Jump to content

Su-27, Hobby Boss, 1:48

Recommended Posts

• Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wracam z warsztatem. W tym odcinku zrobiłem marmurek na spodzie samolotu. Pracy było z tym co nie miara, myślę że pomalowanie dołu zajęło jakieś 12-14h.  Góra samolotu powinna być nieco prostsza

No nie jest lekko z tym kamuflażem. Zgadzam się z Tobą @Tap-chan Marmurek pod trójkolorowy kamuflaż to nie jest prosta sprawa. Nie wiem jeszcze jak to będę ogarniał na całym kadłubie. Narazie zrobiłem

Udało się skończyć marmurek na wierzchu kadłuba. Dodatkowo pomalowałem na biały kolor nos. Całość zabezpieczyłem, żeby się przypadkiem nie zarysowała. Zamaskowałem silniki i pomalowałem wyrzutnie fl

Posted Images

A widziałeś gdzieś może poprawny rozkład plam?
W planie miałem odwzorwać układ przestawiony w instrukcji. Chciałem powiększyć te szablony do wielkości 1:1 modelu, wydrukować i ten sposób te plamy malować. 
Nie wiem tylko na ile kamuflaż jest prawidłowy :D

Godzinę temu, smialus napisał:

Z jakiej jednostki robisz samolot?

Z pudełkowej :D I szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za jednostka. W tym modelu nie za bardzo przejmuję się odwzorowaniem konkretnej maszyny. W pudełku dostępne są kalki na niebieską 14. 

54 minuty temu, Dorotka napisał:
4 godziny temu, Juffre napisał:

Korzystał ktoś z szablonów od miga? 

Mogą być :) 

A ewntualnie jakies inne? Szablony miga sa teraz ciężko dostępne..

Skoro 14, numer seryjny 36911025001 a więc z korzeniami Polskimi, 582 IAP, od 28.12.2004 r. po modernizacji do wariantu SM lata z numerem czerwonym 80 w 23 IAP w Dzemgi. A więc jak robisz z numerem 14 schemat jeden jedyny:

1_24_b1_a1.jpg

1_24_b1.jpg

• Like 2

Kalki mam na niebieską 14. Zgodnie z instrukcją on ma biały nos i końcówki sterów kierunku
image.thumb.png.55145e1dc58553a724725295aa6b97bb.png
I skłaniam się ku samolotom z białym nosem, po prsotu te mi się bardziej podobają. Mogę poszukać jakichś kalek, byleby w polskim sklepie :)

37 minut temu, Juffre napisał:

Z pudełkowej :D I szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za jednostka. W tym modelu nie za bardzo przejmuję się odwzorowaniem konkretnej maszyny. W pudełku dostępne są kalki na niebieską 14. 

A ewntualnie jakies inne? Szablony miga sa teraz ciężko dostępne..

Hm.... Mam jeszcze kilka takich od Propellera, ale ich w Polsce chyba nie ma...

Airbrush stencils  PRP028

7 minut temu, Juffre napisał:

Kalki mam na niebieską 14. Zgodnie z instrukcją on ma biały nos i końcówki sterów kierunku
image.thumb.png.55145e1dc58553a724725295aa6b97bb.png
I skłaniam się ku samolotom z białym nosem, po prsotu te mi się bardziej podobają. Mogę poszukać jakichś kalek, byleby w polskim sklepie :)

Nie sugeruj się moim zdjęciem, że 14 czerwona, dielektryki zielone, chodziło mi o sam układ plam. Taki jak ja Tobie wysłałem taki powinien być, a przy kabinie nie ma numeru?? W Chojnie było sporo z białymi elementami dielektrycznymi, więc biały jak najbardziej może być.

Edited by smialus

Dobra to dużo wyjaśnia, numer seryjny 36911027105, przeniesiony z Kluczewa, stąd tylko ma numer na stateczniku, ale krój cyfr trochę mi nie pasuje (te cyfry były naniesione w Kubince w 1996 r.). Ale to będzie ta maszyna. Więc schemat taki jak Tobie wstawiłem.  Dielektryki białe.

Edited by smialus
  • Like 1
5 godzin temu, Juffre napisał:

Wygląda na to, że ten samolot już nie lataimage.png.b3567f059a4c23afc78ed36da6b302a8.png

Co to za strona ze mozna sprawdzac poszczegolne maszyny??