Jump to content

Recommended Posts

2 minuty temu, M.A.V. napisał:

ale jak to?   nie ma wnętrza na bogato i z blacharką ?     :wow:

no dobra to był żart :haha:      

rewelacyjna robota :super: :piwo:

Jak to w Rosji, jaja Faberge też robili puste :D 

• Haha 1
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolejny detal na warsztacie.

Druga faza malowania, mniej więcej w takim kierunku będę szedł z efektami zużycia. W innym kolorze będą pojemniki na amunicję do NSVT. Może jeszcze trochę kurzu i pyłu rzucę...

No to siup do czołgu  

Posted Images

51 minut temu, x_bandit napisał:

Dobra wieżę mam za sobą, każdy element na miejscu, szkiełka pod Maskolem. Zostaje mi zrobić gąsienice plus kilka drobiazgów i będzie można kłaść bazę.DSC_0497.JPG

się błyszczy ładnie :D

lepiej niż żony obrączka, warto inwestować w ten temat :piwo:

oglądam dalej :D

• Haha 2

Administracja! Proszę o usunięcie tego wątku, powoduje kompleksy. 

Żart, oczywiście :D. Pozamiatałeś Pan, Panie. Czapki z głów.

Jednak nie będzie dodatkowych ogniw gąsienic na włazie? ☹️☹️

Edited by Grzegorz Grabowski
  • Haha 1
9 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Jednak nie będzie dodatkowych ogniw gąsienic na włazie? ☹️☹️

Będą, będą. Powiedzmy, że są jeszcze w produkcji :)

Godzinę temu, kryspacz napisał:

Piękna robota!
Znalazłeś Złoty Pociąg? 😉

image.jpeg.aa47c911e65da01871efbeb36fb39e44.jpeg

:D a może kontakt-1 to nie reaktywny tylko rodzaj wielowarstwowego? :hmmm: złoto/stal/ceramika/stal :glupek: Oni zawsze mieli rozmach :haha:

• Haha 1
Posted (edited)

43 minuty temu, martinello napisał:

mały Off-topic jeśli można :)

Co jako znawca T80 sądzisz o modelu RPG ?

Moim zdaniem jest to najlepiej odwzorowane T-80U. Jest tam kilka potknięć, ale są pomijalne lub łatwe do poprawienia. Sam model obfituje w detale. Nie jest przyjazny w składaniu bo i jest trochę zabawy przy czyszczeniu części, ale i tak warto. Miałem okazję złożyć T-80UM1 trumpetera (modyfikacja T-80U) i niestety nie polecam dla kogoś komu zależy na zgodności modelu z rzeczywistym czołgiem i chce modelu, do którego nie trzeba dorabiać tony części.

To co mi się podoba to winylowe ekrany, fakt że przednie trzeba naprostować żeby wyglądały naturalnie, ale jak już to się zrobi to efekt jest wg. mnie super (podobnie te na wieży). Dodatkowo RPG ma najlepiej odwzorowaną geometrię wieży- mocno kanciasta tzw. Leningradka, te z Omska czy Charkowa niby są troszkę mniej "kanciaste", ale i tak Trumpeter pojechał za bardzo z "obłościami". Jak będziesz zainteresowany to mogę Ci podesłać zdjęcia o co mi chodzi konkretnie. To czego brakuje to kilku przewodów paliwowych przy APU.

Ja mam w planach zrobienie T-80UK i będę bazował na modelu RPG plus zestaw Miniarmu

IMG_20200701_171634.jpg

Edited by x_bandit
21 minut temu, x_bandit napisał:

... Jak będziesz zainteresowany to mogę Ci podesłać zdjęcia o co mi chodzi konkretnie. To czego brakuje to kilku przewodów paliwowych przy APU...

Chętnie - ale od razu mowię nastawiam się na koreańczyka (w ostateczności innego nie rosyjskiego użytkownika) - więc jak masz takie zdjęcia to tym chętniej :)

8 minut temu, martinello napisał:

Chętnie - ale od razu mowię nastawiam się na koreańczyka (w ostateczności innego nie rosyjskiego użytkownika) - więc jak masz takie zdjęcia to tym chętniej :)

Braki dotyczą tak samo wersji koreańskiej, dostali przecież standardowe 80U. Zanim więc obłożysz go koszykami typowymi dla Koreańczyka można pomyśleć o uzupełnieniu braków lub poprawą detali.

Tak na marginesie to właśnie przez te koszyki nie podoba mi się Koreańska wersja, jak na niego patrze to mam wrażenie jakby ktoś chciał z 80ki zrobić Abramsa... :benc:

korean.jpg

Udało mi się złożyć większość. Zostały drobiazgi- antena, poprzeczki na osłonach reflektorów, kilka śrub na lufie.... i chyba tyle... więc zmierzam na zasłużony urlop. Po urlopie zacznę malować.... efekty poniżej, ale jak dla mnie to całość wygląda trochę jak tak gość z pierwszego zdjęcia :) 

carneracloseup.jpg

DSC_0509.JPG

DSC_0509 — kopia.JPG

DSC_0508.JPG

DSC_0512.JPG

DSC_0523.JPG

DSC_0524.JPG

• Like 4

Precyzyjnie, czyściutko i z rozmachem. Patrząc na pierw... tzn drugie zdjęcie to nawet malować nie trzeba - już mi się podoba. No ale skoro musisz to niech będzie... 🤪

5 godzin temu, TAW napisał:

Precyzyjnie, czyściutko i z rozmachem. Patrząc na pierw... tzn drugie zdjęcie to nawet malować nie trzeba - już mi się podoba. No ale skoro musisz to niech będzie... 🤪

5 godzin temu, mandrivecs napisał:

Rewelacja! 

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

kurde.... aż szkoda pryskać farbą :benc:

2 godziny temu, Bengal napisał:

zacna robota

Dzięki, mnie również cieszy zakończenie BVki :) :diabel: jeszcze tylko malowanie. Muszę poszukać p[oprawnych oznaczeń bo planuję go malować też w jednym kolorze z czarnymi fartuchami :wojo:

• 3 weeks later...

Cieszę się, że bez malunku się też podoba:) niestety muszę Was rozczarować... wróciłem z urlopu i prysnąłem go już farbą. Zdjęcia po delikatnym cieniowaniu plus cziping aluminiowych baków. Kładłem na jasny podkład i znów sobie przypomniałem jak go nie lubię :) z czarnym jest mi łatwiej :) 

DSC_0669.JPG

DSC_0670.JPG

DSC_0672.JPG

DSC_0673.JPG

DSC_0674.JPG

DSC_0675.JPG

• Like 1

A domalowałeś wszystkie miejsca w zakamarkach i pod dopancerzeniem ?

Bo zawsze mam wrażenie, że coś niedomalowanego będzie widać - stąd u mnie staram się przed montażem malować "od tyłu"