Skocz do zawartości

Lupa do malowania małych detali


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Dojrzałem do zakupu jakiejś lupy albo szkła powiększającego.
Szukam czegoś co by mi ułatwiło malowanie tzw. ekstremalnie małych detali, najlepiej coś czego nie trzeba koniecznie trzymać jedną ręką, najlepiej z powiększeniem x3-5. Zwykła lupa też w sumei może być.
Od razu skreślam wszelkie lupy i okulary zakładane na głowę, jakoś mi to nie pasuje.
W tej chwili mam taką lupę jak na zdjęciu, ale zdecydowanie za mało powiększa jak na moje potrzeby, za to bardzo fajna jest jej podstawka i wysięgnik - czegoś takiego bym szukał.
Czy jest coś co możecie polecić, co spełnia moje wymagania?

image.thumb.png.4a00c49b991951e94d6db515a6d1877c.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, enten napisał:

po co chcesz malować coś czego nie widzisz?

Wytłumaczę: chcę malować coś co widzę, ale jako że jest to bardzo malutkie, to słabo to widzę i dobre, równe pomalowanie czegoś takiego jest w zasadzie niewykonalne bez szkła.
A im ładniej pomaluje się coś małego, tym bardziej taki detal będzie lepiej widoczny i model na tym zyska.
Przykład: opaska metalowa na nosie bomby GBU-38: jest tak mała i wąska że trudno to zamaskować do malowania aerografem, a maźnięcie choćby i pędzelkiem 0000 bez powiększenia da brzydki efekt maźnięcia, a nie pomalowania tylko tej opaski. Dlatego warto moim zdaniem.

image.thumb.png.f6c39045a2b77f99e093a2d2caa522ed.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

Dojrzałem do zakupu jakiejś lupy albo szkła powiększającego

Ale Ty, czy raczej Twoje oczy :)

Ja mam lupę z Lidla. Do malowań o których piszesz przydaje się zwłaszcza mała, mocniejsza  lupka.
No i ma podświetlenie.
Minusem jest mała mobilność. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ruchome ramię, takie jak w Twojej.
2_Lupa_LED_do_mechaniki_22317_10.jpg.d87071afab2e80abf14977bb119f666a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzes napisał:

Ale Ty, czy raczej Twoje oczy :)

Ja mam lupę z Lidla. Do malowań o których piszesz przydaje się zwłaszcza mała, mocniejsza  lupka.
No i ma podświetlenie.
Minusem jest mała mobilność. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ruchome ramię, takie jak w Twojej.
2_Lupa_LED_do_mechaniki_22317_10.jpg.d87071afab2e80abf14977bb119f666a.jpg

Mam podobną niemal taka jak na fotce.Tu malowałem napis na handgranacie bo kalki już się skończyły.Skal 1;10 Fota przez szkło robiona w powiększeniu.

 

image.thumb.jpeg.f5c4813fbe6c6a86607f42460f3bf651.jpeg

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Solo napisał:

A jakie ma powiększenie?

Solo one mają max 2,5 z małą soczewką wewnątrz 5x do większego powiększenia.Rewelacji nie ma ale daje radę.Myślę o jakiś okularach na głowę firmy Levenhuk.Tu nie chodzi o to czy gały niedomagają  a domagają jeszcze i to dobrze ale o to co nas podnieca -Precyzja widoczna na fotkach w powiększeniu?

Edytowane przez push-up78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest parę modeli trzeba sobie wybrać wedle preferencji.Różne kolory i modele Tez fajne lupy stałe mają..Wpisać w ,,guglach ,, Levenhuk.Jest sklep z przyrządami optycznymi z tymi produktami.

 

 

 

 

 

image.png.88665553292167860bd41124ececb7d3.png

 

image.thumb.png.6f60658b50c0c0e00d5b39188199ce99.png

 

image.thumb.png.de3269e85b5562fc46d420c4a32659dd.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 minut temu, Solo napisał:

Które to konkretnie okulary?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Ale Ty, czy raczej Twoje oczy :)

Ja mam lupę z Lidla. Do malowań o których piszesz przydaje się zwłaszcza mała, mocniejsza  lupka.
No i ma podświetlenie.
Minusem jest mała mobilność. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ruchome ramię, takie jak w Twojej.
2_Lupa_LED_do_mechaniki_22317_10.jpg.d87071afab2e80abf14977bb119f666a.jpg

Mam identyczną, jedynie w czarnej wersji. Maluję przy niej wnętrza samolotów w skali 1:144 i powiększenie 2.5x spokojnie daje radę. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.