Jump to content

Kwarantanna a modelarstwo

Recommended Posts

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Co za czasy, muszę choć raz przyznać rację solo. 

I co w tym dziwnego? Łatwiej obsłudze utrzymać porządek i ilość ludzi w sklepie, wiedząc, że klient bez wózka znaczy  - ponad normę. A kary dla sklepów w tej chwili za nie przestrzeganie zasad są

Posted Images

Lipa u mnie. Modeluję w kuchni. Dzieciaki w domu bo szkoła zamkniętą, żona na rządowym projekcie siedzi domu za 80% pensji - robi na pół etatu popołudniami. Ja jeszcze dwa tygodnie temu byłem numerem jeden do odejścia na to samo, a teraz będę tym co w razie czego światło zgasi. Więc jak przychodzę z roboty to czasem muszę jeszcze zadanie domowe z dzieciakami zrobić, jakieś obowiązki domowe no i zająć się szarańczą żeby żona sobie chwilę odpoczęła po całodziennej walce z nimi. 

W dużej liczbie przypadków jestem tym który pierwszy do wyra wchodzi. Dorwać się do stołu i kilku godzin spokoju - bezcenne. 

W dniu 9.04.2020 o 23:23, kzugaj napisał:

W UK-ju tez mozna smialo aktywnie spedzac czas.

Noo i są efekty... 980 zmarłych ostatniej doby.

18 godzin temu, Seb napisał:

Bardziej brakuje mi roweru

Oj, świetnie Cię rozumiem, tym bardziej, że pogoda zaczyna coraz bardziej kusić...

Teraz dopiero do mnie dotarło jaki jestem szczęściarzem.Syn w domu ale ma swojego kompa to nie zajmuje mojego.Do modelowania mam swoje osobne pomieszczenie. W razie czego to mogę się tam zamknąć na czas kwarantanny.Do pracy na razie chodzę normalnie tylko godziny pracy nam pozmieniali żeby nas za dużo na raz na hali nie było.

11 godzin temu, Lipstein napisał:

Właśnie, szkoda w ten sposób reperować budżet tego kraju. 

święte słowa...

Nie wiem czy to reperowanie budżetu. We Francji pierwszy mandat kosztuje 135 Euro, kolejny 400. A na wyjście do sklepu potrzeba zgody. U nas nie ma tragedii zarówno jeśli chodzi o obostrzenia jak i o skutki epidemii. Liczba zgonów jest dużo mniejszą niż na zachodzie Europy, a statystyki zaniżają wszyscy, bo zmarli bez pozytywnego wyniku (np. nieprzebadani) nie są wliczani do statystyk. 

Pracuję zdalnie (uczelnia). W domu żona na końcówce ciąży (termin koło 20 kwietnia) i 6-cio letnia bardzo ruchliwa córka więc "ciche spokojne miasteczko Bejrut". O ile do komputera mogę się dorwać (odwalę robotę i mam chwilkę zanim moje Panie się połapią że nie pracuję) o tyle z modelami ciężko - co chwila do czegoś jestem potrzebny.

6 godzin temu, mandrivecs napisał:

Nie wiem czy to reperowanie budżetu. We Francji pierwszy mandat kosztuje 135 Euro, kolejny 400. A na wyjście do sklepu potrzeba zgody. U nas nie ma tragedii zarówno jeśli chodzi o obostrzenia jak i o skutki epidemii. Liczba zgonów jest dużo mniejszą niż na zachodzie Europy, a statystyki zaniżają wszyscy, bo zmarli bez pozytywnego wyniku (np. nieprzebadani) nie są wliczani do statystyk. 

Mi chodzi raczej o obawę czy na rowerze podjechać do paczkomatu

Godzinę temu, Lipstein napisał:

Mi chodzi raczej o obawę czy na rowerze podjechać do paczkomatu

Ja ostatnio podjechałem i nikt mnie nie aresztował, ani nawet do mnie nie strzelali. Więc chyba można.

Skoro można w pięćdziesiąt osób zebrać się na placu, wejść na zamknięty cmentarz w 5-7 osób to nie kumam za co mieliby mandaty dawać? za rower? Za spacer do paczkomatu? W razie "W" nie przyjmujesz i sprawa do sądu a tam na rozprawie zadaj pytanie kogo w tym kraju dotyczą zakazy a kogo nie? Pomijając że połowa z tych zakazów w sądzie zostanie "rozłożona na łopatki" przez sam sąd.

Edited by thor_

A ja zostałem zmuszony w sklepie do zaprzęgnięcia się do wózka sklepowego, choć kupowałem tylko dwa bochenki chleba i to dosłownie, bo "na sklepie ma być tyle klientów ile jest wolnych wózków i każdy klient ma na sklepie być z wózkiem..." Nie chodziło o ilość klientów na sklepie, bo to się zgadzało, tylko że mam robić zakupy z "wyliczonym przepisowo" wózkiem.. 

