Jump to content

Recommended Posts

Witam pisze to w tym temacie bo nie mam zielonego pojęcia gdzie mugłbym to dać. Jeśli użyje szarego podkładu vallejo a użyje farby hataki to czy podkład będzie spełniał swoje zadanie? chodzi mi głównie przyczepność farby. 

Edited by Marek20000
  • Super Moderator

:hmmm:

Kolego.

W języku polskim, mamy przecinki, kropki, znaki zapytania itp.

Mam jeszcze prośbę, zanim napiszesz jakieś zdanie i je wyślesz, proszę przeczytaj je dwa razy!!!

Posted (edited)
12 minut temu, jawkers napisał:

:hmmm:

Kolego.

W języku polskim, mamy przecinki, kropki, znaki zapytania itp.

Mam jeszcze prośbę, zanim napiszesz jakieś zdanie i je wyślesz, proszę przeczytaj je dwa razy!!!

Prosze i czy mógł byś mi odpowiedzieć na pytanie? 

Edited by Marek20000
  • Super Moderator

Nie mogę ci dać wiarygodnej odpowiedzi na twoje pytanie, poniewaz nie używam podkładu Vallejo.

Zaczekaj, zaraz pewnie ci odpowie ktoś, kto używa podkładu tej firmy.

W dniu 30.03.2020 o 17:43, Marek20000 napisał:

Witam pisze to w tym temacie bo nie mam zielonego pojęcia gdzie mugłbym to dać. Jeśli użyje szarego podkładu vallejo a użyje farby hataki to czy podkład będzie spełniał swoje zadanie? chodzi mi głównie przyczepność farby. 

Farba do podkładu przyczepi się bardzo dobrze ale podkład Vallejo słabo się przyczepi do podłoża. Już parę razy go zerwałem taśmą maskującą.  Lepszą przyczepność mają farby olejne - spokojnie półmatowej jakiejś farby możesz użyć jako podkład, jesli nie chcesz wchodzić w koszty. A jesli chcesz, to oczywiście kup porządny podkład np Mr Surfacer 100, 1200, 1500 czy Tamiyi.

Nie mam doświadczenia z Hataką, ale jak ma taką przyczepność jak akryle Tamiy, to omiń podkład Vallejo, wyczyść powierzchnię, zmatuj papierem 1500 albo 2000 i na to daj Hatakę. Przyczepność myślę, że będzie podobna jak podkładu.

Ja podkładu Vallejo używam tylko do wnętrz, żeby go zużyć i o nim zapomnieć.

Edited by sebastain