Jump to content

M1046 Humvee TOW Missle carrier Tamiya 1/35


Recommended Posts

Oto mój drugi, po Challengerze, model wykonany w ostatnim czasie. Malowany pędzlem, zastosowałem wash i pigmenty, próbowałem też zrobić efekty obicia. Wydaje mi się, że kurzenie wyszło trochę lepiej niż w przypadku czołgu. Model klejony niemal z pudełka. Z powodu zgubienia haka wyciągarki, zrobiłem swój i dodałem linę. Pomalowany jeden z członków załogi - to moja pierwsza figurka. Wiem, że kamuflaż powinien wyglądać nieco inaczej. Został jeszcze żołnierz z wieżyczki, mam nadzieję, że wyjdzie lepiej.

Na samochodzie zapinki maski przykleiłem za wcześnie, więc nie są dopasowane. Nie zakryłem też reflektorów przed nałożeniem lakieru mat, więc zmatowiały. Lakieru matowego położyłem zresztą trochę za dużo, przez co w niektórych miejscach po wyschnięciu zrobił się taki jakby osad. Tutaj wkomponowało się to jako zakurzenie, ale ogólnie coś zrobiłem nie tak. 

Czekam na uwagi i opinie :)

 

 

smDSC03262.jpg

smDSC03263.jpg

smDSC03266.jpg

smDSC03274.jpg

smDSC03277.jpg

smDSC03275.jpg

smDSC03282.jpg

smDSC03269.jpg

smDSC03276.jpg

smDSC03212.jpg

Link to post
Share on other sites

Czasem mniej znaczy więcej, zwłaszcza jak się nie potrafi robić śladów użytkowania. Co wy, początkujący modelarze, macie z tym weatheringiem aż do przesady? :roll: Czy nie można po prostu modelu starannie pomalować (przy okazji dobierając prawidłowy kolor), pooglądać zdjęcia oryginałów z epoki i odpowiedniego teatru działań, a potem ewentualnie lekko pobrudzić?

 

Oryginał:

us-marine-corps-usmc-marines-3rd-battali

https://nara.getarchive.net/media/us-marine-corps-usmc-marines-3rd-battalion-bn-4th-marine-regiment-34th-mar-3a2abb

I taki przykładowy model:

m1046_11.jpg

http://olivier.carneau.free.fr/kits/etatsunis/m1046/index_gb.htm

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ok, rozumiem. Ale nic pozytywnego? 😉

To prawda, że oglądając zdjęcia tych pojazdów nie widziałem aż tak bardzo zmęczonego, jak wyszedł mój model. Co do brudzenia, kurzenia i obić, to robiłem je na podstawie swoich doświadczeń z użytkowania samochodu terenowego i jazdy po zakurzonych drogach czy szlakach, po których wszystko jest zapylone. Poobijałem maskę przy grillu, bo tam może zrobić to lina, podobnie jak przy uchwytach na środku maski, progi, obite przez kamienie, tył, od wrzucania i wyciągania gratów z bagażnika i dach, po którym się chodzi. Być może przesadziłem, szczególnie w odniesieniu do eksploatacji wojskowej :) Człowiek ma te wszystkie specyfiki i proszki, to chce użyć ich wszyyystkiiiich!! 😉

Zostaje mi zrobić następnego Humvee, czystszego i mniej zniszczonego :)

Edited by Jordan
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, kubisz napisał:

Czasem mniej znaczy więcej, zwłaszcza jak się nie potrafi robić śladów użytkowania. Co wy, początkujący modelarze, macie z tym weatheringiem aż do przesady? :roll: Czy nie można po prostu modelu starannie pomalować (przy okazji dobierając prawidłowy kolor), pooglądać zdjęcia oryginałów z epoki i odpowiedniego teatru działań, a potem ewentualnie lekko pobrudzić?

:super:. Ten kierowca wygląda jakby został pomalowany przez zanurzenie w farbie:D. Dodatkowo zapytam w CO on jest ubrany , bo na pewno nie w DCU:D. DCU powinno wyglądać tak:

https://www.hessenantique.com/DCU_Camo_Shirt_Pants_p/7311210.htm

Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach, jak chcesz zrobić porządny model to musisz oglądać zdjęcia , a do malowania mundurów ,najlepszy jest pędzelek 00 i zastrugana wykałaczka :mrgreen:. Gogle pustynne zazwyczaj są przyciemniane a nie takie wściekle niebieskie:D,poza tym ten facet wygląda jakby miał koronowirusa, strasznie blady :mrgreen:, musi być opalony to jest pustynia. Mundury szyje się z części , nie są z jednego kawałka, mają naszyte kieszenie  , facet ma na sobie kamizelkę kuloodporną ona musi też inaczej wyglądać.Trenuj wytrwale a każdy następny będzie lepszy. Pozdr. A.

Link to post
Share on other sites

Niestety współczesne pojazdy nie lubią przysadzistsego kolor modulejszyn and wszystko od Miga na model. Lakiery są raczej trwałe i co najwyżej kurzi brud do połowy drzwi... (zazwyczaj). Zrób następnego, ale tym razem farba, wash i suchy pędzel. 

Link to post
Share on other sites

Dobrze, że sklejasz i to lubisz  :) . Przy następnym trzeba utrzymać nerwy przy obijaniu i będzie ok. (akurat Hummer ma budę z alu, a maskę z kevlaru), dodatkowo proponuję farbę Tamiya lub Mr.Hobby  w sprayu - lekkie psiknięcia i  modeli będzie o klasę lepszy.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, kubisz napisał:

Co wy, początkujący modelarze, macie z tym weatheringiem aż do przesady? :roll:

 

🤣 Oj mamy, mamy. Więcej wydaje się zawsze ciekawiej i "profi". Wcale niedawno w swoim Husky poobijałem wszystko, łącznie z... plastikowymi kanistrami 😁

husky3.jpg


Jordan, zauważ, na co wówczas koledzy zwrócili mi uwagę: współczesne powłoki lakiernicze na pojazdach wojskowych NIEMAL WCALE nie mają tendencji do odchodzenia - nie ma takich obić, jak na pojazdach drugo- czy zimnowojennych.

 

Edited by kryspacz
Link to post
Share on other sites
49 minut temu, kryspacz napisał:

współczesne powłoki lakiernicze na pojazdach wojskowych NIEMAL WCALE nie mają tendencji do odchodzenia - nie ma takich obić, jak na pojazdach drugo- czy zimnowojennych

To jest jedna sprawa. Jordan tego nie wiedział. Nie wiedział też, o tym:

11 godzin temu, johnrambo napisał:

Hummer ma budę z alu, a maskę z kevlaru

Nie wiedział również, że np. wokół otworu włazu w dachu jest gumowa uszczelka/osłona. Alfą i omegą z wiedzy o każdym typie pojazdu nie da się być, ale warto zatrzymać się na chwilę i doczytać choćby tylko tyle, czy aby każda część jest ze stali. A robiąc obicia zawsze warto się zastanowić również, jak wyglądałyby w rzeczywistości, oraz - przede wszystkim - w jaki sposób mogłyby powstać. Np. ta plama obić z lewej strony maski - no jak powstała? Albo klapa włazu - czy ktoś po niej tańcował w podkutych buciorach? I czemu tylko po niej, skoro dach dookoła jest nietknięty?

Edited by kubisz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.