Jump to content

Jaki mig-29 w 72 jest najlepszy??

Recommended Posts

Przymierzam sie do tego samolotu, ale nie wiem jaki model kupić.???

Będę wdzięczny za podzielenie sie ze mną wiedza w tym zakresie.

Pozdrawiam

Mam niesklejonego Miga-29 ICMu. Wyglada jak shortrun. Wnetrze prawie nic. 6 belek uzbrojenia+kpr, podkadlubowy zbiornik paliwa. Linie wglebne z wyjatkiem dolnej czesci kadluba :-) proste do poprawienia. W porownianiu do moich planow to lezy dobrze. Jedynie skrzydla maja ok 4mm za duza rozpietosc - tez latwe do poprawienia. Trudno mi ocenic przekroje i ksztalt kadluba. Na "oko" wydaje sie poprawny. Malowanie rosyjskie z Niemiec z 1994 i ukrainskie z 2000 (ciekawe godlo pilota w postaci zapisu nutowego na pieciolinii).

Edited by Guest

Miałem kiedyś ten z Italerii - sklejalny ale nie rzuca na kolana...

Można dostać do niego troche zestawów waloryzacyjnych.

Pozdrawiam,

Maciej

P.S.

Spiton, są inne piękne modele w tej skali...

Dobrego 29-go robi się z Italeri + Airfix/Heller. Proces łączenia tych modeli był opisany w Mini Replice. Chodzi głównie o kształt powierzchni sterowych i wloty powietrza. Jeśli nie chcesz się zbytnio "bawić" - model Airfix/Heller jest OK. Jeszcze parę blaszek, trochę pracy i nie ma się czego wstydzić. Kalki są. Tally Ho!

Dodam jeszcze, że to MiniReplika nr 22 (6/2001).

Jeśli nie chcesz się zbytnio "bawić" - model Airfix/Heller jest OK.

Spotkałem się już wcześniej z taką opinią i za jej szatańskim podszeptem kupiłem Airfixa. Sylwetka wyglądała mi dość podejrzanie. Przyłożyłem do planów i okazało się, że cięciwa płatów jest za duża, co sprawia, że całość w rzucie z góry jest wyraźnie zbyt "krępa". Poprawienie tego błędu nie będzie proste. Na razie zrezygnowałem z robienia tego modelu, a jak mnie najdzie znowu a MiGa-29, to kupię Italeri. Już jednego zrobiłem. Poza zbyt małymi kołami nie widać na nim innych błędów.

Bardzo dziękuje za podzielenie sie ze mną waszą wiedzą.

Okazuje sie ,że często nie ma prostych odpowiedzi :-)))

Pozdrawiam

A fujimi ??

Fujimi, Hasegawa, Esci to śmieci nie modele Miga-29. Niech ludzie sobie to zapiszą albo coś... Co do Hellera to robili Tylko wersję UB na podstawie ramek Airfixa... Więc KRYSTEK jak chcesz użyć Hellera i Airfixa skoro to to samo ?? Chyba, że albo, albo... Nie znajomość tematu ??

Miałem na myśli wykorzystanie tylko niektórych elementów z modelu ITALERI i AIRFIXA. Proponuję przeczytać artykuł z MINI REPLIKI NR.22 gdzie do budowy MIG-a 29 użyto obu zestawów. Nie jestem zwolennikiem łączenia rożnych zestawów lecz wyboru możliwie najlepszego.Jestem za ITALKĄ.

I mój 29 wykonany tylko z zestawu ITALERI - z tylko sobie znaną znajomością tematu.

5fadb10359ea1677m.jpg0d03b325000b2283m.jpg

Pozdrawiam wszystkich KRYSTEK

Polecam Italerkę, sam ją sklejałem - możesz poczytać o tym w Mini Replice nr 22, o której tu wspominano. Inaczej niż W.Butrycz użyłem tylko podwozia i sterów wysokości z Airfixa. Cały model, tak samo jak i Airfix należy na nowo - poprawnie - wytrasować.

MiG_29A_2-1.JPG

• 2 weeks later...