Takie rzeczy tylko w Polsce ? 

Edited by arhtus
8 minut temu, arhtus napisał:

"na sklepie ma być tyle klientów ile jest wolnych wózków i każdy klient ma na sklepie być z wózkiem..."

I co w tym dziwnego?
Łatwiej obsłudze utrzymać porządek i ilość ludzi w sklepie, wiedząc, że klient bez wózka znaczy  - ponad normę.
A kary dla sklepów w tej chwili za nie przestrzeganie zasad są ogromne.
Nikt nie będzie chodził i za każdym razem się zastanawiał czy panicz bez wózka może przebywać w sklepie czy nie.   

• Like 3
18 minut temu, Grzes napisał:

I co w tym dziwnego?
Łatwiej obsłudze utrzymać porządek i ilość ludzi w sklepie, wiedząc, że klient bez wózka znaczy  - ponad normę.
A kary dla sklepów w tej chwili za nie przestrzeganie zasad są ogromne.
Nikt nie będzie chodził i za każdym razem się zastanawiał czy panicz bez wózka może przebywać w sklepie czy nie.   

No ale Pani przy kasie widziała, że wchodzę do sklepu "sztuka za sztukę.." a żeby było jeszcze ciekawiej to wózków przy wejściu było kilkanaście ponad stan i nikt tych wózków nie dezynfekował, a ja zostałem zmuszony do wzięcia tego wózka, potencjalnie narażając siebie i ewentualnie innych klientów...a myślałem że chodzi o to, żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia... 

PS. a i panicza to sobie znajdź Grześ gdzie indziej.. Jestem świadom zagrożenia, ale niektóre przepisy, a raczej ich interpretacje działają na szkodę, a nie pomagają.

Edited by arhtus
10 godzin temu, Grzes napisał:

Noo i są efekty... 980 zmarłych ostatniej doby.

Oj, świetnie Cię rozumiem, tym bardziej, że pogoda zaczyna coraz bardziej kusić...

I co ta liczba ma byc jakims wyznacznikiem?

Jesli tak to Jazda na rowerze czy bieganie nie ma z nia prawie nic wspolnego. Na rowerze jestem bardziej bezpieczny niz stojac w kolejce w sklepie czy u klienta. 

Czy ty myslisz ze liczba zgonow w Pl jest prawidlowa? Niech podadza liczbe zgonow na niewydolnosc drog oddechowych bo tak sa ukerywani pacjenci z Korona. Stan nadzwyczajny zastopuje wybory i tyle w temacie. Nie bede dalej brnal w polityke bo znow post do kosza trafi.

22 minuty temu, kzugaj napisał:

Czy ty myslisz ze liczba zgonow w Pl jest prawidlowa?

Masz racje, na pewno jest zaniżona.
Ale myślę też, że do UK jednak sporo nam brakuje

Nie ma doskonałych rozwiązań w takim czasie a decyzje trzeba podejmować bardzo szybko. UK się spóźniło niestety. Sam jestem załamany zakazem wstępu do lasu czy na plaże, bo do trójmiejskiego parku krajobrazowego mam 100 metrów. To rozległy teren i nikt się tam nie tłoczył zbytnio, a dla dzieciaków miałem dwie godziny frajdy. Tak samo dzika plaża na zadupiu nie zarazi nikogo. Restrykcję mają ograniczyć gromadzenie się idiotów na spędach przy grillach i piknikach. Trzeba było objąć wszystkich szybko i skutecznie.

Koparki w NYC kopiące masowe groby na wyspie Hart to widok który skłania do refleksji. Trzeba zacisnąć zęby.

• Like 1

Naprawdę nie bagatelizuję problemu, ale niektóre zakazy są wręcz absurdalne!!! Czy naprawdę nie wystarczy zakaz np. zgromadzeń powyżej już nawet tej jednej osoby? ? Mam dostać mandat za jazdę na rowerze samemu? No przecież zgromadzenie to zgromadzenie i jeśli jadę sam to nikomu, ani sobie nie stwarzam zagrożenia. Śmiem twierdzić, że takie idiotyczne zakazy wyrządzą w społeczeństwie więcej złego niż pożytku.   

1 minutę temu, arhtus napisał:

No przecież zgromadzenie to zgromadzenie i jeśli jadę sam to nikomu, ani sobie nie stwarzam zagrożenia.

