Jump to content
Sign in to follow this  
Bartas89

Wyciszenie kompresora

Recommended Posts

Cześć. Szukam pomysłu jak wyciszyć kompresor, abym mógł malować wieczorami i w nocy. Od razu dodam, że nie mam pieniędzy na kupno kompresora lodówkowego. Chodziło mi po głowie zrobienie jakiegoś pojemnika, w które bym mógł wsadzić kompresor. Musiałbym w takim pojemniku wyciąć otwory na przewody. Wpadł mi w oko pojemnik termoizolacyjny taki ja np tu:

https://sklep.technica.pl/pojemniki-termoizolacyjne/pojemnik-termoizolacyjny-gn-1-1-technica-silver-line?gclid=Cj0KCQjwmpb0BRCBARIsAG7y4zbxA4v3qSoHXvyQzdDhXS_zvHdpaucbZEWWoJbNRHOmObEA6J7Md1caAiLsEALw_wcB

Pytanie tylko, czy kompresor w takim pojemniku się nie zagotuje. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie je poznam. Kombinuję w ten sposób ponieważ mam w domy małe dziecko i mogę coś zrobić tylko jak synek śpi.

39 minut temu, Bartas89 napisał:

Cześć. Szukam pomysłu jak wyciszyć kompresor, abym mógł malować wieczorami i w nocy. Od razu dodam, że nie mam pieniędzy na kupno kompresora lodówkowego. Chodziło mi po głowie zrobienie jakiegoś pojemnika, w które bym mógł wsadzić kompresor. Musiałbym w takim pojemniku wyciąć otwory na przewody. Wpadł mi w oko pojemnik termoizolacyjny taki ja np tu:

https://sklep.technica.pl/pojemniki-termoizolacyjne/pojemnik-termoizolacyjny-gn-1-1-technica-silver-line?gclid=Cj0KCQjwmpb0BRCBARIsAG7y4zbxA4v3qSoHXvyQzdDhXS_zvHdpaucbZEWWoJbNRHOmObEA6J7Md1caAiLsEALw_wcB

Pytanie tylko, czy kompresor w takim pojemniku się nie zagotuje. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie je poznam. Kombinuję w ten sposób ponieważ mam w domy małe dziecko i mogę coś zrobić tylko jak synek śpi.

Panie, a nie wolisz sobie po prostu sam zrobić lodówkowego zamiast go kupować? Cały urok lodówkowca to jego żenująco niska cena przy samodzielnej robocie, mi wyszło mniej niż 200 pln z wszystkimi częściami, robiłem wg tej instrukcji:

https://majsterkowo.pl/kompresor-do-aerografu/

Najwięcej roboty było z zamówieniem części. No i ok, jest paskudny ale za to cichy, tani i robi robotę.

20180720_130700.jpg

Knoor

Za dużo z tym zachodu. Poza tym w obecnej sytuacji w kraju i na świecie, średnio widzę jeżdżenie po złomowiskach i szukanie części.

Niczego nie wyciszysz bo taki tłokowy ci się zagotuje. Musiałbyś miec jakąś skrzynię z wytłumieniem, redukcja drgań i labiryntem tłumiącym dżwięk + nawiew zimnego powietrza do srodka zrobienie tego będzie kosztowć więcej niż kupno od Kolegi który sprzedaje profesjonalnie zrobione kompresory do malowania zbudowane na agregatach od lodówek - 550 zeta jesli dobrze pamiętam w wątku obok. Tego sie nie da tanio zrobić a trwałość takie przeróbki tez wiele do życzenia pozostawi.

Masz na myśli użytkownika Adamek1003? Jeśli tak, to pisałem do niego i niestety, ale w swojej ofercie ma aktualnie tylko duże kompresory.

Posted (edited)

Poczekaj ,zamów zaklep sobie u niego -ADAMKA 1003-mniejszy powiedzmy max do 6L.Myślę,że z czasem coś będzie mieć a na razie jakoś trzeba przeczekać.Do tego czasu odłożyć trochę kaski .Ale są z tego co widzę dostępne max 6L.

image.thumb.jpeg.c25ce127d2824f4333e44186e717dff5.jpeg

Edited by push-up78

Póki nie mam cichego kompresora , to jestem uziemiony z modelarstwem. Są jakieś "firmowe" bardzo ciche kompresory?

Ciche to olejowe, a firmowe olejowe z reguły są dość drogie. No chyba że trafisz na jakiś używany.
Ale obawiam się że trudno będzie znaleźć coś tańszego niż oferuje Adamek na naszym forum.

Firmowe są różne ale większość na systemie OF.Oil free czyli to samo co oferuje kompresorek made in Chrl.Małe i nie do dłuższej pracy.Poziom hałasu taki sam .Z olejowych Komercyjnych ceny są koło 1000 albo ciut więcej1500? ale mają po 20lat ...eksploatacji ich stan ciężko stwierdzić czy popracują jakiś dłuższy czas czy też nie.Jaki stan zbiornika czy nie skorodowany czy sam kompresor dobrze pompuje i czy jest w dobrym stanie technicznym.Na allegro ktoś sprzedaje firmy JUN AIR ze zbiornikiem 25L ale sprężarka jest już napisał sprzedający jest jako niesprawna słaba i nie pracuje dobrze.Cena w licytacji to 90zł jest jeden chętny.Myślę,że w tej sytuacji wyroby Adamka i cena jaką oferuje za swoje sprzęty rozwalają system.Nie kupisz nic w tym przedziale co jest na bazie sprężarki olejowej chłodniczej.Albo Adamek albo czekanie raczej dłuugie na jakiś fant w dobrej cenie używany na allegro albo olx .Było czas temu trochę fajnych egzemplarzy ale trzeba się cały czas rozglądać i przeglądać te portale bo to,że się trafiają to fakt.