Jump to content

Recommended Posts

witam serdecznie, mam na imię Jacek, pochodzę ze śląska, lat już 40+, modelarstwo człowieka interesowało jak to bywa w latach szczenięcych ( 80- 90) więc coś jakby powrót - terapia na zajęcie niecierpliwych rączek po rzuceniu palenia. Zainteresowania głównie lotnictwo z szachownicą - wszystkie okresy ale najbardziej na tą chwilę polubiłem te wszystkie latadła z lat 1918 - 1939, ale nie gardzę też innymi epokami z aktualnymi włącznie...! choć gdzie tam takiemu f16 do finezji i artyzmu np. fokkera :-). Doceniam rzemiosło  ? .

co mnie zaskoczyło - to dostępność i bogactwo modeli, narzędzi, akcesoriów i dodatków...dla kogoś kto rzeźbił łosie i jaki scyzorykiem i pilnikiem niezły kosmos...

Cześć witaj.

Drugą stroną tego miłego zaskoczenia niech będzie konsternacja drugiej połówki podczas okresowej kontroli objętości portfela :) niby lotnictwo polskie przed Fishbedem to kompletnie nie moja dziedzina, ale już dalej jest fajnie.

10 godzin temu, myszaty napisał:

choć gdzie tam takiemu f16 do finezji i artyzmu np. fokkera :-).

Ująłeś mnie tym zdaniem. Jakkolwiek Fokker jest brzydki, to równanie które się tutaj tworzy jest ciągle poprawne :D

11 godzin temu, myszaty napisał:

gdzie tam takiemu f16 do finezji i artyzmu np. fokkera

No i zbierasz plusy :super:

powód był zacny więc druga połówka nie dymiła na początku, po kilku miesiącach człowiek coś tam już skompletował ze sprzętu i chemii więc i wydatki zmalały do poziomu akceptuję+, w międzyczasie machnąłem remont mieszkania więc mam fory, na dodatek poszedłem w skalę 1/72 ( w sumie to tylko ta mi się kołatała w czaszce jako ta prawilna) choć lekko się wacham czy w tych ,,szmatopłatach" nie przeskoczyć na 1/48..

Teraz tylko jeszczee jakiś w miarę przyzwoity aerograf by się przydał...bo jescze macham pędzelkim, ale na to chyba trzeba będzie przeznaczyć dochody nierejestrowane ?

zabrałem synka na wystawę w Bytomiu w tamtym roku no i się okazało że to nie jest takie proste jak kiedyś...i to co pamiętam sprzedù 30 lat to lekko nieaktualne...