Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Jednak nie będzie dodatkowych ogniw gąsienic na włazie? ☹️☹️

Będą, będą. Powiedzmy, że są jeszcze w produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kryspacz napisał:

Piękna robota!
Znalazłeś Złoty Pociąg? ?

image.jpeg.aa47c911e65da01871efbeb36fb39e44.jpeg

 

:D a może kontakt-1 to nie reaktywny tylko rodzaj wielowarstwowego? :hmmm: złoto/stal/ceramika/stal :glupek: Oni zawsze mieli rozmach :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

  

43 minuty temu, martinello napisał:

mały Off-topic jeśli można :)

Co jako znawca T80 sądzisz o modelu RPG ?

Moim zdaniem jest to najlepiej odwzorowane T-80U. Jest tam kilka potknięć, ale są pomijalne lub łatwe do poprawienia. Sam model obfituje w detale. Nie jest przyjazny w składaniu bo i jest trochę zabawy przy czyszczeniu części, ale i tak warto. Miałem okazję złożyć T-80UM1 trumpetera (modyfikacja T-80U) i niestety nie polecam dla kogoś komu zależy na zgodności modelu z rzeczywistym czołgiem i chce modelu, do którego nie trzeba dorabiać tony części.

To co mi się podoba to winylowe ekrany, fakt że przednie trzeba naprostować żeby wyglądały naturalnie, ale jak już to się zrobi to efekt jest wg. mnie super (podobnie te na wieży). Dodatkowo RPG ma najlepiej odwzorowaną geometrię wieży- mocno kanciasta tzw. Leningradka, te z Omska czy Charkowa niby są troszkę mniej "kanciaste", ale i tak Trumpeter pojechał za bardzo z "obłościami". Jak będziesz zainteresowany to mogę Ci podesłać zdjęcia o co mi chodzi konkretnie. To czego brakuje to kilku przewodów paliwowych przy APU.

Ja mam w planach zrobienie T-80UK i będę bazował na modelu RPG plus zestaw Miniarmu

IMG_20200701_171634.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, x_bandit napisał:

 ... Jak będziesz zainteresowany to mogę Ci podesłać zdjęcia o co mi chodzi konkretnie. To czego brakuje to kilku przewodów paliwowych przy APU...

Chętnie - ale od razu mowię nastawiam się na koreańczyka (w ostateczności innego nie rosyjskiego użytkownika) - więc jak masz takie zdjęcia to tym chętniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, martinello napisał:

Chętnie - ale od razu mowię nastawiam się na koreańczyka (w ostateczności innego nie rosyjskiego użytkownika) - więc jak masz takie zdjęcia to tym chętniej :)

Braki dotyczą tak samo wersji koreańskiej, dostali przecież standardowe 80U. Zanim więc obłożysz go koszykami typowymi dla Koreańczyka można pomyśleć o uzupełnieniu braków lub poprawą detali.

Tak na marginesie to właśnie przez te koszyki nie podoba mi się Koreańska wersja, jak na niego patrze to mam wrażenie jakby ktoś chciał z 80ki zrobić Abramsa... :benc:

korean.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się złożyć większość. Zostały drobiazgi- antena, poprzeczki na osłonach reflektorów, kilka śrub na lufie.... i chyba tyle... więc zmierzam na zasłużony urlop. Po urlopie zacznę malować.... efekty poniżej, ale jak dla mnie to całość wygląda trochę jak tak gość z pierwszego zdjęcia :) 

carneracloseup.jpg

DSC_0509.JPG

DSC_0509 — kopia.JPG

DSC_0508.JPG

DSC_0512.JPG

DSC_0523.JPG

DSC_0524.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjnie, czyściutko i z rozmachem. Patrząc na pierw... tzn drugie zdjęcie to nawet malować nie trzeba - już mi się podoba. No ale skoro musisz to niech będzie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TAW napisał:

Precyzyjnie, czyściutko i z rozmachem. Patrząc na pierw... tzn drugie zdjęcie to nawet malować nie trzeba - już mi się podoba. No ale skoro musisz to niech będzie... ?

 

5 godzin temu, mandrivecs napisał:

Rewelacja! 

 

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

kurde.... aż szkoda pryskać farbą :benc:

 

2 godziny temu, Bengal napisał:

zacna robota

 

Dzięki, mnie również cieszy zakończenie BVki :) :diabel: jeszcze tylko malowanie. Muszę poszukać p[oprawnych oznaczeń bo planuję go malować też w jednym kolorze z czarnymi fartuchami :wojo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cieszę się, że bez malunku się też podoba:) niestety muszę Was rozczarować... wróciłem z urlopu i prysnąłem go już farbą. Zdjęcia po delikatnym cieniowaniu plus cziping aluminiowych baków. Kładłem na jasny podkład i znów sobie przypomniałem jak go nie lubię :) z czarnym jest mi łatwiej :) 

DSC_0669.JPG

DSC_0670.JPG

DSC_0672.JPG

DSC_0673.JPG

DSC_0674.JPG

DSC_0675.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, martinello napisał:

A domalowałeś wszystkie miejsca w zakamarkach i pod dopancerzeniem ?

Bo zawsze mam wrażenie, że coś niedomalowanego będzie widać - stąd u mnie staram się przed montażem malować "od tyłu"

Przy malowaniu podkładem mogło się coś jeszcze "złotego" uchować i to mogłeś zobaczyć na 1szym zdjęciu. Po zielonym już nie ma opcji żeby coś niedomalowanego zostało :) Dla ścisłości fartuchy będą czarne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga faza malowania, mniej więcej w takim kierunku będę szedł z efektami zużycia. W innym kolorze będą pojemniki na amunicję do NSVT. Może jeszcze trochę kurzu i pyłu rzucę... :)

DSC_0681.JPG

DSC_0682.JPG

DSC_0685.JPG

DSC_0679.JPG

DSC_0680.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x_bandit changed the title to 1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.