Jump to content
Sign in to follow this  
Mario

MiG-29 GWH, powrót do przeszłości-skończony

Recommended Posts

MiG-29 GWH, skala 1:48

Generalnie model skończyłem ze dwa miesiące temu, ale też czekałem na dodatki, jak pilota i osłony na dysze, wloty i drabinę. W międzyczasie zacząłem też MiG 29 UB,on też już praktycznie skończony. Nie wiem czy pamiętacie ile było pytań na początku, bo zaczynałem od zera, z zerowym warsztatem, i wiedzą. No coś tam kojarzyłem bo modele kleiłem ostatni raz kilkanaście lat temu jak nie więcej. W międzyczasie przesiadłem się na modelarstwo RC. W lato odwiedziłem muzeum sił powietrznych w Dęblinie, zobaczyłem tam modele, między innymi MiGa-29, i tak mi się spodobał,że od razu zastanawiałem się jak on powstał. Temat wrócił po reklamie deagostini, choć ten model akurat mało przypominał oryginał, ale zacząłem szukać informacji jak zbudować i pomalować model i tak trafiłem na to forum. Reszta to już dużo pytań. Dzięki Wam, Waszej wiedzy, udało się i mi, zaznaczam że to pierwszy model po kilkunastu latach przerwy, pierwszy model który malowałem aero, i pierwszy na którym poznawałem obecne techniki, m.in. nakładania kalek, Washa, dodatkowe brudzenie itd. Model przedstawia samolot, który już nie lata z uwagi na to że uległ katastrofie. Oto on. 

IMG-20200508-130324.jpg

IMG-20200508-130333.jpg

IMG-20200508-130341.jpg

IMG-20200508-130401.jpg

IMG-20200508-130435.jpg

IMG-20200508-130454.jpg

IMG-20200508-130533.jpg

IMG-20200508-130548.jpg

IMG-20200508-130602.jpg

IMG-20200508-130618.jpg

IMG-20200508-130643.jpg

IMG-20200508-130653.jpg

IMG-20200508-130714.jpg

IMG-20200508-130721.jpg

IMG-20200508-130733.jpg

IMG-20200508-130748.jpg

IMG-20200508-131846.jpg

IMG-20200508-131854.jpg

• Like 8

No brawo, jak na taki debiut i kłopoty w warsztacie, myślałem że będzie znacznie gorzej. Całkiem zgrabnie i czysto Ci wyszedł ten model, malowanie też udane.
Trochę razi ta kalkomania z godłem na grzbiecie, bo kolory są zupełnie inne niż kamuflaż, ale przymknijmy na to oczy. Fajny model.

Pamiętam swój debiut i nie był tak kolorowy. Do tej pory stoi na półce i straszy :)

Teraz czas na wspólną galerię z UB.

Model prezentuje się naprawdę przyzwoicie w materii kolorów kalkomanii przyznam że i ja narzekałem na to robiąc ten model ale kiedy dostałem kilka zdjęć oryginału okazało się że nie jest tak źle kolor koła na grzbiecie ewidentnie odbiega od reszty kolorów.

8VvLUmf.jpg

No... Jest na co popatrzeć. Gratuluję.

Jak na pierwszy model to bardzo ładny. Gratuluję 

A co ma tak zadartego pitota i zdekompletowane odgromniki na statecznikach?

Godzinę temu, Mario napisał:

Model przedstawia samolot, który już nie lata z uwagi na to że uległ katastrofie.

Precyzując - samolot uległ awarii, a nie katastrofie.

20 minut temu, Grzes napisał:

A co ma tak zadartego pitota i zdekompletowane odgromniki na statecznikach?

Precyzując - samolot uległ awarii, a nie katastrofie.

Mam dzieci więc odgromniki stracił, pitot był złamany ze trzy razy,ale już zdobyłem materiał na dorobienie odgromników- wprawne oko. Zgadza się uległ awarii po naprawie jak dobrze pamiętam, a w wyniku awarii doszło do katastrofy.

Dziękuję  wszystkim za miłe słowa, temat koloru godła poruszany był przy budowie,  w oryginale też jest, a raczej bylo jaśniejsze. Po skończeniu UB, napewno zrobię wspólna galerię. No i chyba na nowo się wciągnąłem bo zaczynam myśleć o następnym modelu.

Zaraz, zaraz, to pół forum Ci tu eseje pisało, żebyś Ty sobie 2 migi skleił? Kultura wymaga dalszego ciągnięcia tematu.

• Like 1

5 minut temu, Mario napisał:

już zdobyłem materiał na dorobienie odgromników

:super:
Skoro samolot pozamykany zagłuszkami to może pokusisz się o dodatkowe pomarańczowe elementy do kompletu?
1200_660_matched__oz577q_cdf8e7c6c3258610f8ad4f9236bf9442.thumb.jpg.96720a4c849ac0a0c3dcb893727fd30e.jpg

12 minut temu, Mario napisał:

uległ awarii po naprawie jak dobrze pamiętam, a w wyniku awarii doszło do katastrofy

No nie do końca tak.
Awaria lotnicza to rodzaj wypadku ciężkiego, gdzie zniszczeniu lub uszkodzeniu w stopniu powodującym nieopłacalność naprawy ulega statek powietrzny.
Katastrofa lotnicza natomiast to zdarzenie, gdzie są ofiary śmiertelne lub zaginione.

Rób może polskiego F-16, będzie ozdoba kolekcji.

6 minut temu, Tap-chan napisał:

Zaraz, zaraz, to pół forum Ci tu eseje pisało, żebyś Ty sobie 2 migi skleił? Kultura wymaga dalszego ciągnięcia tematu.

Źle zrozumiałeś, napisałem że się wciągnąłem, i myślę o kolejnym, najbardziej chciałbym coś z II wojny. Wstępnie myślałem o Stuce

2 minuty temu, Solo napisał:

Rób może polskiego F-16, będzie ozdoba kolekcji.

F-16 też będzie, i jeszcze SU-22. 

Posted (edited)
6 minut temu, Grzes napisał:

:super:
Skoro samolot pozamykany zagłuszkami to może pokusisz się o dodatkowe pomarańczowe elementy do kompletu?
1200_660_matched__oz577q_cdf8e7c6c3258610f8ad4f9236bf9442.thumb.jpg.96720a4c849ac0a0c3dcb893727fd30e.jpg

Pomyślę, szukałem nawet dodatków Eduarda i widziałem blaszki Remove before flight

Edited by Mario

Wczoraj musiałem też zrobić zakup, bo nie mam gdzie trzymać modeli, kupiłem mała gablotę słupek szklany.

Jak na pierwszy model to wyszedł bardzo ładnie:super: