Jump to content

PZL.23/I - Tata wszystkich Karasi - 1:72

Recommended Posts

16 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Piotr - nagromadzenie niewiadomych dotyczących prototypu jakoś usprawiedliwia moją "srebrną" koncepcję. Zagadek i tak jest więcej, być może nawet trzeba będzie gotową pracę nazwać wizją autorską aniżeli modelem. W każdym razie miło, iż cieszy się zainteresowaniem.

nie wyobrażam sobie braku zainteresowania :) mimo ryzyka - po obejrzenie we Wrocławiu na żywo  Twojego silnika do Su i przypomnieniu opisu powstawania - chodziłem trzy miesiące na terapię....:)

• Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzięki. Pomalutku dalej, bo tematyka z tych uciążliwych czyli szkło... Po wytłoczeniu wiatrochron został doklejony i zaczęło się knucie jak go oramkować. Poszło na pla-paper. Niżej widać, że

Dzięki wszystkim, na pewno trochę problemów będzie, ale na spokojnie się to jakoś zbuduje. Uspokajam - Dornier się liniuje i nituje, czyli nuda.... Tymczasem, Ważną cechą prototypu był

Tymczasem - pierwszy krok (pomijając podkład) - baza z Xtreme polished aluminium:

Posted Images

20 godzin temu, Andrzej_LK napisał:

A może dioramowo dodasz człowieczka, który maluje maszynę na zielono?

Widziałem w jakiejś czeskiej książce dioramę z malowania Liberatora na prowadzącego formację - to ciekawy pomysł - no i już wyobrażam sobie jak Mikołaj robi pistolet natryskowy....

Dzięki Panowie. Piotr - uderzyłeś celnie w mój wyrzut sumienia...

Tymczasem blacharka skończona:

nMDnfnjh.jpg

2JKGUQ3h.jpg

UjIPGnzh.jpg

a6dwbhYh.jpg

I to samo ujęcie jako czarno-białe:

4fBX19rh.jpg

Powoli widać koniec...

• Like 4

Wygląda znakomicie. Zawsze mam obawy że taśma maskująca zerwie delikatny metalizer z podkładu i od pewnego czasu na szary wygładzony podkład daje czarny i jego jasniejsze tonacje na panele które chcę różnicować. 

14 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Dzięki Panowie. Piotr - uderzyłeś celnie w mój wyrzut sumienia...

Nie śmiałbym.... wiem ze pewne rzeczy muszą czasem poczekać na wenę czy głód....

• 2 weeks later...

Zmierzam ku finałowi. Robią się ostatnie detale np. Venturi i sonda:

bgrBjL5h.jpg

Strefa silnikowa zmontowana i zmalowana:

m0FhVVVh.jpg

A płatowiec złoszowany i zaopatrzony w khaki (brakujące ramki będą):

3HiZkVbh.jpg

LBPap2Xh.jpg

Proszę o sugestie co ewentualnie kombinować z szatą graficzną zakładając nówkę prototyp który być może nawet nie wykołował jeszcze z montażowni.

• Like 3

...Proszę o sugestie co ewentualnie kombinować z szatą graficzną zakładając nówkę prototyp który być może nawet nie wykołował jeszcze z montażowni...

Parę zaolejonych śladów rąk i butów mechaników?

Jeśli za szatę graficzną uznać jakieś mazianie farbą w formie napisów, godeł, symboli i takich tam, to nie, stanowcze nie! :)

Pozostaw jak jest, tylko czysta, niczym nie zakłócona linia!!

Żadnych przeszkadzaczy.

:lajkonik:

19 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Proszę o sugestie co ewentualnie kombinować z szatą graficzną zakładając nówkę prototyp który być może nawet nie wykołował jeszcze z montażowni.

Może pomyśl aby w kilku miejscach zmatowić powierzchnię. Nawet w czasie produkcji monterzy muszą się jakoś przemieszczać po płatowcu, a to wpływa na wygląd blachy poszycia. 

Wszelkie zacieki czy zabrudzenia można zmyć, co jest konieczne przed lakierowaniem, natomiast wątpię czy jakieś zmatowienia (np od butów) czy rysy byłyby usuwane poprzez polerowanie.

Obejrzałem z zapartych tchem. Mikołaj 75 to już modelarska Marka!!