Jump to content

Recommended Posts

Jeden z ciekawszych modeli od Italeri. Fiacik w skali 1:12, co ciekawe składanie jego jest bardzo przyjemne, nie jest to może Tamiya, ale odskakuje dość mocno o typowej jakości Italeri, którą znamy. 
Kolor główny to Gunze H314, dodane oświetlenie przednie, tylne, tablicy rejestracyjnej, lusterka i zegara wewnątrz. Poniżej filmik i zdjęcia.

IMG-2263v1.jpg

IMG-2268v1.jpg

IMG-2269v1.jpg

IMG-2270v1.jpg

IMG-2273v1.jpg

IMG-2283v1.jpg

IMG-2285v1.jpg

IMG-2276v1.jpg

IMG-2294v1.jpg

IMG-2297v1.jpg

• Like 6

Bardzo ładny model. Niestety kalkomania na szybie psuje trochę efekt, ale tego się niestety nie zmieni. 

• 4 months later...
W dniu 8.04.2020 o 18:01, toled napisał:

Jeden z ciekawszych modeli od Italeri. Fiacik w skali 1:12, co ciekawe składanie jego jest bardzo przyjemne, nie jest to może Tamiya, ale odskakuje dość mocno o typowej jakości Italeri, którą znamy. 
Kolor główny to Gunze H314, dodane oświetlenie przednie, tylne, tablicy rejestracyjnej, lusterka i zegara wewnątrz. Poniżej filmik i zdjęcia.

IMG-2263v1.jpg

IMG-2268v1.jpg

IMG-2269v1.jpg

IMG-2270v1.jpg

IMG-2273v1.jpg

IMG-2283v1.jpg

IMG-2285v1.jpg

IMG-2276v1.jpg

IMG-2294v1.jpg

IMG-2297v1.jpg

Witam 

przepiękna 500-tka🥰😍 

czy możesz opisać jakie układy zastosowałeś do podświetlenia oraz jak to zrobiłeś szczególnie jak wiązki do podświetlenia tablicy Rej.

przymierzam się do budowy tego fiata i chce go również podświetlić 

zerknij na PW

Najprostsze diody LED 3mm + jedna dioda SMD jako podświetlenie tablicy. Do tego Arduino Nano z prostym kodem.  Ten model jest wystarczająco duży na takie oświetlenie. Trzeba tylko sobie rozplanować odpowiednio otwory na diody i puszczenie okablowania. Powodzenia.

Ja zamawiałem na allegro. Diody ciepłe białe led 3mm, do tego jakieś kabelki (ja brałem z kabla internetowego tzw. skrętki).  Trochę lutowania, myślenia, rozplanowania i rozrysowania.

Akurat w takich sprawach jestem staromodny - stawiam na samodzielność, a nie kopiowanie innych lub dawanie im wszystkiego na tacy. Jeżeli nigdy nie podświetlałeś modelu polecam poczytać o połączeniach szeregowych/równoległych rezystencji diód led, arduino nano etc. Jeżeli uważasz, że to Cię przerośnie - odpuść oświetlenie i złóż tylko model najlepiej jak potrafisz, a oświetlenie poćwicz na czymś tańszym 😉

co prawda nie moja skala - ale wygląda zaraźliwie - no cóż gratuluje udanego modelu :) 

Ja nigdy nie odpuszczam 😁 dam sobie radę dzieki 

Nie chce kopiować Twojej pracy ale ok.

6 godzin temu, toled napisał:

Akurat w takich sprawach jestem staromodny - stawiam na samodzielność, a nie kopiowanie innych lub dawanie im wszystkiego na tacy. Jeżeli nigdy nie podświetlałeś modelu polecam poczytać o połączeniach szeregowych/równoległych rezystencji diód led, arduino nano etc. Jeżeli uważasz, że to Cię przerośnie - odpuść oświetlenie i złóż tylko model najlepiej jak potrafisz, a oświetlenie poćwicz na czymś tańszym 😉

Edited by Pablo0109