMG-20200330-143734.jpg

IMG-20200330-143801.jpg

IMG-20200330-144035.jpg

IMG-20200330-144100.jpg

IMG-20200330-144107.jpg

IMG-20200330-144114.jpg

IMG-20200330-144138.jpg

IMG-20200330-144146.jpg

Edited by Mario

Żeby z tego zestawu wyszedł naprawdę dobry model, to musisz dokupić żywiczne wnęki podwozia z osłonami i dysze

Czy to nie aby przepak Academy?

No ja właśnie patrzę na zdjęcia z Academy i wygląda bardzo podobnie, czy ktoś się orientuje czy te z Academy dysze, wnęki i inne będą pasować?

9 minut temu, kzugaj napisał:

Czy to nie aby przepak Academy?

W/g Scalemates.com i ModelWeb.eu jest to wznowienie Academy 2119 z nowymi częściami (żywice, blaszki, kalkomanie i maski)

Taaa to wypraski Academy i jej wadami i Q....m sprasowaniem...

No i dobra wszystko jasne, w takim razie trochę go po tuninguje, pomimo że ma sporo dodanych części, to dokupię te wnęki i dysze, żeby nie wyglądał gorzej niż GWH. Zastanawiam się jeszcze nad dziobem i rurką. Bo też biednie wygląda.

Eduard przecież używa najczęściej obcych wyprasek do Edycji Limitowanych. Szkoda, że nikt się za temat nie weźmie, myślałem, że GWH z rozpędu zrobi i 29UB, i 29K, i 35. A tu placek.

Będziesz miał fajnie <ironia> :DZacząłeś od GWH, które jest na świetnym poziomie detalu, a schodzisz do niskiego poziomu. Do etapu malowania będzie w Twoich oczach wyglądał na prawdę okropnie.

• Haha 1

No więc dlatego też będzie trzeba go upiększyć, ale fajnie będzie wyglądać już pomalowany jeden obok drugiego.

największym wyzwaniem byłoby "obżenić" przód Eduarda z resztą GWH. No i pewnie rezultat byłby lepszy. Ale czy to możliwe?

Macie jakieś info , że coś, ktoś, kiedyś?

2 godziny temu, Mario napisał:

No i dobra wszystko jasne, w takim razie trochę go po tuninguje, pomimo że ma sporo dodanych części, to dokupię te wnęki i dysze, żeby nie wyglądał gorzej niż GWH. Zastanawiam się jeszcze nad dziobem i rurką. Bo też biednie wygląda.

Jeśli już to tylko rurkę Pitota, wersja UB ma taki jak to określiłeś dziób jaki ma  tam nie ma stacji radiolokacyjnej jak w wersji bojowej 

5 godzin temu, Mario napisał:

żeby nie wyglądał gorzej niż GWH

A to jest raczej niemożliwe 😉

Już pierwszy problem, z żywicą jeszcze nie pracowałem, jak odciąć lub czym ta nadlewke kokpitu. Niestety nożem ciąłem i już uszkodziłem.

IMG_20200331_142348.jpg

Wina @Mario bo ociąga się z modelem.

No to ładnie polecieliście 😀. Skończmy bo miało być o budowie w każdym razie dzięki za radę, odciąłem na dworzu w masce i video Versa. Dajcie mi lepiej informacje czym to kleić, mam do dyspozycji cement, contacta, i CA.

Posted (edited)

Prace ruszyły, zgodnie z instrukcją zacząłem od kokpitów, położony podkład i kolor docelowy. Wybrałem ciemniejszy szary żeby mniej kontrastował z gotowymi elementami fototrawionymi, które są pomalowane.

IMG-20200331-142014.jpg

IMG-20200331-142121.jpg

IMG-20200331-175944.jpg

IMG-20200331-182434.jpg

IMG-20200331-190256.jpg

IMG-20200331-190306.jpg

Edited by Mario

@Mario spr czy ci kokpit pasuje do modelu zanim bedziesz dalej malowal. 

Czy ktoś się orientuje kogo przedstawia na statecznikach pionowych UB? I czy są kalki, bo ja mam same godło.

Screenshot_2020-03-31-22-37-19-351_com.miui.gallery.jpg

Nowy zakup, czekałem żeby posklejać lampy i tego bombla, czy mogę też stosować go do elementów fototrawionych? Bo muszę nakleić na zegary druga blaszkę.

IMG_20200401_190632.jpg