Jump to content

Leopard 2A4 10 Brygada Kawalerii Pancernej 1:35 Meng

Recommended Posts

Witam,

Prezentuje zdjęcia  modelu Leopard 2A4 w barwach 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Model firmy Meng wzbogacony o kalkomanie ToRo Model, liny EurekaXXL oraz anteny od RB.

Pozdrawiam

IMG_0224.JPG

IMG_0225.JPG

IMG_0226.JPG

IMG_0227.JPG

IMG_0228.JPG

IMG_0229.JPG

IMG_0230.JPG

IMG_0231.JPG

IMG_0233.JPG

IMG_0234.JPG

IMG_0235.JPG

• Like 3
  • Thanks 1

Mi też się podoba. Czepiając się - ten zielony kolor trochę za jasny. NATO green to to nie jest. Nawet w green zinc chromate wpada. Czym to z malowałeś? 

o prawidlowosci zielonej farby na leosiach PL nie bede dyskutowal , widzialem za to pojazdy BW i moge powiedziec iz roznia sie czesto odcieniem , mi sie model podoba :super:

12 godzin temu, SuperTruckster napisał:

Bazowym kolorem była Tamiya Nato Green, następnie delikatnie rozjaśniony Yellow+White żeby model nie był za ciemny i ponury.

Dla mnie trochę za jasno wyszło, ale to kwestia gustu i pożądanego poziomu merytoryki. Jeśli świadomie chciałeś wyciągnąć trochę kontrastu, to w porządku. Jak pisałem wcześniej, całościowo bardzo dobrze. 

Ładne kocisko. Dobrze pobrudzony w zakamarkach choć poziome powierzchnie, tam gdzie nie ma żadnych załamań wydają się być za czyste. Zieleń wyszła jasna i mogłaby przyjąć trochę ciemniejszej, brudnawej biedronki 😉 Ciekawi mnie jak zrobiłeś peryskopy z ostatniego zdjęcia, które bardzo mi się podobają. Też buduję Leo i zastanawiam się jak się za nie zabrać.

Bardzo ładny Leoś, trochę faktycznie przez odcień zieleni wygląda jak komiksowy - ale to moje zboczenie, gdyż każdy którego widziałem miał ciemną i ponurą tą zieleń. Technicznie wygląda na dobrze zrobionego, nie dopatrzyłem się błędów. No może trochę gąsienice zbyt mało wytarmoszone względem reszty, w tym nie widzę czy na wewnętrznej części jest wyślizgany metal przez bandaże. Ale poza tym cud, miód i orzeszki.