Jump to content

Ka-50 w 1:72 - Zvezda czy Hobby Boss

Recommended Posts

Przepraszam, za kolejne pytanie z tej serii, ale już niedługi się obkupię, więc przestanę zawracać głowę ?

A więc, z punktu widzenia kogoś, kto nie zamierza nic przerabiać, dokupować itp., który model będzie lepszy pod względem detali, ale i pod względem przyjemności klejenia? Czy przy tej cenie (40-50) to nie ma znaczenia. Z tego, co wiem, to nie są to te same kity. Kupiłem już kilka śmigłowców Zvezdy, nie sklejałem jeszcze żadnego, ale na wypraskach części wyglądają bardzo spoko jak dla mnie, w szczególności Mi-24V. HB jeszcze nic nie kupiłem.

HB bez wątpienia lepszy, chociaż idealny nie jest. Ze Zvezdą bardzo różnie bywa - nowe modele (na przykład właśnie ten Mi-24 czy Mi-26) są bardzo fajne, starsze są przeciętne lub bardzo słabe.

• Thanks 1
14 godzin temu, Matys napisał:

HB bez wątpienia lepszy, chociaż idealny nie jest. Ze Zvezdą bardzo różnie bywa - nowe modele (na przykład właśnie ten Mi-24 czy Mi-26) są bardzo fajne, starsze są przeciętne lub bardzo słabe.

Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz... pokaż swojego sklejonego Ka -50 to zobaczymy ?

Jak dla mnie, Zvezda jest lepsza i ma lepszy detal (mam oba modele) zvezde możesz sobie zobaczyć u mnie w warsztatach i galerii w portfolio :szampan1:

• Thanks 1

Ka-50 HB składałem lata temu za dzieciaka, w momencie jak był to nowy model. Pamiętam, że składał się naprawdę przyzwoicie i że miał całkiem niezły detal, jest też zwyczajnie nowszy. Przyznam, że Zvezdy w rękach nie miałem, ale ich modele z tego okresu (1997) raczej nigdy nie były uważane za dobre.

No widzisz... a ja mam obydwa i Zvezde, uważam za bardziej merytoryczna i lepiej zdetalowaną. Może i jest starsza, ale uważam że lepszego Ka-50 nie znajdziesz. Nawet ARC model to tylko HB z dodatkami, za to za kosmiczną cenę

• Thanks 1

No Ark Model nie jest czymś na co bym wydał pieniądze, których oni chcą. I w sumie dotyczy to wszystkich śmigłowców, które oferują.

3 minuty temu, Matys napisał:

No Ark Model nie jest czymś na co bym wydał pieniądze, których oni chcą. I w sumie dotyczy to wszystkich śmigłowców, które oferują.

Wszystkie ich modele to przepaki HB

4 godziny temu, bart207skw napisał:

Ale polski model maker podobnie. Mi-2 z HB plus ich kalki plus naszywka za 99pln.

Bo tam masz całą publikację (autorską) na temat mi 2 w naszym wojsku razem z całą gamą kalkomanii do 1/72 i 1/48

Godzinę temu, Matys napisał:

A tak się podłączając. Ka-52 ze Zvezdy da się zrobić sensownego? Szczególnie którąś z łaciatych wersji?

Tutaj pomogą kalki Begemot. Jest cały zestaw do mi-28 i ka-50/52. Cena około 50pln.

1 godzinę temu, Mitrandir napisał:

Bo tam masz całą publikację (autorską) na temat mi 2 w naszym wojsku razem z całą gamą kalkomanii do 1/72 i 1/48

Publikacje z kalkami kupiłem za 99pln. A model ma tylko kalki do tej wersji z tym rzymianinem i też kosztuje 99pln o ile jeszcze jest. 

Posted (edited)
14 godzin temu, bart207skw napisał:

Tutaj pomogą kalki Begemot. Jest cały zestaw do mi-28 i ka-50/52. Cena około 50pln.

Problem kalek to nie problem, pytam raczej o poprawność, składalność i ogólną jakość zestawu Zvezdy Ka-52. W sensie czy złożenie tego zestawu bez olbrzymiego nakładu pracy dodatkowej pozwala na wykonanie w miarę poprawnego modelu. W szczególności w odniesieniu do łaciatych wersji śmigłowca - bo rozumiem, że one się między sobą trochę różnią.

Edited by Matys