Jump to content

GERMANY BISMARCK 1/700 Trumpeter

Recommended Posts

Witam

Na pożarcie po 3 letniej przerwie i co najmniej trzykrotnej zmianie koncepcji wykonania, przedstawiam swoją wersję prawdopodobnego wyglądu pancernika Bismarck w dniu zatonięcia. 

Fotograf ze mnie marny ale mam nadzieję, że coś widać.

XauwRrc.jpg

CIfn32B.jpg

hCmPsGq.jpg

5oLxqMn.jpg

63foaef.jpg

q1MJXek.jpg

NYvr7Rv.jpg

VkY4ISO.jpg

e79bezD.jpg

4riJx40.jpg

rwrNsb4.jpg

v2T6s5q.jpg

TlSAKa7.jpg

WQIUPsN.jpg

cFCaOGx.jpg

rWUTboj.jpg

TMOL46T.jpg

• Like 1

Fajny jedyne do czego bym sie przyczepil to wyeksponowana flaga. W tym momencie (zamalowane pasy) Bismarch uciekal przed Brytolami i flagi byly zasloniete brezentem lub zamalowane

Generalnie to nie mial juz jak uciekac bo nie mial  juz sterownosci, mial rozwalone silniki od prob sterowania okretem oraz trzeba jeszcze uwzglednic zalane przedzialy dziobowe po bitwie z Hoodem. Napisalem ze to moja koncepcja ale raczej foty wraku ja potwierdzaja.

Właśnie, właśnie tez widziałem fotkę wraku i swastyka była. Przekonuje mnie to. Model, no cóż jak mawiał  Wąski, pewne niedociągnięcia są, przy kolejnym będzie mniej ?.

5 godzin temu, Adamo722 napisał:

Generalnie to nie mial juz jak uciekac bo nie mial  juz sterownosci, mial rozwalone silniki od prob sterowania okretem oraz trzeba jeszcze uwzglednic zalane przedzialy dziobowe po bitwie z Hoodem. Napisalem ze to moja koncepcja ale raczej foty wraku ja potwierdzaja.

Doczytaj kolego bo ci sie fakty mieszaja. 

2 godziny temu, kzugaj napisał:

Doczytaj kolego bo ci sie fakty mieszaja. 

Moze nie w tej kolejnosci napisalem ale z ciekawosci co pominalem?

2 godziny temu, Adamo722 napisał:

Moze nie w tej kolejnosci napisalem ale z ciekawosci co pominalem?

No kolejnosc bardzo wazna bo po starciu z HMS Hood Bismarck uciekal do Francji i dopiero po prawie dwoch dniach ponownie go zlokalizowali. Do tego momentu byl sprawny manewrowo dopiero torpeda z samolotu Swordfish uszkodzila stery.

• 2 weeks later...

model bardzo poprawnie wykonany. gdzieniegdzie relingi "pływają" ale ogólnie jest bardzo OK. nieco nie czuję malowania... to poprawny kolor? i czy używałeś jaśniejszego washa niż kolor bazowy ?

• 5 weeks later...

może nie o modelu ale o zdjęciach ...

mam wrażenie, że nieco ucieka Ci ostrość. Zamiast "ostrzyć" na modelu lub jego konkretnej części ucieka na tło - albo ląduje gdzieś pomiędzy. Poprzez to zdjęcia sprawiają wrażenie mało czytelnych. 

• 2 weeks later...

mnie sie podoba

fajnie stonowana kolorystyka - choc wydaje mi sie iż na poklad w pewnych miejscach jest nie do konca wytarty z washa - moze taka była koncepcja ale z odległosci to sprawia wrazenie smug 

gratuluje galerii !

Lata nie mają tu nic do rzeczy - pobaw się trybem „M” (widzę, że to foto go ma). Popróbuj osobno poustawiać przesłonę i czas.

Model fajny, podoba mi się, Kiedyś sklejałem z kartonu w 1:400. A co do zdjęć to spróbuj w nocy przy sztucznym oświetleniu a nie w dzień.