Jump to content
Sign in to follow this  
Toke

PZL P 7a 1:72 - Arma Hobby

Recommended Posts

Posted (edited)

Po długich i ciężkich bojach udało się ukończyć mój pierwszy model po bardzo długiej przerwie.

Zresztą ten model jest pierwszy pod bardzo wieloma względami - jest pierwszy pomalowany aerografem, pierwszy w którym korzystałem z elementów fototrawionych, masek, płynów do kalek i wszelkiego dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą współczesne modelarstwo.

Kiedyś , kiedy coś tam sobie kleiłem, nie było tego , a jak było, to nie było mnie na to stać.

Ale wracając do modelu - bardzo fajnie spasowany, bezproblemowy w klejeniu, wymaga jednak sporo uwagi na etapie przygotowania części - trzeba sporo powalczyć z nadlewkami.

Model pomalowałem pomarańczowymi Hatakami, przybrudziłem Panel linerem od AK do zielonych i brązowych barw.

Na koniec położyłem satynowy lakier.

Nie jestem z niego zadowolony, bo pełno w nim różnych baboli, i teraz wiem co zrobiłem źle.

Jestem natomiast bardzo zadowolony z tego że powstał, że okazało się to wszystko nie takie straszne, no i że kolejny już na warsztacie :)

Link do warsztatu :

Warsztat P7a Arma Hobby

_MG_0687.jpg

_MG_0689.jpg

_MG_0690.jpg

_MG_0691.jpg

Edited by Toke
  • Like 4

Jak na pierwszy model wyglada niezle jesli chodzi o malowanie jednak najbardziej razi niezaszpachlowanie laczenia polowek kadluba. Mysle ze nie ma co na razie inwestowac w dodatki tylko skupic sie na podstawach obrobki. Jestem na tak:super:

• Like 1

Bardzo ładny powrót. Do tego co wcześniej napisał kolega bym dodał jeszcze do podmalowanie owiewkę. Widać prześwity, aczkolwiek wiem że na półce tego nie widać 😉 

• Like 1

Miło mi ze się podoba :)

W obecnie budowanej 11-stce postaram się uniknąć tu popełnionych błędów.

Faktycznie, czasem jak obejrzę zdjęcie to się za głowę łapie ... Na półce przecież wszystko wygląda pięknie, a zdjęcie obnaża wszelkie, najdrobniejsze niedociągnięcia. :)

Powrót w dobrym stylu. Nie jest źle, a nawet dobrze. Najważniejsze że sam dostrzegasz popełnione błędy, a to powinno skutkować coraz lepszymi mianiaturami. Powodzenia w kolejnych warsztatach :super:

• Like 1

Jak na powrót to wyszedł całkiem dobry model.

• Like 1