Kurczę, jakie to u nas typowe.
Ja panie władzo tylko po szczypiorek do sklepu. A ja tylko rowerkiem, sam jestem. A ja to. A ja tamto.
Czy to tak trudno zrozumieć, że macie siedzieć w domu, żeby ograniczać prawdopodobieństwo zakażeń, siebie albo innych?
Że jak ktoś łazi po lesie (swoją drogą to jest straszna susza, w czasie suszy do lasu się też nie łazi, to też trudno zrozumieć?), to policja nie będzie dochodzić czy jest sam bo się odłączył od grupy, czy jest w grupie - ma siedzieć w domu, nie rozprzestrzeniać, nie zwiększać ryzyka dla siebie - i co ważne - dla innych.
Nikt nie ma czasu, możliwości i środków żeby analizować każdy przypadek z osobna. Jak się pozwoli chodzić do lasu pojedynczym osobom, albo jeździć rowerem, to zaraz się zaczną wycieczki grupowe. Normalne wśród ludzi. Tylko wprowadzenie pozornie absurdalnych i drastycznych zakazów może coś wskórać, choć ja mam sporo wątpliwości czy nawet to pomoże.
Ja naprawdę nie potrafię zrozumieć takiego egoistycznego podejścia do życia, ja tylko rowerkiem sam jadę, bez zrozumienia że to wszystko trzeba mnożyć przez ogół społeczeństwa, w efekcie czego w finale mamy tysiące zakażeń i setki zgonów.
U nas i tak jest w miarę nieźle, bo wprowadzono dość szybko drastyczny reżim (ale to i tak nic w porównaniu z takimi Chinami) i ilość chorych i zmarłych są jeszcze na stosunkowo bardzo niskim poziomie. Ale jak to będziemy tak lekceważyć na każdym kroku, negować zakazy i nakazy, drzeć się że wolność odbierajo, to skończymy jak we Włoszech czy ostatnio w USA, gdzie dobowe zgodny są już liczone w tysiącach.

• Thanks 1
59 minut temu, kzugaj napisał:

I co ta liczba ma byc jakims wyznacznikiem?

Jesli tak to Jazda na rowerze czy bieganie nie ma z nia prawie nic wspolnego. Na rowerze jestem bardziej bezpieczny niz stojac w kolejce w sklepie czy u klienta. 

Czy ty myslisz ze liczba zgonow w Pl jest prawidlowa? Niech podadza liczbe zgonow na niewydolnosc drog oddechowych bo tak sa ukerywani pacjenci z Korona. Stan nadzwyczajny zastopuje wybory i tyle w temacie. Nie bede dalej brnal w polityke bo znow post do kosza trafi.

Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego wiąże się z wieloma kwestiami, dwie najważniejsze z punktu widzenia kraju: a) odroczenie wyborów prezydenckich - tutaj uważam, że powinny zostać odroczone nawet bez stanu nadzwyczajnego, b) wypłata milionowych odszkodowań dla przedsiębiorstw, z tytułu odszkodowań za utracone korzyści. I tutaj poza naszymi przedsiębiorstwami Polska musiałaby wypłacić potężne pieniądze Amazonom, Volkwagenom, Bankom etc. Uważam, że nawołuwanie do wprowadzenia stanu wyjątkowego tylko po tu, żeby nie dopuścić do wyborów pokazuje tylko krótkowzroczność i dbanie o własny interes polityczny nawołujących. 

Teraz, Super_Hans napisał:

Co za czasy, muszę choć raz przyznać rację solo. :szczerbol:

No takie czasy. Ale też wypowiedź solo ma w sobie wiele racji. Niestety, nasze społeczeństwo jest nieposłuszne i zawsze wie lepiej, więc trzeba niekiedy takie absurdalne i ostre zakazy wprowadzać. Szkoda tylko, że przykład nie idzie z góry. I w tym jest największy problem. Jak również w tym, że ograniczenia nie są jednoznaczne i pozostawiają wiele do interpretacji. A policja to niestety formacja która niekiedy musi pokazać swoją władzę i stąd idiotyczne niekiedy mandaty. 

• Thanks 1

Temat policji to odrębna sprawa, mam na myśli poznańską drogówkę na motocyklach, o której ostatnio głośno za sprawą grilla w godzinach pracy nad Maltą. 

Z drugiej strony w Chinach kwarantanny na osiedlach bloków pilnowali żołnierze z ostrą amunicją. Wystawienie głowy z klatki oznaczało kulę w tęże część ciała. I tak 2 miesiące. 

Jest ciężko, pogoda ładna, w domu mam zaaresztowanych dwóch przedszkolaków, ja na home office. Nie wiem jak długo dam radę... 

W dniu 9.04.2020 o 15:06, Super_Hans napisał:

Trzymaj się bracie! :super:

Ja nie mam w ogóle teraz czasu ani nastroju na modele. Pozdrawiam modelarzy lekarzy i ratowników z tego forum, szczególnie pracujących w szpitalach zakaźnych lub przekształconych w zakaźne. :wojo:

Oddzdrawiam z Bolesławca :)  - mam w bagażniku oprócz worka z rzeczami  podstawowe narzędzia i dwa zestawy -  nie wyjęte...na razie tylko trochę much się udało ukręcić.. :)