Jump to content
giberes

Kwarantanna a modelarstwo

Recommended Posts

Posted (edited)

Pomyślałem🤣, że brakuje mi tematu, gdzie napiszecie,  jak Wam idzie robota w tym czasie. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć- NARESZCIE. Nareszcie żona nie robi focha, jak siadam do warsztatu, nie wyciąga mnie na jakieś głupie łażenie noga za nogą po mieście i po parkach. Mogę sobie polatać po domu prawie złożonym An 225, a jak mówię gdzie go postawię po skończeniu, to nie wyrzuca mnie z domu. Mam czas na lepienie, bo nawet zabrania mi wychodzenia z domu bez potrzeby. Piękne czasy💀

Edited by giberes
  • Like 1

Posted (edited)

Niewiele się zmieniło. Chodzę do pracy normalnie, czasu na modelarstwo dalej mam średnio.

A że w tą pandemię nie wierzę to tym chętniej wychodzę sobie na spacery, zażyć nieco słońca :)

Edited by Tap-chan

Ja korzystam. Pracuję zdalnie, a nadmiar wolnego czasu wolę spędzić przy modelach niż serialach 😎

Ja mam przymusową kwarantannę bo noga w gipsie 😞

Niestety w tym czasie też mam domowe przedszkole, więc koczownicze modelarstwo przemieniło się w sklejanie na partyzanta jak żona z synem wyjdą z pokoju xD

Co nie zmienia faktu, że pracoholizm poszedł trochę w odstawkę przez te dwa tygodnie i modeluję w miarę możliwości pełną parą :)

• Like 1

1 godzinę temu, Tap-chan napisał:

A że w tą pandemię nie wierzę to tym chętniej wychodzę sobie na spacery

Trzymaj się bracie! :super:

Ja nie mam w ogóle teraz czasu ani nastroju na modele. Pozdrawiam modelarzy lekarzy i ratowników z tego forum, szczególnie pracujących w szpitalach zakaźnych lub przekształconych w zakaźne. :wojo:

Ja byłem szczęśliwy 3 dni. Potem zamknęli szkoły i przedszkola...

• Haha 1

3 godziny temu, Tap-chan napisał:

Niewiele się zmieniło. Chodzę do pracy normalnie, czasu na modelarstwo dalej mam średnio.

A że w tą pandemię nie wierzę to tym chętniej wychodzę sobie na spacery, zażyć nieco słońca :)

U mnie podobnie z ok godzinke koncze i z modym na rowery siup

Teraz przejażdżka rowerem kosztuje 500 plnów. Ja się nie wychylam, bo kumpel już bulił... 

Teraz przejażdżka rowerem kosztuje 500 plnów. Ja się nie wychylam, bo kumpel już bulił... 
W Belgii można uprawiać aktywność fizyczną przez godzinę i nie dalej niż kilometr od domu. Ale raczej nie kontrolują, o której wyszedłeś.

Modele robię zazwyczaj, kiedy mam wolne w tygodniu a dziecko jest w przedszkolu, więc ostatnio za dużo się nie dzieje bo zostaje tylko noc a do roboty na 6:00 trzeba wstać. Ciężko też zachować siły do nocy przy niewyżytym przedszkolaku w areszcie domowym :flaga:

5 godzin temu, mandrivecs napisał:

W UK-ju tez mozna smialo aktywnie spedzac czas.

Co do Pl to widzialem gdziez wywiad z prawnikiem i mowil ze te mandaty sa bezprawnie wystawiane(naduzycie wladzy). Poki nie ma oficjalnego zakazu to moga ci .uja zrobic.

Mycie samochodow tez jest zabronione a w necie jest filmik jak pan policjant na sluzbie radiowoz pucuje.

Wystawiają mandaty, bo kasę na pseudotarczę muszą zebrać. A że ludzie prawa nie znają...

Ja tam myję auto służbowe w trakcie pracy, a więc jest to w ramach wykonywania obowiązków związanych z pracą. A to jest dozwolone. 

Posted (edited)
10 godzin temu, TAW napisał:

Modele robię zazwyczaj, kiedy mam wolne w tygodniu a dziecko jest w przedszkolu, więc ostatnio za dużo się nie dzieje bo zostaje tylko noc a do roboty na 6:00 trzeba wstać. Ciężko też zachować siły do nocy przy niewyżytym przedszkolaku w areszcie domowym :flaga:

image.jpeg.75ebc458eb8d58fadb08fc4cf93258bc.jpeg

Edited by push-up78

Posted (edited)

Warto wspomnieć o pośrednim wpływie kwarantanny na modelarstwo. Jak wiemy, od wprowadzenia kwarantanny złotówka spadła dosyć mocno i na efekty nie trzeba długo czekać - nowa dostawa Kinetica w MH, ceny wzrosły o jakieś 20-25zł za model. I tak nowszy F-18 ATARS 224 zł, starszy F/A-18+ / CF-188 już 251 zł. Starsze F-16 IAF w okolicach 190-200zł, SUFA z nowej dostawy 220pln. Jeżeli stan się utrzyma, to ciekawią mnie ceny przyszłych dostaw np. F-14D Tamki i nowości planowanych na ten rok od GWH.

Edited by Tap-chan

Ale ceny szły już do góry od stycznia. Teraz to po prostu przyspieszyły. Ja do roboty chodzę normalnie, tylko mam jej nieco mniej i wcześniej do domu wracam. A że dzień dłuższy to i czasu na lepienie jakby więcej.

Godzinę temu, Tap-chan napisał:

Jeżeli stan się utrzyma, to ciekawią mnie ceny przyszłych dostaw np. F-14D Tamki

Trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu mojego składziku, bo zaraz się okażę że mam skarby w domu.

• Haha 1

Zostałem odcięty od modelarstwa, ale to mała strata. Bardziej brakuje mi roweru☹️

• Like 1

Zostałem odcięty od modelarstwa, ale to mała strata.

Do gnojówki z heretykiem!
  • Like 1

O

2 godziny temu, Seb napisał:

Bardziej brakuje mi roweru☹️

Czym śmigasz?

To moje 2 kolka

20200410_153358-1651x1238.thumb.jpg.1c04336617a0e78296e8b213b5be310e.jpg

3 godziny temu, kzugaj napisał:

Oimageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60imageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60imageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60imageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60imageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60

Czym śmigasz?

To moje 2 kolka

Ja to bardziej off-road :) Mam rower crossowy, a w tym roku o ile zaraza się skończy dołączyć ma już rasowy rower mtb.

6 godzin temu, Tap-chan napisał:

Do gnojówki z heretykiem!

A później go spalić!!:twisted:

3 minuty temu, piotrkur napisał:

A później go spalić!!:twisted:

Lepiej Coronę mu😁, eh, widzę, że  nie mam źle ze swoim klejeniem.

W dniu 9.04.2020 o 17:34, mandrivecs napisał:

Właśnie, szkoda w ten sposób reperować budżet tego kraju. 

23 godziny temu, TAW napisał:

Ciężko też zachować siły do nocy przy niewyżytym przedszkolaku w areszcie domowym

święte słowa...