Skocz do zawartości

Jaki klej do dużych powierzchni


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jakim klejem najlepiej kleić duże powierzchnie, tzn. takie na które nakłada się i rozprowadza klej, a potem spokojnie je łączy w całość, np. płaty skrzydeł w samolotach. Naturalnie Extra Thin Cement Tamki i podobne nie wchodzą w grę. Najfajniejszy byłby taki który torchę rozpuszcza plastik i w ten sposób go łączy, ale nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje.
Doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mates napisał:

używam od Gunze Mr Cement Deluxe

To taki klej że go kładziesz kroplami na powierzchnię i dopiero potem spokojnie dopasowujesz drugą część? Nie paruje, nie znika zanim dopasujesz plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też tak kłąść, punktowo, owszem. Ja kładę z reguły kilka warstw, bo fajnie rozprowadza się pędzelkem, który jest w zakrętce.

Tak czy owak, mi nie sprawia żadnych problemów i jak już chwyci, to trzyma dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tworzywa jakie oferuje dany producent. Revell contacta jest bardzo dobrym klejem do tego celu. Modele Tamiyi, Hasegawy, Revella ,AFV, Dragona, Trumpetera klei dobrze i bez problemu braku wytrzymałości spoiny. Jednak ostatnio miałem kłopot z modelem Zvezdy B 737. Pomimo odtłuszczenia części połówki kadłuba pękały na spoinach. Użyłem właśnie revellowskiego kleju. Próbowałem też ET od Tamki z podobnym skutkiem, a przecież to również bardzo dobry klej. Trochę mnie to zraziło do skądinąd dobrych ostatnio wypustów Zvezdy. Poratowałem się dwuskładnikowym klejem epoksydowym Technicoll i po kłopocie. Klej kupiłem w markecie budowlanym za ok. 12 pln. Konsystencję dobrą do nakładania zachowuje przez ok. 25 min. Tego typu kleje stosuję też od dawna do przeźroczystych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin K. napisał:

Jednak ostatnio miałem kłopot z modelem Zvezdy B 737. Pomimo odtłuszczenia części połówki kadłuba pękały na spoinach. Użyłem właśnie revellowskiego kleju. Próbowałem też ET od Tamki z podobnym skutkiem, a przecież to również bardzo dobry klej

Bardzo dziwna sprawa. Skleiłem kilka modeli Zvezdy extra thinnem i nie miałem jakichkolwiek problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, milczacy napisał:

Bardzo dziwna sprawa. Skleiłem kilka modeli Zvezdy extra thinnem i nie miałem jakichkolwiek problemów ?

Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Być może to "sprawka" zwichrowanego kadłuba? Przed sklejeniem jednak udało mi się go wyprostować na tyle że nie powinien powodować takich problemów. Zobaczę jak będzie przy Dreamlinerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.