Jump to content

Sturmgeschutz III Ausf F dragon 1/35


Recommended Posts

Nawet się nie zastanawiałem czy dobrze czy zle. Lubię modele z mocnym washem:szczerbol: Pierwszy raz użyłem gotowca, bo zawsze mieszałem brąz van dycka.

 

Edited by Lipa
Link to post
Share on other sites

Fajnie wycieniowane. Podoba mi się. Ale marmurkowanie średnio mi jednak pasuje. Na początku fajnie się zapowiadało, ale jednak to nie to dla mnie. 
Kolejna kwestia to brudzenie. Układ jezdny mocno zasyfiony, góra prawie czysta. Na dodatek przód wanny za mało usyfiony względem układu. 
Podsumowując: bardzie ciekawy model, ciekawie zrobiony, ale wymaga dopracowania. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za opinie.

Malowanie: Moim zdaniem pierwszy kolor nim go przemalowałem był lepiej zaplanowany i staranniej wykonany. Może wyglądałoby to trochę inaczej. Może. Podstawową wadą tej techniki jest, że każde kolejne marmurki nakładane na model produkują odkurz zmieniając odcień poprzedniej warstwy. Dodatkowo trudno zapanować nad samym kolorem i łatwo o zgubienie końcowej barwy. Do tego dodam, że miałeś rację co do zbyt małego kontrastu bo CM prawie zanikło. No ale po to był model treningowy, by wyciągnąć jakieś wnioski. Będę cwaniakować dalej i zobaczymy co będzie przy następnych:mrgreen:

Brudzenie: Napisz może z podziałem na sektory czy coś dobrze, co byś widział. Nie będę ukrywał, że miałem pewną koncepcję na brudzenie ale wiadomo nie musi być idealna. Sektory najbardziej brudne uznałem płytę nadsilnikową(paka do przewozu wszystkiego w tym ludzi+eksploatacja) oraz błotniki załoga i desant najwięcej po nich łazi wytrząsają błoto z buciorów(mocna biedronka plus pigmenty). Dupskami wycierają górne powierzchnie po prostu na nich siedząc. Są zdjęcia stugów obsiędnietych jak przysłowiowe g przez muchy:szczerbol: Przód i tył już na odwal bo mi się nie chciało. Mogę pigmentami trochę opryskać by zrównać z bokami.

 

21 minut temu, Super_Hans napisał:

Ładnie, ładnie :super: A teraz wracaj do okrętowego  "Blair Witch" haha. 

Cihutko zapytam, bo sie nie znam.. Ta lufa jest dobrze osadzona? 

ahhh jak przeczytałem od razu spojrzałem odruchowo na kartonik pełen igieł. Te wieszaki z czaszkami do odstraszania deszczu i jehowych?

Edited by Lipa
Link to post
Share on other sites

W skrócie:

- przód i tył. Za mało usyfione względem układu. Weź to trochę jeszcze ubrudź. Ale nie za mocno. Bardziej zakurz, zrób ślady brudu, a nie uwal błotem.

- sam pojazd na górze jest za czysty. Weź psyknij na to kilkoma siuwaksami (np. washe czy inna chemia) z aero, bardzo niskim ciśnieniem. Tak, aby pluło farbą. Ważne, aby to było kilka różnych odcieni. Następnie to zmyj. Wiadomo, zawsze coś zostanie. I tak kilka razy. Płaskie powierzchnie, najbardziej użytkowane będą w miarę czyste, zakamarki się wybrudzą. 

To, czego się nauczyłem ostatnimi czasy, to to aby modle dobrze wyglądał, trzeba nakładać wiele różnych warstw. Dobry model to jak dobry film. Napięcie buduje się powoli, kawałek po kawałku. Tak jak podszedłeś do malowania, nakładając wiele warstw, tak tez powinieneś go brudzić. Kilka, kilkanaście warstw. Malujesz, zmywasz, odpoczywasz, aby wyschło. I powtarzasz. I tak przez kilka dni. Wiem, jest to upierdliwe, bo np. tylko 30-40 min roboty a czasu masz więcej. Więc już na tym etapie warto rozgrzebać kolejny model?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Podoba się ? Jak dla mnie fajnie wyszło malowanie. Lekko zmodulowane, nadające modelowi przestrzenności, ale też nie przesadzone i nie wybijające się na pierwszy plan. To taki model, który mógłby się podobać zwolennikom nowinek malarskich jak i modelarskim konserwatystom. Na pewno nie ma tu nudy ani sci-fi też nie jest - połączenie technik malarskich w bdb proporcjach. Brudzenie - jeśli patrząc na koła to przednia i tylna płyta została zbyt lekko potraktowana. Albo odwrotnie - to koła za dużo syfu zebrały ?  Jeśli byłbym na twoim miejscu to do góry bym się z brudzeniem nie pchał bo jak dla mnie się to broni a szkoda byłoby ingerować tak fajne malowanie na większym obszarze. I na koniec jeszcze coś o malowaniu - chciałbym tak umieć ?

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.