Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bulik58 napisał:

moglbys opisac jak robiles celownik dzialonowego bo chyba byl przerabiany

Przerabiałem oba- dowódcy też. 

Trumpek daje blaszkę podobną do tej jak na zdjęciu.

1.wypiłowałem środek blaszki.

2. wypiłowałem obudowę urządzenia obserwacyjnego

3. wyciąłem z rozwarstwionego DVD (by było przeźroczyste, a jednak trochę lustrzane) szkiełko wielkości wyciętego otworu z kroku 2.

4. wyciąłem z aluminium ramkę wewnętrzną optyki i wycisnąłem na niej imitację, niby że śrub:). Pierwsze podejście do ramki na zdjęciu.

5. wypiłowałem soczewkę z przeźroczystej ramki i podmalowałem tył Molotowem żeby uzyskać lustro

6. przygotowałem sobie puszkę, w którą wkleiłem soczewkę

7. od wewnętrznej strony wkleiłem aluminiową ramkę i dokleiłem puszkę z soczewką w środku jak na zdjęciu

8. wstawiłem szkiełko wykonane w pkt.3

9. przykleiłem ramkę zewnętrzną przygotowaną w pkt.1

10. efekt miał być podobny do tego na przedostatnim ostatnim zdjęciu?

DSC_0392.JPG

DSC_0394.JPG

DSC_0393.JPG

Bez tytułu.jpg

DSC_0388.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitt35 napisał:

Dużo pracy ale wyszło super :brawo:

jeszcze trochę tych kostek na wieży trzeba dorzucić, ale powiedzmy najgorsze za mną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, M.A.V. napisał:

Pięknie !  bardzo czysto tą blacharkę robisz.

Ten celownik rewelacyjny :super: wycieraczkę będziesz robił?

Dzięki. Nie za bardzo mi się chciało, ale mnie przekonałeś :) - mam nawet już jakiś na to zamysł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, M.A.V. napisał:

prawdziwy czołg - więcej stali niż "plasticu" :mrgreen:

Trochę tak :) ale już trochę mnie męczą te kostki. Myślałem o jakiej 64ce z Kontakt-1 w niedalekiej przyszłości, ale chyba sobie zrobię dłuższa przerwę od tych kostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mandrivecs napisał:

Rozwalasz system. Połowa modelu z blacharki pogiętej i poklejonej z zegarmistrzowską precyzją. Świetna praca! 

To przez ten pancerz tak wyszło. Trochę inny miałem bazowy plan, ale już jak wdepnąłem no to wypada skończyć. Jak położę wszystkie kostki do zastanie mi trochę druciarstwa i malowanie i koniec tej nierównej walki :miecz::) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się trochę winny bo namawiałem Cię na warsztat ale nie wiedziałem, że takie cuda tu będziesz wyczyniał. Wpędzasz w kompleksy i chyba trzeba będzie trochę poczekać zanim ktoś się weźmie za coś ze wschodu żeby uniknąć porównań :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

Czuje się trochę winny bo namawiałem Cię na warsztat ale nie wiedziałem, że takie cuda tu będziesz wyczyniał. Wpędzasz w kompleksy i chyba trzeba będzie trochę poczekać zanim ktoś się weźmie za coś ze wschodu żeby uniknąć porównań :oops:

TAW zaczynaj jakąś 80kę albo 64kę to sam z chęcią popatrzę jak powstaje nowy projekt :) nie ma co się porównywać tylko robić. Do or do not, there is no try?. Nie zaczniesz robić to nie będziesz wiedział co możesz i jaki będzie efekt... więc :tuptup: do roboty bo będzie :wpier: :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 09:54, michal0281 napisał:

Przez Kolege moj t-80 jeszcze dlugo posiedzi w szafie, podziwiam Twoja robote.

Miło tego słuchać, ale tak jak napisałem do TAW'a - trzeba kleić i nie chować w szafie! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, x_bandit napisał:

TAW zaczynaj jakąś 80kę albo 64kę to sam z chęcią popatrzę jak powstaje nowy projekt

Może kiedyś 80tkę z RPG popełnię ale w przeróbki raczej się bawił nie będę, lecz najpierw Leon do pobrudzenia i dwa jankesy w kolejce. Nie lubię zaczynać nowego kiedy coś jest już rozgrzebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TAW napisał:

Może kiedyś 80tkę z RPG popełnię ale w przeróbki raczej się bawił nie będę, lecz najpierw Leon do pobrudzenia i dwa jankesy w kolejce. Nie lubię zaczynać nowego kiedy coś jest już rozgrzebane.

Ja mam podobnie, zawsze jeden na warsztacie:wojo:. Co do kwestii przeróbek to za każdym razem staram się coś nowego dorzucić i powiem Ci, że sam już na to zaczynam patrzeć przez pryzmat jakiegoś skrzywienia:diabel: tylko ciężko się jakoś powstrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, halset napisał:

Co z Ciebie za modelarz? :lol:

Mam taki "artystyczny nieład" na biurku, że gdybym robił 2 modele na raz to na bank skończyło by się jakąś hybrydą ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam właśnie najbardziej lubię takie warsztaty nie "prosto z pudła" bo najwięcej można się  nauczyć czy podpatrzeć ciekawych tricków  :super:

A jak się uczyć to tylko od lepszych od siebie

PS: Czasem dłubanie tylko przy jednym jest kwestią wymuszoną - warunki logistyczno-rodzinno-lokalowe :haha: 

 

 

7 godzin temu, x_bandit napisał:

Mam taki "artystyczny nieład" na biurku, że gdybym robił 2 modele na raz to na bank skończyło by się jakąś hybrydą ? :) 

To by nawet mogło być ciekawe pod kątem docelowego efektu...

Był tu kiedyś na forum taki artysta co z "resztek" po modelach składał rewelacyjne dziwolongi SF  :szczerbol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V. żeby nie było- wycieraczka zrobiona. Będę miał trochę później zabawy z maskolem:) proces i efekt na zdjęciach. Trochę zmodyfikowałem pomysł i nie do końca zrobiłem wszystko to co chciałem. Wydaje mi się, że trochę podobne jest.

proces5.jpg

DSC_0433.JPG

DSC_0434.JPG

DSC_0435.JPG

i-CgDb7BN-X2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x_bandit changed the title to 1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.